ستاری: از ایده‌های خلاقانه اشتغالزا حمایت می‌کنیم
گرگان – خبرنگار اطلاعات: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: هر ایده خلاقانه که سبب ایجاد اشتغال در کشور شود، مورد استقبال و حمایت قرار خواهد گرفت.

سورنا ستاری در بازدید از مزرعه خلاق و نوآوری گردشگری توسکا در گرگان افزود : به عنوان مثال گردشگری کشاورزی ایده جدیدی است که مورد استقبال قرار گرفته است و روز به روز هم در کشور توسعه می یابد. توسعه شرکت‌های خلاق از برنامه‌های اصلی و اولویت‌دار و راهبردی این معاونت است که به صورت جدی دنبال می شود.

وی تاکید کرد : پیش از این فقط شرکت‌های دانش‌بنیان در این معاونت مورد توجه و استقبال بودند که این رویکرد اکنون تغییر کرده است.

مزرعه خلاق و نوآوری گردشگری گرگان تاکنون توانسته است گردشگران زیادی را جذب کند.

مزرعه گردشگری توسکا به مساحت ۵ هکتار شامل بخش های پرورش تمشک، توت‌فرنگی، سبزی‌ و صیفی‌جات، نگهداری حیوانات و فضای آموزش کشاورزی است که بخش عمده کاشت، داشت و برداشت محصول در این مزرعه بر اساس الگوی کار داوطلبانه توسط گردشگران انجام می شود.

بنا به این گزارش معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه این سفر ، کارخانه نوآوری گلستان را با حضور جمعی از مسئولان استانی در گرگان افتتاح کرد. در این کارخانه ۲۴واحد فناور مستقر هستند که در زمینه‌های تولید محصول شوینده قلیایی فعالیت دارند.

بهره‌برداری از ۳ طرح نوآورانه شامل خانه خلاق و نوآوری تقوی، مرکز نوآوری سلامت و خط تولید ‌پایلوت لبنیات و حضور در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان، از دیگر برنامه های معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به گلستان بود.

نسخه مناسب چاپ