وزیرکشور: محدودیت‌ها تارفع نگرانی ازوقوع پیک ششم کرونا ادامه می‌یابد
وزیر کشور از ادامه اعمال محدودیت‌های کرونایی تا زمان رفع نگرانی‌ها از وقوع پیک ششم کرونا خبر داد.
به گزارش ایسنا، احمد وحیدی پس از پایان جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: موضوع جلسه قرارگاه پیک ششم کرونا و نگرانی‌های موجود درباره آن بود. ۲۲شهر در وضع قرمز قرار دارند و احتمال دارد بر تعداد آنها اضافه شود ، بر همین اساس باید نسبت به وقوع پیک ششم حساس باشیم.
وی ادامه داد: در مورد تقویت اجرای طرح شهید سلیمانی و همچنین مراقبت‌ها، غربالگری‌ها، تست‌های سریع و پی سی آر درچارچوب اجرای این طرح تاکید و مقرر شد این موارد توسعه پیدا کنند.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ارسال اکیپ‌های خاص برای شهرهای قرمز که به روند کنترل کرونا ویروس کمک کنند افزود: در شهرهای نارنجی این اکیپ‌ها اعزام خواهند شد تا کمک کنند که این شهرها به قرمز تبدیل نشوند.
وی در باره تصمیم گیری پیرامون اعمال محدودیت‌ها گفت: در مورد اجرای محدودیت‌ها تغییری حاصل نشده است، مگر پیشنهادهایی که به ستاد ملی مقابله با کرونا برده شود و در آنجا تصمیم گیری شود اما محدودیت‌ها تا رفع نگرانی در مورد وقوع پیک ششم همچنان ادامه دارد. همچنین لغو محدودیت‌های شبانه باید در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی و تصمیم گیری شود.
وزیر کشور در باره موضوع ادامه فعالیت اصناف بعد از ساعت ۱۲ گفت: هرچه از قبل مصوب شده همچنان برقرار است و باید برابر ابلاغیه‌های سابق عمل شود. فعالان اصناف باید برای زدن دو دُز واکسن خود اقدام کنند البته از ابتدای آبان صاحبان اصناف با زدن یک دُز از واکسن، فعالیت خود را آغاز کردند و این موضوع مورد کنترل و رصد قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در سه استان قزوین، کردستان و آذربایجان غربی طرح هوشمند محدودیت‌ها به صورت پایلوت اجرا شده که نتایج خوبی داشته است.البته باید سامانه‌های دیگری برای اتصال به این سامانه مشخص می شد که تصمیم گیری لازم انجام گرفت تا در مرحله بعد این طرح در سراسر کشور ا‌جرا شود .
وحیدی با تاکید بر اینکه باید تصمیم گیری درباره محدودیت‌ها در ستاد ملی کرونا بررسی و تصویب شود گفت: برای بازگشایی مدارس برابر ابلاغیه‌های قبلی که آموزش و پرورش اعلام کرده است عمل خواهد شد و قطعا رعایت پروتکل‌های بهداشتی ، استفاده از ماسک و حفظ فاصله گذاری فیزیکی باید در دستور کار قرار گیرد و بازگشایی مدارس به صورت حضوری، آنلاین و ترکیبی انجام خواهد شد. البته در شهرهای قرمز مطابق وضع شهرهای قرمز عمل می‌شود.
شهرداری تهران موافق لغو ممنوعیت تردد شبانه است
شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری تهران موافق لغو ممنوعیت تردد شبانه است، گفت: تمامی اعضای حاضر در جلسه گذشته شورای عالی ترافیک قائل به لغو این ممنوعیت بودند.
به گزارش مهر، علیرضا زاکانی در حاشیه نخستین جلسه قرارگاه اجتماعی در جمع خبرنگاران بیان کرد: امروزه شهر تهران از یک آسیب بسیار جدی در حوزه مسائل اجتماعی رنج می‌برد که روح و روان شهروندان را جریحه‌دار و چهره شهر را زشت و غیرقابل تحمل کرده است.شهردار تهران با اشاره به ریشه این آسیب‌ها که فراتر از شهر تهران هستند، افزود: آن چیزی که امروز اتفاق افتاد یک تصمیم قاطع و جدی در حوزه رفع آسیب‌های اجتماعی است.به گفته وی، کلانشهر تهران در مسیر ساختن یک الگو، نیازمند عبور از این آسیب‌ها و گره گشایی از این مشکلات بزرگ در شهر و زندگی شهروندان است.
زاکانی اضافه کرد: در زمان تصدی پست شهرداری بیان کردم که باید توأمان دنبال تحول در روح و جسم شهر به صورت نرم افزاری و سخت افزاری باشیم.
شهردار تهران با بیان اینکه یکی از موضوعات مورد دغدغه مدیریت شهری، آسیب‌های اجتماعی است، افزود: لذا بنا شد که با یک هم افزایی بین دستگاهی، بتوان در شهر تهران یک برنامه چهارساله‌ای را دنبال کرد تا در یک مقطع سه تا ۶ ماهه، چهره شهر از آسیب‌ها منزه شود و همزمان یک کار مردمی و دقیق صورت گیرد.
زاکانی با تأکید بر اینکه باید در این مسیر به التیام ریشه‌های آسیب زا دقت کرد، گفت: همچنین باید با فکر و اراده صحیحی با همه دستگاه‌ها بر محور مردم، دست به دست هم دهیم؛ چرا که ستون فقرات کار شهروندان هستند.
وی با بیان اینکه باید این تحول را استمرار بخشید، بیان کرد: نباید شاهد این باشیم که مدیریت شهری یک شرایط مقدماتی را فراهم کرده تا دوباره این گروه از افراد به همان صورت پیشین و بدتر به جامعه برگردند.
شهردار تهران درباره لغو ممنوعیت تردد شبانه، بیان کرد: باتوجه به شرایطی که امروز در حوزه کرونا وجود دارد، تمامی اعضای حاضر در جلسه گذشته شورای عالی ترافیک قائل به لغو این ممنوعیت بودند.
زاکانی در پایان بیان کرد: یکی از بندهای مصوبه جلسه شورای عالی ترافیک این بود که شهرداری پیشنهاد لغو ممنوعیت تردد شبانه در دوران کرونا را ارائه دهد تا از این طریق هم در ستاد ملی کرونا پیگیری شود.

نسخه مناسب چاپ