اخبار کوتاه
 

آزمون به دنبال عبور از رکورد نکونام و کریمی

سردار آزمون این فرصت را دارد تا با گلزنی در بازی با سوریه از رکورد ۲ بازیکن بزرگ تاریخ فوتبال ایران عبور کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر زننده بیشترین تعداد گل ملی در بین بازیکنانی است که در تیم ملی عضویت دارند.

سردار آزمون در دقیقه ۹۷ دیدار مقابل لبنان، گل مهمی را به ثمر رساند و پس از علی دایی و کریم باقری به صورت مشترک در رده سومین گلزن برتر ملی ایران قرار گرفته است. گل او سی و هشتمین گل ملی بود تا در این آمار با رکورد نکونام و کریمی برابری کند.

البته این مهاجم ۲۶ ساله این فرصت را دارد تا با زدن یک گل، نخست از کریمی و نکونام عبور کرده و به تنهایی در رده سوم بهترین گلزنان ملی قرار گیرد.

اهتزاز پرچم ۵ کشور در قطر به مناسبت صعود به جام جهانی

دولت قطر در اقدامی نمادین پرچم ۵ کشور صعود کرده به جام جهانی ۲۰۲۲ را برافراشت.

به گزارش فارس، یک سال دیگر در قطر جام جهانی ۲۰۲۲ برگزار می شود. در همین رابطه سازمان برگزار کننده مسابقات جام جهانی روز گذشته یک مراسم به همراه سفرای کشورهای راه یافته به جام جهانی ۲۰۲۲ در دوحه برگزار کرد.

در این مراسم سفرای کشورهای آلمان، دانمارک، برزیل، بلژیک و فرانسه در دوحه به محل افراشته کردن پرچم های تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ رفتند و به صورت نمادین پرچم های کشور خودشان را در کنار پرچم قطر، میزبان مسابقات به اهتزاز درآوردند.

البته شنبه شب دو تیم به لیست صعودکننده ها به جام جهانی اضافه شدند. اسپانیا و صربستان دو تیم جدید راه یافته به جام جهانی ۲۰۲۲ هستند.

رونالدو: شک نکنید صعود می‌‌کنیم

کریستیانو رونالدو، کاپیتان تیم ملی پرتغال تاکید کرد آنها قطعا به جام جهانی قطر صعود خواهند کرد.

تیم ملی پرتغال کابوس بزرگی را تجربه کرد و با دریافت گل در دقایق پایانی مسابقه مقابل صربستان در خانه، شانس صعود مستقیم به جام جهانی را از دست داد. حالا شاگردان فرناندو سانتوس باید راهی مسیر دشوار پلی آف شده و آنجا شانس های خود برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را جست و جو کنند.

اما این تورنمنت آخرین جام جهانی کریستیانو رونالدو خواهد بود و او هرگز دوست ندارد شانس حضور در چنین مسابقاتی را از دست بدهد. ستاره پرتغالی امروز پیامی روحیه بخش در صفحه رسمی خود منتشر کرده و تاکید کرد بازیکنان تیم ملی پرتغال می دانند برای صعود به جا جهانی باید چه کاری انجام دهند.

کریستیانو رونالدو در صفحه خود نوشت: “فوتبال بارها و بارها به ما نشان داده است که گاهی چنین پیچ و تاب هایی در دشوارترین مسیرها هستند که به مطلوب ترین نتایج منجر می شوند. این شکست هم برای متوقف شدن ما کافی نیست. هدف حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ هنوز برای ما وجود دارد و می دانیم که برای رسیدن به این هدف باید چه کارهایی انجام دهیم. دنبال بهانه گیری نیستیم و تیم ملی پرتغال راهی جام جهانی قطر خواهد شد.”

نسخه مناسب چاپ