زنگ استکبار ستیزی در مدارس سراسر کشور به صدا درآمد
سرویس شهرستان ها: آیین نواختن زنگ ملی استکبارستیزی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز در مدارس سراسر کشور نواخته شد.

به گزارش خبرنگاران «اطلاعات» در استان ها، در این آیین ها شعار محوری مراسم ۱۳آبان امسال که “ایستادگی و مقاومت ملی ملت ایران رمز افول سلطه استکباری آمریکا” است، مورد تاکید قرار گرفت.

این مراسم ها با رعایت کامل دستور العمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی با حضور جمعی از مسئولان، مدیران مدارس و دانش آموزان برگزار شد و دانش آموزان شرکت کننده با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل، بر تداوم راه شهدا و انقلاب اسلامی در مبارزه با استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی تاکید کردند. هدف از نواخته شدن این زنگ در مدارس آشنایی دانش آموزان با اهمیت روز۱۳آبان، مفهوم استکبار، دلیل مبارزه با استکبار و نقش بصیرت و هوشیاری در جلوگیری از اقدامات مستکبرانه و نه گفتن به تحریم های ظالمانه آمریکا از نگاه نسل چهارمی های انقلاب اسلامی است. امسال به دلیل تقارن ۱۳آبان با روز پنجشنبه و تعطیلی مدارس، زنگ استکبارستیزی دیروز نواخته شد. هشتم آبان ۱۳۵۹همزمان با سالروز شهادت حسین فهمیده نوجوان ۱۳ساله، روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی نام گذاری شده است. این نوجوان ۱۳ساله در جنگ تحمیلی با شجاعت بسیار نارنجک به کمر بست و زیر تانک دشمن رفت و با گذشتن از جان خود، پیروزی و حماسه آفرید.

نسخه مناسب چاپ