وقوع ۲ انفجار پیاپی مقابل بیمارستان کابل با ۱۵ کشته
 

سرویس خارجی: منابع از وقوع چند انفجار در نزدیکی بیمارستان نظامی کابل و تیراندازی‌های پس از آن خبر دادند و اعلام کردند بر اثر این حملات ۱۵ نفر کشته و ۴۳ نفر نیز زخمی شده‌اند.
به گفته شاهدان عینی یک عامل انتحاری خود را نزدیک بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی نظامی کابل با عنوان سردار محمد داوود خان که در مجاورت وزارت بهداشت است، منفجر کرد و پس از آن تیراندازی صورت گرفت.بلال کریمی، از سخنگویان طالبان نیز گفت« اولین انفجار در نزدیک این بیمارستان رخ داد و انفجار دومی در داخل محوطه بیمارستان رخ داده است.خبر دیگر اینکه،طالبان پیوستن نظامیان پیشین افغانستان به داعش را رد و اعلام کرد این گروه هیچ مکان ثابتی در افغانستان ندارد و حتی اگر حرکتی انجام دهد، هدف نیروهایش قرار خواهد گرفت. بلال کریمی، سخنگوی طالبان این گزارش‌ها را تبلیغات تعدادی از رسانه‌ها خواند و گفت که داعش در افغانستان ظرفیت جذب افراد را ندارد.
از طرفی،امرالله صالح، معاون اشرف غنی از وی خواست تا نوار صوتی مکالماتش درخصوص روند صلح با خلیلزاد و دیگر دیپلمات‌های خارجی مرتبط را منتشر کند.امرالله صالح، معاون اشرف غنی، رئیس‌جمهوری سابق افغانستان در رشته توییتی در واکنش به سخنان زلمای خلیلزاد، نماینده سابق آمریکا در روند صلح افغانستان نوشت: من از اشرف غنی ‌می‌خواهم مکالماتش با خلیلزاد و دیگر مقام‌های خارجی مرتبط با روند صلح را برای پاسخگویی به هجمه فزاینده مبنی بر اینکه همه چیز تقصیر طرف افغان‌ بوده، منتشر کند. الان وقتش است.
وی در ادامه آورده است: در حالیکه افغان‌ها در معرض تراژدی عظیم و شکنجه قرار دارند خلیلزاد با لبخند برای طالبان و تروریست‌ها لابی می‌کند. او به ادبیات و روایات دهه ۹۰ خود بازگشته است که پولش را از شرکت‌های نفتی می‌گرفت. در این حال،زلمای خلیلزاد، نماینده پیشین آمریکا در امور صلح افغانستان می‌گوید آمریکا در صورت احساس خطر از القاعده در افغانستان، دوباره اقدام به حمله نظامی خواهد کرد.
او در مورد فعالیت داعش در افغانستان هم گفت که طالبان دشمن شدید داعش است و دیده شود که با این گروه چگونه مبارزه می‌کند.از سویی،«سید رسول موسوی» دستیار وزیر امور خارجه ایران با بیان این‌که علاقه‌مندی به صلح و ثبات در همسایه حسن نیت است، نه مداخله، گفت: اگر در نشست تهران کشورهای همسایه افغانستان خواستار حکومتی فراگیر در افغانستان شدند، برای آن است که به صلح و ثبات در این کشور علاقه‌مندند.

نسخه مناسب چاپ