اخبار کوتاه
ساخت مدرسه برکت شهید علی لندی در ایذه

سرویس شهرستان ها: مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: مدرسه برکت شهید علی لندی، نوجوان فداکار ایذه‌ای در روستای «سرتنگ علیا» ایذه آماده بهره‌برداری است‎.

‎محمد ترکمانه افزود: با توجه به فداکاری نوجوان شجاع، شهید علی لندی و با هدف ارج نهادن به مقام شامخ و از خود گذشتگی این قهرمان به‌عنوان الگوی جوانان نسل خود، یکی از مدارس برکت در روستای سرتنگ علیا شهرستان ایذه به نام این شهید نام‌گذاری شده است‎.‎

وی ادامه داد: این مدرسه در ۳۵کیلومتری محل زندگی شهید لندی ساخته شده و آماده بهره‌برداری است‎.‎

مدیرعامل بنیاد برکت افزود: مدرسه برکت شهید علی لندی ۴کلاسه است و دانش‌آموزان مقطع ابتدایی روستای سرتنگ علیا در آن مشغول به تحصیل خواهند شد‎.‎

ترکمانه با اشاره به مشارکت بنیاد برکت و سازمان نوسازی مدارس در ساخت و تکمیل این مدرسه گفت: سهم بنیاد برکت در ساخت و تکمیل مدرسه برکت شهید علی لندی ۴ میلیارد ریال است‎.

پایان مرمت تزئینات نقاشی کاروانسرای کاشان ‏

کاشان ـ خبرنگار اطلاعات: معاون مدیرکل و رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کاشان از پایان مرمت تزئینات نقاشی سقف کاروانسرای گمرک بازار کاشان خبر داد.‏

‏مهران سرمدیان با بیان ارزش‌های تاریخی، معماری و فرهنگی بازار کاشان اظهار داشت: کاروانسرای گمرک یا شریف خان یکی از آثار ارزشمند مجموعه بازار کاشان است که قدمت آن به دوره صفویه تا قاجار می‌رسد.‏

وی افزود: با توجه به آسیب‌دیدگی‌های این کاروانسرا در سال‌های گذشته، مرمت فاز اول و دوم تزئینات نقاشی‌های قسمت ورودی دالان اصلی این بنا طی ماه‌های اخیر توسط آقای شبانی یکی از استادکاران این اداره انجام شد و به پایان رسید.‏

افزایش سرقت تجهیزات مخابراتی در استان گلستان

گرگان – خبرنگار اطلاعات: مدیر مخابرات منطقه گلستان از افزایش سرقت تجهیزات مخابراتی به عنوان یک معضل یاد کرد.

غلامعلی شهمرادی مدیر مخابرات منطقه گلستان در دیدار شماری از خبرنگاران پیشکسوت استان، با تاکید بر این که تعامل و یاری رسانه ها به مخابرات در این عرصه، می تواند در در کاهش و رفع این معضل مثمر ثمر باشد، به آثار زیانبار سرقت تجهیزات مخابرات اشاره کرد و ادامه داد: اختلال در خدمت رسانی ازجمله مشکلات بزرگی است که در پی سرقت ها ی مکرر ایجاد می شود.

وی همچنین به اهمیت همکاری رسانه ها با مخابرات در جهت تحقق برنامه های

توسعه ای اشاره کرد و افزود: آگاهی بخشی افکار عمومی و تبیین عملکرد ها و اقدامات انجام شده می تواند موانع را از سر راه توسعه و پیشرفت مخابرات بردارد.

شهمرادی گفت: تغییر در مدل تعرفه گذاری خدمات تلفن ثابت یکی از مسایلی است که درصورت اجرا کمک بزرگی به توسعه ارتباطات مخابراتی خواهد کرد و بازسازی ، ظرفیت سازی و نوسازی شبکه را به همراه خواهد داشت. مدیر مخابرات منطقه گلستان تلاش رسانه ها در جهت اقناع سازی نهادهای تصمیم گیرنده بر تغییر مدل تعرفه گذاری خدمات مخابرات را خواستار شد و گفت : در مدل پیشنهادی مخابرات قرار نیست هزینه کارکرد تلفن افزایش یابد بلکه بین مشتریان خانگی و تجاری تفاوت ایجاد می شود.

‏ ‏پهلوگیری ۴ کشتی حامل گندم در بندر امام خمینی(ره)

سرویس شهرستان ها: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: ۴ فروند کشتی اقیانوس پیما حامل گندم وارداتی در اسکله غلات بندر امام خمینی(ره) پهلو گرفتند.

به گزارش ایرنا، امید جهان نژادیان با اعلام این خبر گفت: این ۴ فروند کشتی حامل ۳۰۰هزار تن گندم هستند که بار آن ها به تدریج پس از تخلیه، یکسره به مناطق مختلف کشور حمل می‌شود.

وی با بیان این که محموله‌های گندم به سفارش شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران است، ادامه داد: طبق برنامه کار تخلیه گندم پس از انجام تشریفات و نظارت قانونی نهادهایی همچون استاندارد، قرنطینه، غذا و دارو و گمرک آغاز می‌شود.

نسخه مناسب چاپ