اسکوچیچ: به طارمی نیاز داریم اما باید به ارزش‌ها احترام می‌گذاشتیم
 

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به این نکته اذعان کرد که تیمش کار آسانی مقابل لبنان نخواهد داشت.

به گزارش تسنیم، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری پیش از دیدار با لبنان اظهار داشت: از اهمیت بازی امروز باخبر هستیم و این بازی برای هر دو طرف از اهمیت بالایی برخوردار است. برای بازی فردا آماده‌ایم و متمرکز هستیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را از بازی امروز بگیریم. می‌دانیم بازی آسانی نداریم و برای تیمِ لبنان احترام خاصی قائلیم.

وی افزود: می‌دانیم لبنانی‌ها سازماندهی خوبی دارند و در بازی‌هایی که در این گروه از خود نشان دادند، برای حریفان بازی‌های سختی رقم زدند. از کیفیت خودمان هم آگاه هستیم و مطمئن هستیم می‌توانیم با حداکثر تلاش نتیجه خوبی از این زمین بگیریم. سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره عدم دعوت مهدی طارمی به اردوی این تیم یادآور شد: تیم ملی ایران به همه تعلق دارد و متعلق به یک مربی یا بازیکن خاص نیست. مهدی بازیکن فوق‌العاده‌ای است و ما به او نیاز داریم، اما ارزش‌هایی هم وجود دارد که باید به آنها احترام می‌گذاشتیم.

اسکوچیچ درباره اینکه تیم ملی ایران در صدر جدول گروه A قرار دارد و چقدر شانس و احتمال می‌دهد تیمش با موفقیت این مسیر را برای حضور در جام جهانی ادامه بدهد، گفت: اکنون نمی‌خواهم درباره انتقادات صحبت کنم، اما نشان دادیم کیفیت لازم را داریم. تمرکزمان روی هر بازی است که در پیش داریم و می‌دانیم با کیفیت‌مان می‌توانیم این مسیر را با موفقیت به پایان برسانیم.

پیغام نخست‌وزیر و حضور وزیر ورزش لبنان در اردوی تیم ملی این کشور

نخست‌وزیر لبنان در آستانه دیدار تیم ملی فوتبال این کشور با تیم ملی ایران در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، برای بازیکنان تیم ملی لبنان پیغام فرستاد و وزیر ورزش این کشور نیز در اردوی قرمزها حضور پیدا کرد.

در همین راستا جورج کالاس، وزیر ورزش لبنان به همراه هاشم حیدر، رییس فدراسیون فوتبال این کشور در اردوی قرمزها حاضر شدند تا به بازیکنان و کادر فنی در آستانه دیدار با ایران روحیه بدهند. در این بازدید محمد عیودات، رییس دپارتمان ورزشی و حسین عمر، منشی دفتر وزیر ورزش لبنان هم حضور داشتند. کالاس در این دیدار پیغام «نجیب میقاتی»، نخست‌وزیر لبنان را به گوش بازیکنان و کادفنی رساند و از جانب وی خطاب خطاب به آنان گفت: قرار است پیروزی تاریخی و جدیدی را به کمک شما جشن بگیریم.

هاشم حیدر، رییس فدراسیون فوتبال لبنان نیز خطاب به اعضای تیم گفت: از شما متشکرم که در این شرایط سخت امیدوارانه کار کردید و درخشیدید. این درخشش می‌تواند ادامه‌دار باشد. ما پتانسیل این را داریم تا کارمان را به خوبی پیش ببریم و به اتمام برسانیم. ما هم قول می‌دهیم که شرایط را از همه لحاظ برای شما فراهم کنیم. مثل ماه پیش دوباره می‌خواهیم در کنار مردم لبنان جشن بگیریم. در پایان این دیدار، وزیر ورزش با بازیکنان و کادرفنی خوش‌وبش کرد و به صرف ناهار پرداخت و عکس یادگاری گرفت.

نسخه مناسب چاپ