اخبارکوتاه
تبعید و جریمه دلاری برای مردی که به بالگرد اورژانس سنگ زد

ایلنا:یک مرد روستایی از اهالی روستای سید خدر شهرستان دزپارت«دهدز»، به جرم پرتاب سنگ به بالگرد اورژانس هوایی که بدون اجازه او در زمین کشاورزی‌اش فرود آمده و محصول کشاورزی و دسترنج او را نابود کرده بود، به یک سال و نیم حبس و تبعید به نیک شهر سیستان و بلوچستان محکوم شد.

ماجرا از این قرار است که در پنجم خرداد ماه سال گذشته، در جریان اعزام یک فروند بالگرد متعلق به اورژانس هوایی خوزستان به منطقه‌ای صعب العبور در دهدز « دزپارت»، یک مرد روستایی که به فرود بالگرد در زمین کشاورزی خود معترض بود به طرف آن سنگ پرتاب می‌کند و مانع از نشستن بالگرد در زمین زراعی خود می‌شود.این مرد روستایی که متولی امامزاده سید خدر است، به اخلاق نیکو و مردم داری شهره است. آنگونه که مردم می گویند اصل ماجرا به ناراحتی این مرد در پی نابودی محصول کشاورزی وی توسط بالگرد بازمی گردد.

فرماندار دزپارت به خبرنگار ایلنا در این باره، اظهار داشت: پنجم خرداد سال گذشته این اتفاق افتاد که در دوره مسئولیت کاری من نبوده است. ساعت ۲ بعداز ظهر همان روز به دلیل کوهستانی بودن منطقه یک فروند بالگرد به این منطقه جهت انتقال بیمار اورژانسی اعزام می‌کنند که با وزش باد توسط بالگرد محصول زراعی این مرد کشاورز جابه جا می‌شود. وی نیز اقدام به شکستن شیشه بالگرد می‌کند. ۲ هزارو ۸۵۰ دلار خسارت این شیشه را برآورد کرده‌اند. چرا که این شیشه خارجی بوده است و قیمت آن بر اساس دلار محاسبه می‌شود.

مجید رحمانی افزود: این فرد در دادگاه بدوی و تجدید نظر شرکت نکرده و پیگیر موضوع هم نبوده که رای در مراحل بدوی و تجدید نظر صادر شده است. او هم اکنون دستگیر شده و در زندان رامهرمز است.

نوزاد ربوده شده اهوازی به آغوش مادرش بازگشت ‏

سرویس حوادث: کارآگاهان پلیس آگاهی استان خوزستان نوزاد ۴ماهه ای راکه ۴ماه قبل از داخل خودرو ربوده شده بود، به آغوش مادرش بازگرداندند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: تیرماه امسال به دنبال تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ مبنی بر سرقت یک دستگاه خودرو به همراه نوزاد ۴ ماهه، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت. ‏

سردار سید محمد صالحی افزود: با ردیابی ها خودروی سرقتی بدون حضور نوزاد فردای همان روز پیدا شدو در ادامه با بررسی میدانی و انجام تحقیقات تخصصی مشخص شد که موضوع ربایش کاملاً خانوادگی است و با یک سناریو از پیش طراحی شده ، صورت گرفته است. ‏ فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه کارآگاهان در ادامه بررسی‌هامحل اختفای نوزاد را که به خانواده‌ای در یکی از استان‌ها تحویل داده شده بود، شناسایی کردند، اضافه کرد: کارگاهان با کار اطلاعاتی به محض اینکه از حضور این خانواده به همراه نوزاد در شهرستان اهواز مطلع شدند، طی عملیاتی پلیسی با دستگیری متهمان، نوزاد را به آغوش مادر بازگرداندند‎.

سرقت ناکام از بانک در جنوب سیستان و بلوچستان

سرویس حوادث: سرقت از بانک کشاورزی شهرستان مهرستان، در جنوب سیستان و بلوچستان ناکام ماند. فرماندار مهرستان در تشریح جزئیات این سرقت نافرجام گفت: ساعت ۸ و۱۵ دقیقه صبح دیروز، فردی مسلح با سرو صورت بسته، هنگام ورود به بانک کشاورزی بخش آشار شهرستان مهرستان، اقدام به تیراندازی کرد که در همین هنگام با به صدا در آمدن زنگ خطر و مقاومت کارکنان بانک سارق مسلح از محل فراری شد.وی با اشاره به اینکه این حادثه خسارت جانی نداشت، ادامه داد: نیروی انتظامی با ورود به محل حادثه در پی شناسایی و دستگیری عامل این سرقت نافرجام است.

پیداشدن ۴کویرنورد گمشده در کویر بیارجمند ‏

سرویس حوادث: عملیات امداد و نجات تیم کویرنوردی گرفتار در کویر «بیارجمند» در استان سمنان با پیدا شدن ۴ کویرنورد گمشده پایان یافت.ابوطالب جلالی فرماندار شاهرود گفت: روزیکشنبه، تیم ۳۰ نفره کویرنوردی با خودرو‌های آفرود در مسیر کویر بیارجمند تردد می‌کردند که از این تعداد ۴ نفر از آن‌ها برای صعود به کوه‌های اطراف از گروه جدا شدند. حوالی ساعت ۱۷ خودرو‌های آفرود۲۶ عضو دیگر گروه در گل و لای مسیر متوقف شد و اعضای گروه درخواست کمک کردند که پلیس به علت صعب العبور بودن مسیر با بالگرد توانست محل توقف آن‌ها را پیدا کند، ولی، چون انتقال همه اعضای گروه ممکن نبود، ۲ نفر از آن‌ها که به علت سرما دچار مشکلات جسمانی شده بودند با بالگرد به زمان آباد بیارجمند و از آنجا به شاهرود منتقل شدند و به سایر اعضای گروه، جیره خشک غذایی (نان و کنسرو)، چادر و پتو داده شد .ظهردیروزهم با انتقال کویرنوردان گرفتار در کویر و یافتن هر ۴ کویرنورد مفقود، عملیات امداد و نجات پایان یافت.‏

خودسوزی یک کارگر در اراک

سرویس حوادث: یک کارگر در حوالی ساعت هشت صبح یکشنبه با حضور در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اراک به دلیل آنچه که اعتراض یا اعلام مراتب نارضایتی نسبت به رای پرونده کاری عنوان شده، اقدام به خودسوزی کرد.

به گزارش ایرنا،بلافاصله پس از این اتفاق، با تلاش یکی از پرسنل حاضر در صحنه، جسم آتش گرفته این کارگر خاموش و توسط اورژانس به مرکز درمانی ولی عصر (عج ) اراک منتقل می‌شود.فردی که اقدام به خودسوزی کرده، آقایی ۶۵ساله است که بررسی پرونده اش نشان می‌دهد که ادعای اشتغال در بخش نگهبانی یکی از واحدهای تولیدی بخش خصوصی اراک را داشته است. براساس پیگیری های انجام شده، وی ادعا داشته که سال ۹۸از شرکت محل اشتغال خود اخراج شده و خواستار آن شده تا حق و حقوق قانونی خود را با طرح شکایت در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری کند و تاکنون پرونده این فرد دارای چهار رای بوده است. علی حسین رعیتی فرد معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر به استان مرکزی در حاشیه نشست با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان مرکزی افزود: آمادگی لازم برای اعزام این کارگر به تهران وجود دارد اما بیمارستان اراک اجازه این کار را صادر نکردند.بنا به اعلام پزشکان، جابه‌جایی این فرد، وضعیت بیمار را وخیم‌تر می‌کند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مشکل کارگری که اقدام به خودسوزی کرده با کارفرمای خود مربوط به گذشته است، گفت: امید است هرچه زودتر وضعیت این کارگر بهبود یابد و به طور قطع موضوعات اختلافی این کارگر و کارفرما با جدیت پیگیری می‌شود.

نسخه مناسب چاپ