وزارت جهاد کشاورزی قیمت رسمی ۲۰ کالای اساسی را اعلام می‌کند
جلسه ستاد تنظیم بازار دیروز به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار و بر اساس مصوبات آن مقرر شد قیمت ۲۰کالای اساسی ظرف ۲۴ساعت آینده از سوی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با همکاری سایر نهادهای مرتبط محاسبه و به طور رسمی اعلام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمد مخبردر این جلسه از نوسان قیمت‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های امروز مردم و مسئولان کشور یاد کرد و گفت: باید با برنامه ریزی دقیق و اتخاذ تصمیمات و تدابیر لازم، نسبت به ساماندهی این وضع اقدام شود.

معاون اول رئیس جمهوری از نوسان قیمت‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های امروز مردم و مسئولان کشور یاد کرد و گفت: باید با برنامه ریزی دقیق و اتخاذ تصمیمات و تدابیر لازم، نسبت به ساماندهی این وضع اقدام شود.

وی با اشاره به گزارش‌های دستگاه‌های ذیربط و بازدیدهای مستمر از فروشگاه‌ها و رصد قیمت کالاهای اساسی، اظهار داشت: اگرچه کالاهای اساسی به وفور در فروشگاه‌ها موجود است اما اختلاف قیمت‌ها مردم را آزار می‌دهد که باید با تشدید نظارت‌ها، با متخلفان برخورد شود.

در این جلسه مقرر شد برای جلوگیری از قیمتگذاری سلیقه‌ای برخی فروشندگان و نوسانات بازار و امکان اعمال قانون درباره متخلفان، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ظرف ۲۴ساعت فهرستی از مهمترین کالاهای ضروری و اقلام پرمصرف خانوار را احصاء و قیمتگذاری کرده و در اختیار مردم و بازرسین قرار دهند تا افراد سودجو و فروشندگان متخلف شناسایی و به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شوند.

در این جلسه که وزرای کشور، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان بسیج مستضعفین حضور داشتند، گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای عرضه فراوان مرغ منجمد و تخم مرغ با قیمت مصوب ارائه شد.

در این نشست همچنین تفاهمنامه ای برای استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای همکاری با وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی و دادگستری و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین تعزیرات حکومتی به امضاء رسید تا فرایند تشدید نظارت و بازرسی‌ها و برخورد با گرانفروشی در بازار هرچه سریعتر آغاز شود.

مطابق این توافق، سازمان بسیج مستضعفین، مسئول فعال سازی ظرفیت‌های مردمی برای مقابله با گرانفروشی و تخلفات احتمالی شد تا با نظارت مردمی بر چرخه تولید و توزیع، گزارشگری و نظارت بر بازار به نحو مطلوب انجام پذیرد.

ضرورت تشکیل ستادهای استانی تنظیم بازار و ابلاغ وزیر کشور به استانداران سراسر کشور از دیگر مصوبات این جلسه بود.

نسخه مناسب چاپ