امیرعبداللهیان: روابط ایران وآذربایجان درمسیر مثبت است
وزیر امور خارجه با بیان اینکه «روابط تهران و باکو در مسیر مثبت همسایگی تداوم دارد»، گفت: ممکن است در برخی موضوعات تفاوت دیدگاه وجود داشته باشد، اما مهم آن است که در دو طرف اراده جدی برای عبور از موانع وجود دارد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان افزو د: من و همکارم آقای «جیحون بایرام اف» – وزیر امور خارجه آذربایجان – به نمایندگی از دو کشور برای توسعه همه‌جانبه مناسبات و عبور از سوءتفاهم‌ها به تماس و رایزنی‌های مثبت خود ادامه می‌دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در همین چارچوب توافق کرده‌ایم همکاری‌های دو طرف را برای مدیریت بهتر فضای عمومی و رسانه‌ای افزایش دهیم و کمیته مشترکی تشکیل شود.

وزیر امور خارجه همچنین تاکید کرد: ما همسایگان را خویشاوند خود می‌دانیم و اصول حاکم بر روابط خویشاوندی را قدر می‌نهیم.

دیدار سفیر ایران در افغانستان با مقامات طالبان در غزنی

سفیر ایران در کابل در سفر به ولایت غزنی و پس از دیدار با مقامات طالبان در این ولایت، وعده داد که ایران در قسمت بازسازی و مرمت آثار تاریخی ولایت غزنی، همکاری خواهد کرد.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری صدای افغان بهادر امینیان، در سفر به ولایت غزنی، همچنین با مقام های محلی دولت اسلامی طالبان دیدار و از موزه و برخی آثار تاریخی غزنی دیدن کرد.

سفیر ایران در افغانستان ولایت غزنی را تاریخی خواند و گفت که ایرانی ها از گذشته به غزنین علاقه داشتند و این ولایت، شخصیت هایی چون ابوریحان بیرونی و حکیم سنایی غزنوی را دارد.در دیدار سفیر ایران در کابل و سرپرست وزارت تحصیلات عالی افغانستان هم مقرر شد هیاتی از طالبان برای تحکیم همکاری‌ها میان دو کشور به ایران سفر کند.

نسخه مناسب چاپ