کوتاه آموزشی، فرهنگی
بازتاب اندیشه‌های فلسفی در آثار هنری

دومین جلسه از سلسله کارگاه‌های «بازتاب اندیشه‌های فلسفی در آثار هنری» را گروه تخصصی فلسفه هنرِ فرهنگستان هنر برگزار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این کارگاه با موضوع «سقراط و چهره فیلسوف» و با حضور سید محمدرضا حسینی‌بهشتی، عضو پیوسته این فرهنگستان، به‌صورت مجازی شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰، از ساعت ۱۶ تا ۱۸، برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این کارگاه می‌توانند از نشانی‌ https:ررb2n.irرm03375 در وبگاه فرهنگستان هنر استفاده کنند.

برگزاری ویژه برنامه روز جهانی فلسفه در انجمن حکمت و فلسفه

مراسم بزرگداشت روز جهانی فلسفه با عنوان «دیگری» روز ۲۵آبان ماه ۱۴۰۰به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، در این مراسم، اندیشمندان و پژوهشگران حوزه مختلف به طرح دیدگاه‌های خود پیرامون موضوع «دیگری» می‌پردازند. سخنرانان این مراسم غلامرضا زکیانی، غلامحسین ابراهیمی دینانی، سیّدمصطفی محقق داماد، شهرام پازوکی، سیّدحمید طالب‌زاده، علی‌اصغر مصلح، شهین اعوانی، جلیل امیدی، جبّار رحمانی، حسین اسکندری، رضا کوهکن، کاوه بهبهانی، علی حسینخانی، اسماعیل رادپور، سعید ماخانی، راضیه زینلی و زهرا دنیایی هستند.

علاقمندان برای شرکت در همایش می‌توانند از طریق این لینک https:ررwww.irip.ac.irرuر۱۳۸ وارد شوند.

آغاز ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در ‌«پاییزه کتاب ۱۴۰۰»

ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در طرح «پاییزه کتاب ۱۴۰۰» از امروز پنج‌شنبه بیستم آبان‌ماه در سراسر کشور آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از ستاد خبری بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب»جمهوری اسلامی ایران، ثبت‌نام کتابفروشی‌ها در نوزدهمین دوره طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) با عنوان «پاییزه کتاب ۱۴۰۰» از امروز، پنج‌شنبه بیستم آبان‌ماه آغاز می‌شود.

کتابفروشی‌های سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی tarh.ketab.ir در طرح «پاییزه کتاب ۱۴۰۰» ثبت‌نام کنند.

همچنین بر اساس این خبر، کتابفروشی‌های شرکت‌کننده در طرح‌های پیشین توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب)، برای شرکت در «پاییزه کتاب ۱۴۰۰» نیاز به ثبت‌نام مجدد ندارند و کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود، شرایط شرکت در طرح را تأیید و اطلاعات خود را ویرایش و کنترل کنند.

بنا بر اعلام، بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه تا یکم آذرماه ١٤٠٠ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُر کنیم» در سراسر کشور برگزار می‌شود.

نسخه مناسب چاپ