رئیس‌جمهوری: مشکل کمبود کاغذ به زودی برطرف می‌شود
 

رئیس جمهوری گفت: همه دستگاه‌هایی که به نوعی اجازه تعیین قیمت دارند، باید این اختیار و اجازه خود را ذیل ستاد تنظیم بازار اعمال کنند و به گونه‌ای عمل کنند که تغییر قیمت در یک بازار بر بازارهای دیگر تأثیر منفی نگذارد و از ایجاد شوک در قیمت‌ها و بازارها جلوگیری شود .

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به ضرورت ساماندهی سازوکار تعیین قیمت در کشور، گفت:: تعیین قیمت‌ها باید با هماهنگی ستاد تنظیم بازار به شکلی انجام شود که از ایجاد شوک در قیمت‌ها جلوگیری کند.

رئیس جمهوری تاکید کرد : درزمینه تعیین قیمت خودرو هم موضوع باید تحت مدیریت ستاد تنظیم بازار پیگیری شود.

وی از همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های نظارتی خواست با بانک مرکزی و وزارتخانه‌های مسئول در زمینه تنظیم بازار و جلوگیری از ایجاد اخلال و شوک در قیمت ها ‌همکاری کنند.

رئیسی با تشکر از وزیر نیرو برای حضور در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری به منظور پیگیری مشکلات کم‌آبی، تصریح کرد: رویه این دولت این است که با حضور در میدان مشکلات مردم را شناسایی و حل و فصل کند و باور داریم که خدا به این رویه برکت می‌دهد.

رئیس جمهوری از وزیران نفت و کشور، خواست با همکاری استانداران و صدا‌و‌سیما موضوع اصلاح الگوی مصرف گاز را به طور جدی دنبال کنند و از معاون اول خود نیز خواست تا طبق رویه سالهای گذشته بخشنامه خاموش کردن تأسیسات حرارتی ادارات در روزهای تعطیل را سریعتر ابلاغ کند.

رئیسی همچنین با تبریک روز کتابخوانی و با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره اهمیت کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: امیدوارم با پیگیری معاون اول و همکاری رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشکل اهالی علم، فرهنگ و رسانه در زمینه کمبود کاغذ به زودی برطرف شود.

رئیسی همچنین از وزیر امور اقتصادی و دارایی خواست اقدامات دولت در زمینه حل مشکل انبارهای اموال تملیکی، از ابتدای ورود دولت به این موضوع را به طور دقیق اطلاع‌رسانی کند.

تعیین سخنگو و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت

در جلسه بعدازظهر دیروز هیأت وزیران ،علی بهادری جهرمی به عنوان سخنگوی هیأت دولت و رئیس شورای اطلاع رسانی تعیین شد.

دکتر بهادری جهرمی متولد ۱۳۶۴در شهرستان گلپایگان است.

از جمله سوابق اجرایی بهادری جهرمی می توان به ریاست مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، عضویت در کمیسیون حقوقی سازمان بازرسی کل کشور، عضویت در مجمع مشورتی حقوقی پژوهشکده شورای نگهبان، رئیس هیأت مدیره بنیاد صیانت از حقوق شهروندی و مشاور حقوقی در نهادها و سازمان های عمومی و خصوصی متعدد اشاره کرد.

‌رئیس جمهوری به سردار مومنی تسلیت گفت

‌رئیس جمهوری در پیامی درگذشت پدر سردار اسکندر مومنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدررا تسلیت گفت.

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

سردار سرتیپ پاسدار جناب آقای مومنی

دبیر محترم ستاد مبارزه با مواد مخدر

درگذشت پدر ارجمندتان موجب تألم خاطر شد.

اینجانب این ضایعه را به جنابعالی و خانواده محترم تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت الهی، برای عموم بازماندگان صبر و اجر و برای شما سلامتی و مزید توفیق خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی، مسالت دارم.

سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

نسخه مناسب چاپ