نگرانی شهرک های صنعتی از قطعی گاز در زمستان
هنوز صنایع دچار محدودیت تامین گاز نشدند اما نگران فصل سرما هستیم، چرا که خاموشی‌ها در فصل تابستان در صنعت و به ویژه شهرک‌های صنعتی خسارت‌های بالایی به دنبال داشت و به همین دلیل همه تلاش ما این است مجدداً واحدهای مستقر در شهرک ها دچار خسارت نشوند.

فتحعلی محمدزاده معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در گفتگو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب درباره مشکلات احتمالی صنایع در پی کمبود گاز در زمستان اظهار داشت: هنوز مشکلی در شهرک های صنعتی در زمینه تأمین گاز به وجود نیامده، اما جلسات مستمر در وزارت نیرو در حال برگزاری است و پیگیری می‌کنیم که اگر در فصل زمستان با کمبود گاز مواجه شدیم، صنعت محدود نشود.

وی همچنین از برگزاری نشست مشترک وزارت نیرو، شرکت ملی گاز و وزارت نفت در هفته‌های آینده خبر داد و در مورد استفاده شهرک ها از مازوت در زمان قطعی گاز تصریح کرد: عمده واحدهای کوچک در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند که میانگین اشتغال آنها ۲۱ نفر است. اما مازوت در صنایع بزرگ مثل نیروگاه‌ها، فولاد و غیره استفاده می‌شود.محمدزاده با بیان اینکه به هر حال باید راهکارهای لازم اتخاذ شود که تا حد امکان بخش صنعت در اعمال محدودیت گاز دچار محدودیت و خسارت نشود، تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی به عنوان نماینده صنعت منتظر تصمیم وزارت نیرو و وزارت نفت در هفته‌های آینده است. به طور کلی ما پیگیری می‌کنیم تا حد امکان محدودیت‌های تامین برق یا گاز در بخش صنعت اعمال نشود و اگر هم اعمال شد با برنامه باشد یا به حداقل ممکن برسد.

نسخه مناسب چاپ