چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۳۶۰ (برابر با ۱۲ محرم ۱۴۰۲ ـ ۹ نوامبر ۱۹۸۱) نقل شده است
شرایط خروج از کشور اعلام شد
سرهنگ سعید‌پور در مورد خروج از کشور اظهارداشت: در حال حاضر و شرایط فعلی کشور از جمله شرایط جنگی خروج افراد از کشور محدود است و برای کسانیکه قصد دارند از کشور خارج شوند ضوابطی و محدودیت‌هائی در نظر گرفته شده است. ولی اخیراً طبق مصوبه هیات وزیران فقط ۱۲ گروه می‌توانند از کشور خارج شوند.
وی ادامه داد و گفت: شرایط خروج از کشور عبارتند از:
۱ـ دانشجویانی که دارای تائید وزارت علوم و آموزش عالی باشند.
۲ـ مقیمان خارج از کشور (اقامت وی در گذرنامه قید شده باشد)
۳ـ ایرانیانی که کارت اقامت مجاز داشته باشند (با تائید وزارت امور خارجه)
۴ـ مامورین دولت با داشتن معرفی‌نامه از وزیر مربوطه یا فردی که از طرف وزیر معرفی شده باشد.
۵ـ بیمارانی که لزوم مسافرت آنان به خارج از کشور به تائید وزارت بهداری یا معاون وزیر رسیده باشد.
۶ـ رانندگانی که جهت حمل کالا و مسافر که باید از طریق مرز بازرگان خارج شوند. ۷ و …

اتوبوس‌های مدرن شمال شهر به جنوب شهر انتقال یافت
بسیاری از اتوبوس‌های مجهز و مدرن ۳۰۵ شرکت واحد که اغلب در خطوط شمال شهر کار می‌کرد به خطوط جنوب شهر انتقال داده شد و به زودی اتوبوس‌های جدید با گنجایش دو برابر اتوبوس‌های فعلی به جریان خواهد افتاد. مدیرعامل شرکت واحد ضمن اعلام مطلب فوق اظهارداشت: هم‌اکنون هیچیک از اتوبوس‌های مدرن ۳۰۵ در شمال شهر وجود ندارد و اغلب در حوالی افسریه و مسعودیه و دیگر نقاط جنوب شهر مشغول فعالیت هستند. وی اضافه کرد: قرار است ایران ناسیونال به زودی ۳۵۰ دستگاه اتوبوس جدید به شرکت واحد تحویل دهد. همچنین تعمیرکاران زندان قصر در آینده نزدیک ۴۰۰ دستگاه اتوبوس تعمیری را آماده کرده و تحویل خواهند داد.

۴ هزار نظامی آمریکایی از امروز وارد مصر می‌شوند
یونایتدپرس از قاهره گزارش داد:
واحد‌های ارتش آمریکا و نیروی هوائی آن کشور امروز (دوشنبه) به تدریج وارد مصر خواهند شد تا در مانور دو هفته‌ای که در منطقه بیابانی واقع در غرب قاهره با همکاری نیروهای مصری صورت خواهد گرفت، شرکت جویند.
مقامات نظامی آمریکائی گفتند: مانور ستاره درخشان ۸۲ حدود ۴ هزار آمریکائی و تقریباً به تعداد مساوی نیروهای مصری را در بر می‌گیرد.

مدرسه جنگ پارتیزانی در مهاباد، دایر می‌شود
ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: سرهنگ محمدعلی شریف‌النسب فرمانده تیپ ۲ مهاباد گفت: به منظور توسعه آموزش جنگ پارتیزانی و بالابردن قدرت کارآیی و رزمی فرزندان برومند اسلام، بر آن شدیم، تا با اتکال به خدا و یگانگی با برادران پاسدار، مدرسه‌ای بنام مدرسه جنگ پارتیزانی در مهاباد تشکیل دهیم. اولین دوران این مدرسه به مدت ۷۵ روز و با شرکت نمایندگان برادران پاسدار، بسیج، ارتش، شهربانی، ژاندارمری و روحانیت مبارز، تشکیل خواهد شد.
فرمانده تیپ ۳ مهاباد، افزود: شرکت‌کنندگان، در این دوره، دشوارترین آموزش‌های نظامی، شامل: کمین، ضدکمین، محاصره، پاکسازی، گریز از زندان دشمن، مقاومت در برابر شکنجه و بی‌خوابی، زنده ماندن در شرایط سخت گرسنگی و سرما، نقشه‌خوانی و کار با قطب‌نما، تله‌گذاری و انفجار، را آموزش خواهند دید.

۱۹ منافق و محارب در مشهد و سبزوار تیرباران شدند
دادستانی کل انقلاب جمهوری اسلامی ایران اسامی و جرائم ۱۹ تن از گروهک‌های منافقین را که در روزهای دوازدهم و سیزدهم آبانماه جاری در شهرستان‌های مشهد و سبزوار تیرباران شدند و همچنین دو نفر از وابستگان این گروهک‌ها که به حبس از ۱۵ سال تا ابد محکوم گردیدند را منتشر کرد.

code

نسخه مناسب چاپ