مقاومت عراق برای نظامیان آمریکایی خط ونشان کشید
سرویس خارجی: گروههای مقاومت عراق با اشاره به عدم خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، در بیانیه هایی جداگانه تهدید به هدف قراردادن نظامیان آمریکایی در صورت اصرار به ماندن در عراق کردند.

رئیس شورای سیاسی جنبش نجباء در سخنانی تصریح کرد: اگر آمریکایی ها از خاک عراق خارج نشوند اجساد اشغالگران را به فرودگاه های آمریکا می فرستیم.«شیخ علی الاسدی» گفت: به‌‎نظر می‌رسد که دولت آمریکا مصمم است از عراق خارج نشود.و سامانه ضد هواییC-RAM و حجم انبوه تجهیزات و نیروها در پایگاه‌های آمریکایی در عراق، نشان می‌دهد که اشغالگران و رسانه‌هایشان در خصوص نیروهای رزمی و غیر رزمی خود اطلاعات دروغین ارائه می‌کنند.

وی در پاسخ به ادعای اشغالگران مبنی بر قانونی بودن حضورشان در خاک عراق به درخواست دولت موقت، خاطرنشان کرد: این دولت برای تکمیل تحقیقات پرونده ترور فرماندهان شهید (حاج قاسم و المهندس)، درخواست محاکمه اشغالگران در محاکم بین‌المللی و همچنین بهبود اوضاع اقتصادی و سیاسی تا زمان برگزاری انتخابات روی کار آمد، ولی نتوانست آن‌ها را محقق سازد و به مجری پروژه‌های اشغالگران و سازشکاران تبدیل شد؛ غفلتی که دیگر تکرار نخواهد شد.رئیس شورای سیاسی نُجَباء در خصوص اصرار آمریکا به طرحی جهت ابقای نیروهای خود در عراق، تصریح کرد: آن‌ها را نصیحت می‌کنیم که طرح‌شان را به طرحی مهندسی برای قبرهای نظامیان تغییر دهند که اجسادشان به فرودگاه‌های آمریکا فرستاده می‌شود. سخنگوی گروه مقاومت «کتائب سید الشهداء» هم تأکید کرد که در صورت عدم خروج آمریکا از خاک عراق در مدت زمان تعیین‌شده‌، جنگ آتی علیه این کشور علنی و شدید خواهد بود. «کاظم الفرطوسی» اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق مشاهده نکرده اند و تنها تا مدت زمان مشخص شده منتظر خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق خواهند بود.

سخنگوی کتائب سید الشهداء اظهار داشت: دولت با تاریخ‌هایی که در جریان سفر مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق به آمریکا اعلام کرد، تمامی تلاش خود را انجام داد و در نتیجه این یک تعهد متقابل بود، چه از جانب آمریکا تکذیب می‌شد یا نمی‌شد. وی افزود: حدود ۳۵۰۰نظامی بیگانه همچنان در خاک عراق مستقر هستند که از این تعداد،‌ ۲۵۰۰نفر آمریکایی هستند. پس از سخنان این سخنگو، دبیرکل کتائب سید الشهداء از گروه‌های مقاومت خواست که سطح آمادگی خود را بالا ببرند و برای مبارزه تعیین‌کننده با اشغالگران آمریکایی خود را آماده کنند. همزمان دبیرکل گردان‌های حزب‌الله عراق نیز تأکید کرد، جنگ داخلی در عراق ابتدا آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی را می‌سوزاند. ابوحسین الحمیداوی، خطاب به نماینده سازمان ملل در عراق گفت: پیام ما به کشورها و نهادهایی که وضعیت ما را به اینجا رساندند و در تقلب و سرقت اراده مردم عراق با همکاری طرف‌های محلی شرکت کردند این است که اگر فکر کرده‌اید گروه تأثیرگذار و فعالی از مردم به حاشیه رانده می‌شوند بی تردید ناامید خواهید شد و مسئله دوم این است که تمایل شما به ایجاد جنگ داخلی با تلاش‌های افراد عاقل به شکست منجر خواهد شد.

وی گفت: اگر این اتفاق بیفتد آتش این جنگ قبل از اینکه دیگران را بسوزاند آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود را خواهد سوزاند و این براساس قاعده و قانونی است که مقاومت آن را ایجاد کرده است؛ این قانون این است که یا باید همگان از امنیت و آرامش برخوردار باشند یا همگان از آن محروم باشند. الحمیداوی گفت: آن‌ها می‌دانند عراقی‌ها امکاناتی دارند که تخت‌هایشان را به لرزه درمی‌آورد پس نباید شادی کنند و مطمئن باشند. در چنین شرایطی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق، اعلام کرد که مدت زمان حضور نظامیان آمریکایی در عراق تمدید نشده و هنوز تاریخ خروج نهایی یگان‌های رزمی آمریکا، همان ۳۱ دسامبر سال جاری است. در پی هشدار کمیته هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق در خصوص مقابله با اشغالگران آمریکایی پس از پایان مهلت سال جاری میلادی، فرماندهی عملیات مشترک در ارتش عراق طی بیانیه‌ای، هرگونه شایعه تمدید حضور نیروهای رزمی آمریکا در این کشور را که برای پایان سال جاری برنامه ریزی شده، رد کرد.

سرتیپ «تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق تصریح کرد که صحبت در مورد تمدید موعد خروج نیروهای آمریکایی نادرست و غیردقیق است و تاریخ خروج نیروهای رزمی ۳۱دسامبر آینده است و تغییری در آن ایجاد نشده است. خبر دیگر اینکه یک کاروان لجستیک آمریکا در استان ذی‌قار واقع در جنوب عراق هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت.

نسخه مناسب چاپ