دریادار سیاری: ۱۵۰ سناریو در رزمایش ذوالفقار‌۱۴۰۰ اجرا شد
 

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰، حدود ۱۵۰سناریو و ۵۰تمرین برای نیروهای چهارگانه ارتش تعریف کردیم که همه اینها اجرا شد و به اهداف عملیاتی دست یافتیم.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار سیاری با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ارتش در روزهای اخیر گفت: اجرای این رزمایش نشان دهنده توان دفاعی کشور است و به صورت سالیانه یا در مقاطع زمانی مورد نیاز برگزار می‌شود که هریک اهداف راهبردی و عملیاتی خاص خود را دارد.

فرمانده رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ارتش با بیان این که در برگزاری رزمایش دو هدف راهبردی و عملیاتی را دنبال کردیم، افزود: در اهداف راهبردی توان بازدارندگی خود را بالا می‌بریم تا هر زمان در مقابل هر تهدیدی آمادگی مقابله را داشته باشیم و در اهداف عملیاتی، انواع و اقسام سلاح‌ها را به کار گرفته و آزمایش می‌کنیم.

وی ادامه داد: در رزمایش‌ها، آموزش‌‎ها را آزمایش میدانی کرده و به دفاع عمق می‌دهیم و هماهنگی بین نیروها را پیگیری می‌کنیم و با به کارگیری سلاح‌ها در کنار یکدیگر برمبنای اهداف از پیش تعیین شده سناریوهای مختلف می‌نویسیم.دریادار سیاری خاطرنشان کرد: در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰، حدود ۱۵۰سناریو و ۵۰تمرین برای نیروهای چهارگانه ارتش تعریف کردیم که همه اینها اجرا شد و به اهداف عملیاتی دست یافتیم. اهداف عملیاتی در مسیر اهداف راهبردی ماست که همه این‌ها نشانگر اقتدار ارتش و بیانگر این واقعیت است که هرگونه تعرضی با جواب سخت روبه رو خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اهمیت نیروی دریایی به عنوان یک نیروی راهبردی خاطرنشان کرد: امروز ما در دریاهای آزاد حضور داریم و امنیت خطوط مواصلاتی خود را در مقابله با پدیده دزدی دریایی در خلیج عدن تامین می‌کنیم.

وی ادامه داد: پرچم جمهوری اسلامی ایران را در دریای سرخ، مدیترانه، دریای جنوب چین، اقیانوس هند جنوبی، اقیانوس اطلس جنوبی و شمالی تا سن پترزبورگ و جنوب خلیج فنلاند توسط ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش به نمایش می‌گذاریم که نشان دهنده اقتدار ایران در دفاع از منافع کشور و راهبردی بودن نیروی دریایی ارتش است.

دریادار سیاری نمایش اقتدار در دریا را نشان دهنده توان عملیاتی نیروی دریایی ارتش دانست و تاکید کرد: دیپلماسی دریایی می‌تواند بزرگترین پشتیبان کشور در حوزه اقتصاد و تامین امنیت حمل و نقل انرژی و کالا در دریاها باشد.

نسخه مناسب چاپ