اخبار کوتاه
 

طارمی دومین گلزن برتر آسیا در سال ۲۰۲۱

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در رده دوم برترین گلزنان آسیا در سال ۲۰۲۱ قرار دارد.

به گزارش ایسنا، دو ماه تا پایان سال جاری میلادی باقی مانده است و فدراسیون تاریخ و آمار برترین گلزنان را در این سال معرفی کرده است. بر این اساس در بین بازیکنان آسیایی مهدی طارمی با به ثمر رساندن ۳۰ گل در رده دوم قرار دارد.

طارمی ۴ گل را برای تیم ملی به ثمر رسانده است و بقیه گل‌های خود را برای پورتو زده است. علی مبخوت، مهاجم الجزیره و تیم ملی امارات با ۳۴ گل زده در صدر مهاجمان آسیایی قرار دارد و کیوگو فوروهاشی ژاپنی که در سلتیک بازی می‌کند با ۲۹ گل زده در رده سوم است.

در صدر رده‌بندی کلی، روبرت لواندوفسکی قرار دارد که با فاصله زیاد ۵۶ گل زده در صدر است و بعید به نظر می‌رسد جایگاه نخست را از دست بدهد. ارلینگ هالند مصدوم شد تا ۴۳ گله باقی بماند و کریستیانو رونالدو نیز توانست شمار گل‌های خود را در سال ۲۰۲۱ به مسی در عدد ۴۰ برساند.

حمایت اسطوره‌های فوتبال هلند از کومان

سه بازیکن سابق تیم ملی فوتبال هلند به حمایت از رونالد کومان پرداختند و اخراج او را از بارسلونا لکه‌ای ننگ برای این باشگاه توصیف کردند.

به گزارش ایسنا، فان باستن در واکنش به اخراج کومان گفت: تصمیم اخراج کومان غیر منطقی بود. بارسلونا بازیکنان کلیدی خود را از دست داده بود و تیم برای شکل گیری دوباره به زمان نیاز داشت. فکر نمی‌کنم که هیچ مربی دیگری بتواند بهتر از او نتیجه بگیرد. دیدار اخیر بارسلونا برابر آلاوس با مربی جدید نشان داد که تیم هیچ تغییری نکرده است. مطمئن باشید در بارسلونا معجزه روی نخواهد داد. به نظرم فرصت ندادن به کومان یک لکه ننگ برای بارسلونا بود. و اما فرانک دی بوئر گفت: ما هلندی‌ها با کومان همدردی می‌کنیم و اخراج او را تصمیمی عجیب می‌دانیم. کومان مربی بزرگی است و چنین چیزی را در دوران حضورش در تیم ملی نشان داد. به نظر من فیلم مستندی که درباره کومان ساخته شد و صحبت‌های او درباره بارسلونا باعث شد تا او از کار برکنار شود.

جیوانی فان برونکهورست، دیگر بازیکن سابق فوتبال هلند گفت: اخراج کومان ناراحت کننده بود. اینکه او ماموریت خود را کامل نکرد تاسف آور بود.

او درباره احتمال حضور ژاوی در آبی اناری‌ها گفت: ژاوی فاکتورهای لازم برای هدایت بارسلونا را دارد. او یکی از اسطوره‌های باشگاه است.

انتخاب مجدد لالوویچ به عنوان رئیس اتحادیه جهانی کشتی

نناد لالوویچ بار دیگر به عنوان رئیس اتحادیه جهانی کشتی انتخاب شد.

انتخابات ریاست اتحادیه جهانی کشتی پیش از آغاز رقابت های کشتی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در بلگراد پایتخت صربستان برگزار شد و نناد لالوویچ صرب بار دیگر به عنوان رئیس اتحادیه جهانی کشتی انتخاب شد. لالوویچ تنها کاندیدای پست ریاست اتحادیه جهانی کشتی بود و برای ۵ سال بار دیگر به این سمت انتخاب شد. وی پیش از این در انتخابات سال ۲۰۱۴ به عنوان رییس اتحادیه جهانی کشتی انتخاب شد. لالوویچ پیش از آن نیز با برکناری رافائل مارتینتی، در کنگره اتحادیه جهانی کشتی در مسکو به عنوان رئیس جدید اتحادیه جهانی کشتی تا زمان برگزاری انتخابات در سال ۲۰۱۴ انتخاب شده بود.

نسخه مناسب چاپ