فارین‌پالیسی: تحریم‌ها و اقدامات خرابکارانه تاثیری بر پیشرفت هسته‌ای ایران ندارد
سرویس خارجی: یک نشریه آمریکایی در تحلیلی اذعان کرد که اقدامات خرابکارانه رژیم صهیونیستی علیه ایران کارساز نبوده است.

«فارین‌پالیسی» با اشاره به اقدامات خرابکارانه رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای ایران و همچنین و تحریم‌های آمریکا، این اقدامات را از لحاظ راهبردی، غیرمنسجم خواند و تصریح کرد که آنها موفقیتی در تغییر رویکرد ایران در مذاکرات هسته‌ای نداشته‌اند .فارین‌پالیسی در این تحلیل به قلم «آنچال وورا»، تحلیلگر مسائل غرب آسیا نوشت: این اقدامات خرابکارانه نه تنها ایران را مجاب به دست کشیدن از برنامه هسته‌ای اش نکرده، بلکه عزمش را برای ادامه غنی‌سازی اورانیوم تقویت کرده است.در این تحلیل آمده است: این اقدامات مخفیانه در کنار تحریم‌های ضعیف‌کننده‌ای که طی سال‌های اخیر توسط واشنگتن وضع‌شده‌اند موانعی برای ایران ایجاد کرده‌اند اما نتوانسته‌اند این کشور را به دست کشیدن از آرمان‌های هسته‌ای اش مجاب کنند.در ادامه آمده است: این خرابکاریها عزم ایران را برای غنی‌سازی اورانیوم تقویت کرده‌اند و حملات اسرائیل هرچقدر هم چشم‌نواز باشد اما راهبردی دوام‌پذیر به نظر نمی‌رسند.

خبر دیگر اینکه در ادامه سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه تهران، بیش از ۲۲۰نماینده کنگره با ژست حمایت از مردم ایران، از دولت بایدن خواستند مواضع علیه جمهوری اسلامی را تشدید بخشد. بیش از ۲۲۰عضو کنگره قطعنامه «HR 118» را مورد تأیید قرار دادند و مدعی شدند که قصد دارند از «خواست مردم ایران برای جمهوری دموکراتیک، سکولار و غیرهسته‌ای ایران» حمایت کنند. در چنین شرایطی فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در خاورمیانه گفت که واشنگتن از اقدام ایران در استفاده از متحدان خود در منطقه به خصوص عراق نگران است.

«کنث مک‌کنزی» مدعی شد در صورتی که ایران حمایت خود از گروه‌های شبه نظامی در عراق را متوقف نکند، حملات آنها در عراق ادامه خواهد یافت. در رویدادی دیگر ارتش آمریکا مدعی شد که کشتی این کشور پس از آنکه سه قایق سپاه پاسداران در خلیج فارس به آن نزدیک شدند، تیرهای هشدار شلیک کرد. آمریکا همچنین ادعا کرد که قایق‌های سپاه پاسداران ایران پس از شلیک گلوله‌های هشدار دهنده، فاصله گرفتند.

قتل جدید به روش کشتن «جورج فلوید»

پلیس شهر «آلامدا» در ایالت کالیفرنیا تصاویر دوربین لباس مامورانی را منتشر کرد که با میخکوب کردن یک مرد لاتین‌تبار روی زمین به مدت پنج دقیقه، او را به قتل رساندند.«ماریو گونزالس» ۲۶ ساله بعد از برخورد پلیس با وی در پارکی در شهر آلامدا به کمک فوری پزشکی نیاز پیدا کرد و بعد هم جان باخت. خانواده وی می‌گویند استفاده بیش از حد پلیس از زور علیه وی باعث مرگ او شد.طبق گزارش‌ها، ماموران بعد از دریافت گزارشی درباره غیرطبیعی بودن حالات وی، در این پارک حضور می‌یابند. وقتی او از گفتن هویت خود خودداری می‌کند، ماموران تلاش می‌کنند دستانش را به عقب ببرند تا دستبند بزنند و بعد او را روی زمین می‌اندازند و میخکوب می‌کنند. گونزالس که وزن بالایی هم داشت به دلیل تنگی نفس دچار تنگی نفس ‌شد و فریاد می‌زد. بعد یکی از ماموران آرنج خود را روی گردن و زانویش را روی شانه او قرار داد. یکی از ماموران هم زانوی خود را روی کمر او قرار داد و به مدت چهار دقیقه آن را نگه داشت. گفتنی است جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی هم به روشی مشابه توسط پلیس آمریکا به قتل رسید.

نسخه مناسب چاپ