چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۶۰ (برابر با ۲۲ محرم ۱۴۰۲، ۱۹ نوامبر ۱۹۸۱) نقل شده است.
فردا خروش میلیونی مرگ بر اسرائیل، مرتجعین و سازشکاران منطقه را افشا می‌کند

نهادها، گروهها، انجمن‌ها و اقشار مختلف مردم با ارسال اطلاعیه‌های متعدد و مخابره تلگرافها، حمایت قاطع خود را از سخنان افشاگرانه و کوبنده امام در رابطه با طرح آمریکائی فهد اعلام داشته و ضمن پشتیبانی از دعوت فقیه عالیقدر آیت‌الله منتظری برای شرکت در راهپیمائی بزرگ فردا، علیه توطئه‌های امپریالیسم آمریکا و صهیونیسم، اعلام آمادگی کرده‌اند.

عرفات طرح صلح فهد را بی‌نظیر خواند

تهران خبرگزاری پارس: عرفات طرح ننگین فهد را بی‌نظیر خواند و افزود: هیچ طرح عربی دیگری نمی‌تواند جایگزین آن شود. براساس گزارش رسیده از جده، روزنامه الریاض چاپ پادشاهی سعودی بنقل از یاسر عرفات نوشت: رهبر سازمان آزادی‌بخش فلسطین در کویت اعلام کرد: طرح صلح سعودی جانشین و نظیر نخواهد داشت و بزودی سران کشورهای عربی در فاس شاهد تحول بزرگی خواهند بود، زیرا حق ملت فلسطین را به رسمیت شناخته و قدس را پایتخت آن قرار داده است و هیچ طرح عربی دیگری نمی‌تواند جایگزین آن شود.

ده شب عزاداری در تالار رودکی

روابط عمومی وزارت فرهنگ و آموزش عالی اطلاع داد برای پیروی کردن از فرمایشات امام امت و همچنین تجدید عهد با شهدای اسلام از هابیل تا کربلا و از کربلای حسین‌بن‌علی «ع» تا کربلای ایران، بمدت ده شب مجلس عزاداری و سوگواری برگزار می‌نماید، و از سخنرانان متعهد و مکتبی دعوت نموده تا این تجدید عهد و میثاق حسینی را همراه با امت قهرمان و شهیدپرورمان اعلام نماید. لذا از امت مسلمان و شهیدپرورمان دعوت میشود تا برای ایجاد این عهد و پیمان از شنبه مورخ ۳۰ر۸ر۶۰ بعد از اذان مغرب بمدت ده شب در تالار رودکی خیابان حافظ حضور بهمرسانند و بدینصورت عزای حسینی را هرچه باشکوهتر برگزار نمائیم.

میگ‌های متجاوز عراقی بار دیگر مردم مقاوم آبادان را بمباران کردند

آبادان ـ در ساعت ۴۰ر۱۴ دقیقه دیروز چند فروند هواپیمای دشمن شهر دلاور خیز آبادان را مورد تهاجم قرار دادند و قسمتهای مختلفی از شهر را بمباران کردند. بر اثر این حمله وحشیانه ۳ تن از مردم بیگناه این شهر شهید و ۱۳ تن دیگر مجروح شدند و چند واحد مسکونی نیز ویران گردید. کرمانشاه ـ بگزارش خبرنگار خبرگزاری پارس از ذهاب پریروز توسط رزمندگان اسلام یک فروند هلیکوپتر متجاوز دشمن که قصد حمله به یکی از مواضع نیروهای خودی را داشت سرنگون و سرنشینان آن به هلاکت رسیدند.

توزیع برنج از اوایل آذر شروع می‌شود

مهندس بهزاد نبوی وزیر مشاور در امور اجرایی و دبیر ستاد بسیج اقتصادی کشور در رابطه با توزیع برنج طی گفتگویی اظهار داشت: از اوائل آذرماه ان‌شاءالله توزیع برنج شروع خواهد شد و مشکلی که وجود دارد این است در مدتی که برنج به بازار عرضه نشده به دلیل کمبود و احتکار برنجهای سال گذشته قیمتها بطور کاذب بالا رفته است و مسئولین وزارتخانه‌های مختلف خصوصاً وزارت بازرگانی در ستاد بسیج اقتصادی فعالانه مشغول تکمیل طرح توزیع برنج با توجه به مشکل فوق هستند تا بتوانند با عرضه صحیح آن به سرعت قیمتها را به نرخهای اعلام شده یعنی حداکثر ۲۰۵ ریال برسانند.

از ۴۳ مسافر قاچاق میلیون‌ها ریال ارز خارجی و طلا و جواهر کشف شد

طی آبانماه جاری، ۴۳ تن از کسانیکه قصد خروج غیرمجاز از کشور را داشتند، در نواحی مرزی سیستان و بلوچستان دستگیر شدند.

براساس گزارش‌های دریافت شده، از دستگیرشدگان، ۱۲ هزار مارک آلمان غربی، ۱۵ هزار روپیه پاکستان، ۱۳۳ هزار دلار آمریکا، ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و نیز مقداری طلا و جواهرات بارزش ۱۴ میلیون ریال بدست آمده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان، اعلام کرد، علاوه بر کشفیات فوق، از ۵ نفر که قصد خروج غیرقانونی از کشور را داشتند، علاوه بر کشف و ضبط مقداری ارز خارجی، تعدادی مدارک محرمانه آماده چاپ نیز بدست آمده است.

code

نسخه مناسب چاپ