چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۶۰ (برابر با ۱۵ محرم ۱۴۰۲، ۱۲ نوامبر ۱۹۸۱) نقل شده است.
ارز تحصیلی دانشجویان ضدانقلاب قطع میشود

معاون فرهنگی و کنسولی وزارت امور خارجه در گفتگوئی با روزنامه جمهوری اسلامی ضمن تشریح مواضع وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رابطه با مسائل فرهنگی و نقش وسیع موسسات فرهنگی ایران در خارج اعلام کرد که ارز تحصیلی دانشجویانی که در خارج فعالیت ضدانقلابی کنند قطع میشود. برادر جواد منصوری در قسمتی از این گفتگو در این مورد اظهار داشت: موج حملات علیه جمهوری اسلامی به مرزهای ایران متوقف نمی‌شود بلکه در سطح جهانی گسترده است و اشکال و ابعاد گسترده‌ای هم دارد.

قاسمی به حبس ابد محکوم شد

دادگاه انقلاب اسلامی ارتش پس از ۴ جلسه رسیدگی به اتهامات ابوالفضل قاسمی دبیر حزب ایران با توجه به محتویات پرونده و اظهارات شهود، او را به حبس دائم محکوم کرد، مشروح حکم دادگاه در شماره آینده بنظر خوانندگان روزنامه اطلاعات خواهد رسید.

گذرنامه طاغوتیان و فراری‌ها اعتبار ندارد

سرویس خبری اطلاعات: گذرنامه‌های طاغوتیان و افراد ممنوع‌الخروج که بنحوی از ایران خارج شده‌اند در خارج از کشور از درجه اعتبار ساقط است.

سرهنگ سعیدپور رئیس اداره گذرنامه شهربانی جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام این خبر در یک گفتگوی اختصاصی به خبرنگار ما گفت: در دوران انقلاب به یک علت اینکه مرزهای کشور باز بود و درست کنترل نمیشد عده‌ای از طاغوتیان بطرق مختلف از کشور خارج شدند و همچنین عده‌ای که ممنوع‌الخروج بودند نیز به همین طریق موفق به فرار شدند. وی گفت: چون پاسپورت(گذرنامه) اینگونه افراد بیش از یک سال اعتبار ندارد و در نتجیه پاسپورت این‌گونه افراد فراری به مرور زمان از درجه اعتبار ساقط است.

زیر دریائی جدید آمریکا با ۲۴ موشک اتمی بکار گرفته شد

گروتون ـ خبرگزاری فرانسه ـ نیرومندترین زیردریائی اتمی آمریکا از نوع تریدنت روز چهارشنبه تحویل داده شد. این زیردریائی با ۲۴ موشک که هر یک از آنها دارای ۸ کلاهک اتمی هستند مجهز خواهد شد قدرت هر یک از این کلاهک‌ها معادل یکصدهزار تن ماده منفجره «تی.ان.تی» است و برد آنها نزدیک به هفت هزار کیلومتر است. سرعت سیر زیر دریائی اتمی جدید آمریکا ۲۰ گره دریائی است..

الجزایر بین ایران و عراق میانجیگری می کند

واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از ابوظبی گزارش داد: روزنامه الخلیج چاپ ابوظبی در شماره دیروز خود نوشت: الجزایر برای پایان دادن به جنگ عراق و ایران میانجیگری خواهد کرد.

این روزنامه به نقل از یک منبع موثق عرب نوشت: یک میانجیگر عالی رتبه الجزایری بزودی به بغداد و تهران سفر خواهد کرد.

عرفات با صدام ملاقات کرد

بیروت ـ یونایتدرس ـ به گزارش خبرگزاری فلسطینی وفا صدام حسین رئیس جمهور عراق روز سه‌شنبه در بغداد با یاسر عرفات رئیس سازمان آزادی بخش فلسطین درباره‌ی عوارض همکاری استراتژیک اسرائیل و آمریکا برجهان عرب گفتگو کرد.

این دو نفر، وقایع جاری در منطقه‌ی عربی از جمله تصاعد فعالیت‌های نظامی رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان و دسایس صهیونیستی علیه مردم لبنان و فلسطین را مورد بحث قرار دادند.

دزد لوازم یدکی ناسیونال در شهر ری دستگیر شد

دزد لوازم یدکی فروشگاه مجاز ایران ناسیونال شهر ری دستگیر شد. او که حدود دو میلیون و ششصد هزار ریال لوازم یدکی دزدیده بود خریداران اموال مسروقه را معرفی کرد و آنان نیز بدام افتادند.

خبرنگار ما در تماسی با سرگرد احد و سروان نبوی رئیس و معاون کلانتری شهر ری، کسب اطلاع کرد که سارق در طبقه فوقانی فروشگاه سکونت داشت و شب‌ها پس از تعطیل شدن فروشگاه به داخل مغازه میرفت و مقداری لوازم یدکی می‌دزدید.

code

نسخه مناسب چاپ