کوتاه آموزشی، فرهنگی
برگزاری شب «داریوش فرهنگ» ‌در موزه سینمای ایران

کانون کارگردانان سینمای ایران از داریوش فرهنگ کارگردان، فیلمنامه‌نویس و بازیگر در موزه سینمای ایران قدردانی می‌کند.

به گزارش ایرنا، مراسم شب داریوش فرهنگ به همت کانون کارگردانان سینمای ایران و با مشارکت موزه سینما و فیلمخانه ملی ایران با حضور چهره‌های مطرح سینمای ایران و رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی عصر چهارشنبه (۳آذر) ساعت ۱۸در سالن سینماتوگراف موزه سینما برگزار خواهد شد. ‌در شب داریوش فرهنگ علاوه بر سخنرانی برخی سینماگران درباره این فیلمساز، نسخه مرمت شده فیلم طلسم نمایش داده می‌شود.‌داریوش فرهنگ فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان و بازیگر سینمای ایران است که ساخت مجموعه‌های افسانه سلطان و شبان و تولدی دیگر و فیلم‌های سینمایی طلسم، دو فیلم با یک بلیت، تکیه بر باد و خنده در باران را در کارنامه هنری خود دارد.

امروز، آخرین مهلت ثبت‌نام جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها

مهلت ثبت‌نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم امروز به اتمام می‌رسد و متقاضیان تا ساعت ۲۴ امروز یکشنبه ۳۰ آبان برای ثبت‌نام فرصت دارند.

به گزارش مهر، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت مرکز جذب اعضای هیأت علمی به آدرس https:ررapplicant.markazjazb.ir با توجه به نیاز دانشگاه‌ها در رشته تخصصی خود، سه مورد از محل تقاضا را انتخاب کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع مشکلات احتمالی، با شماره ۰۲۱۸۲۲۳۴۶۶۶ (مرکز پاسخگویی) تماس بگیرند.

اجرای نمایش‌های مرکز تئاتر کانون تمدید شد

دو نمایش «آرزوهای یک موش کور» و «حیاط خانه ما» به دلیل استقبال مخاطبان تا روز یکشنبه ۷آذر روی صحنه مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، نمایش «حیاط خانه ما» هر روز به جز روزهای شنبه ساعت ۱۶:۱۵و «آرزوهای یک موش کور» ساعت ۱۷در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری واقع در پارک لاله تهران اجرا می‌شود. ‌مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون که در دوران همه‌گیری کرونا چندین ماه به دلیل حفظ سلامت مخاطبان و هنرمندان اجراهای خود را متوقف کرده بود از مهر ۱۴۰۰و همزمان با هفته ملی کودک، دوباره درهای سالن‌های نمایش خود را به روی مخاطبان گشود و میزبان کودکان و نوجوانان و سایر علاقه‌مندان به هنر تئاتر است.

پاییزه کتاب از دیروز آغاز شد

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران از آغاز پاییزه کتاب ۱۴۰۰با مشارکت ۹۸۰کتابفروشی از سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی رمضانی با اعلام این خبر افزود: از این تعداد ۱۵۰کتابفروشی در استان تهران و ۸۳۰کتابفروشی در سایر استان‌ها فعالیت دارند. از تعداد ۸۳۰کتابفروشی سایر استان‌ها، ۷۴۶کتابفروشی در مراکز استان‌ها و ۴۱کتابفروشی نیز در شهرهای کمتر برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: این طرح تا روز چهارشنبه سوم آذر ۱۴۰۰برگزار می‌شود ولی در شهرهای کمتربرخوردار، این طرح روز دوشنبه ۸ آذر به پایان خواهد رسید. ‌رمضانی گفت: در طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰خریداران می‌توانند کتاب‌های تألیفی را با یارانه ۲۰درصدی و کتاب‌های ترجمه‌شده را با یارانه ۱۵درصدی از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کنند. سقف مجاز خرید ۳۰۰هزار تومان و سقف یارانه خرید برای هر خریدار ۶۰هزار تومان تعیین شده است. اسامی، مشخصات و آدرس کتابفروشی‌های عضو طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰نیز در tarh.ketab.ir قابل مشاهده است .

اعطای ۳ مدال طلا به برترین‌های المپیاد دانش‌آموزی نانو

هیأت داوران دوازدهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، ۳۰نفر را به عنوان برترین‌های این رقابت انتخاب کرد که از این تعداد سه نفر از استان‌های تهران، کردستان و هرمزگان موفق به دریافت مدال طلا شدند.

به گزارش ایسنا، دوازدهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو با معرفی مدال‌آوران این دوره در دانشگاه شهید رجایی تهران به کار خود پایان داد.

در این دوره از رقابت‌ها بیش از ۶۰۰۰دانش‌آموز مشارکت کردند که ۵۲۴نفر به مرحله دوم راه یافتند و از این بین، ۳۰دانش‌آموز به مرحله نهایی و حضوری المپیاد رسیدند.

بر اساس رأی داوران، سه نفر حائز دریافت مدال طلا شدند که از استان‌های تهران، هرمزگان و کردستان بودند. همچنین هشت نفر از استان‌های خراسان رضوی، مازندران، اصفهان، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی مدال نقره و ۱۹نفر مدال برنز دریافت کردند.

نسخه مناسب چاپ