اخبارکوتاه
 

باران «دلار» در بزرگراهی در کالیفرنیا! ‏

آمریکا: آمد و شد صبحگاهی خودروها در بزرگراهی در ایالت کالیفرنیای آمریکا در پی باز شدن ناگهانی درب یک خودروی زرهی حامل۴۰۰ میلیون دلار پول نقد و پرتاب شدن کیسه‌های اسکناس به سطح سواره رو، متوقف و خروج سرنشینان خودروها در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه برای گردآوری اسکناس‌ها، موجب اختلال در تردد خودروها در این بزرگراه شد‎.

‎نیروهای پلیس و بزرگراه کالیفرنیا از شهروندانی که این اسکناس‌ها را یافته اند، درخواست کرده‌اند که آنها را بازگردانند و تهدید کرده‌اند که شهروندان در صورت بازنگرداندن این اسکناس‌ها، تحت تعقیب قرار خواهند گرفت و بازداشت خواهند شد. پلیس ایالتی اعلام کرد که ۲ مظنون به اتهام خودداری از بازگرداندن اسکناس‌های پخش شده در سطح این بزرگراه، دستگیر شده‌اند‎.

‎به نوشته کاربران شبکه‌های اجتماعی، نوارهای کاغذی پاره و استفاده شده برای بسته بندی اسکناس‌های پرتاب شده از خودروی زرهی، در سراسر خطوط این بزرگراه پخش شده است‎. ‎پلیس بزرگراه کالیفرنیا و شعبه اف بی‌ای در سن دیگو، به تحقیق در باره این حادثه پرداخته‌اند‎.

دستور رئیس قوه قضائیه برای تسریع در تعیین تکلیف وسائل نقلیه توقیفی

سرویس خبر: رئیس قوه قضائیه به دادستان کل کشور مأموریت داد که نسبت به تعیین تکلیف وسائل نقلیه توقیف و یا ضبط شده در پرونده‌های مواد مخدر، تسریع شود.

در بخشی از متن دستور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، دادستان کل کشورآمده است: از قرار اطلاع، وسائل نقلیه‌ای که درباره پرونده‌های مواد مخدر توقیف یا ضبط شده‌است، به مدت نسبتا طولانی تعیین تکلیف نشده است و در محل‌های مناسبی نگهداری نمی‌شوند؛ لذا از طریق دادستان‌ها و هر طریق دیگری که مناسب می‌بینید از محل نگهداری خودرو‌ها بازدید به عمل آید و در تعیین تکلیف نهایی تسریع شود و گزارش اقدامات انجام گرفته، ارائه تا که اگر اقدامی توسط اینجانب لازم است،انجام شود.

ابراز نگرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نسبت به ترک تحصیل دانش آموزان

سرویس خبر: استاندار کهگیلویه و بویراحمد نسبت به موضوع ترک تحصیل دانش آموزان در سطح استان ابراز نگرانی کرد.

سید علی احمد زاده دیروز در نشست ستاد مقابله با کرونا استان، گفت: مسائلی همچون شرایط کرونایی، نبود زیرساخت های لازم و حتی پایین بودن توان و بضاعت پایین مالی که توان خرید گوشی و تبلت را سلب کرده ، این روزها زمینه ترک تحصیل را در استان رقم زده است که باید این مساله توسط مسئولان مربوطه بررسی شود.

وی با بیان این که خیلی از مناطق استان به اینترنت و

کلاس های مجازی دسترسی ندارند و حتی در برخی مناطق به کلاس های تلویزیونی هم دسترسی نیست، اظهار داشت: دغدغه دانش آموزان استان کهگیلویه و بویراحمد را داریم که در این باره باید آمار و شمار دقیق دانش آموزانی که مجبور به ترک تحصیل شده اند از طریق اداره کل آموزش و پرورش و ثبت احوال استان جمع آوری و به استانداری گزارش شود.

دانشجو معلم فداکار خراسانی در آتش سوخت ‏

سرویس حوادث: محمد روانان، دانشجو معلم رشته آموزش ابتدایی مرکز دانشور نیشابور، با نجات جان ۲ تن ازاعضای خانواده‌اش، خود در آتش سوخت و جان به جان آفرین تسلیم کرد‎.

‎به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، دانشجو معلم فداکار دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برای نجات ۲ تن از اعضای خانواده‌اش با ایثار و از خودگذشتگی مادر و مادر بزرگ خود را از تلاطم آتش نجات داد و متأسفانه خود با گرفتار شدن در آتش تسلیم مرگ شد. ‏

مدت چندانی از فداکاری زنده یاد علی لندی فاصله نگرفته‌ایم که بار دیگر شاهد شهامت و از خودگذشتگی جوانی دیگر از دیار امام مهربانی‌ها و افتخار ایران زمین هستیم. جوانی که عصاره فرهنگ ایثار و فداکاری و اخلاص را در کلام امام اول خود درک کرد و فداکاری، بالاترین درجه ایمان برای او شد‎.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، اعضای هیأت رئیسه، مدیران، مسئولان و کارکنان این دانشگاه، درگذشت زنده یاد محمد روانان دانشجوی رشته آموزش ابتدایی مرکز دانشور را به جامعه فرهنگی کشور و بویژه دانشجو معلمان این دانشگاه و به طور خاص خانواده محترم ایشان تسلیت گفتند و از خداوند یکتا علو درجات و مزید فضل و رحمت پروردگار بی همتا را برای آن بزرگوار در بهشت أعلا مسئلت کردند و طول عمر بازماندگان آن مرحوم را توأم با سلامت و حسن عاقبت، خواهان شدند.

مرگ‏ یک نفر براثر ریزش سیلوی درحال ساخت

قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: فرماندار آوج استان قزوین گفت: ریزش سیلوی ۲۰ هزار تنی درحال ساخت در روستای «لک» از توابع این شهرستان یک کشته و ۱۲ مصدوم برجا گذاشت.‏

نصرت الله علیرضایی افزود: این سیلو ۲ بخش ۱۰ هزار تنی دارد که یکی از آن‌ها تکمیل شده است و دومی ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.‏

وی اضافه کرد: این سیلو در ۲ شیفت صبح و شب در حال تکمیل بود که در شیفت شب دچار ریزش و سانحه شد.در این حادثه دستگاه

بتن ریزی(تاور) دچار نقص و شکستگی شده و بر سر ۳ نفر از کسانی که بر روی داربست و ۱۰ نفر که داخل سیلو بودند آوار می‌شود که نیروهای امداد و نجات و هلال احمر بعد از ۴ ساعت امداد و نجات، مصدومان را به بیمارستان‌های تاکستان و قیدار اعزام کردند.‏

نسخه مناسب چاپ