اخبار کوتاه
 

فتحی نورین: هرگز حمایت از فلسطین را متوقف نخواهم کرد

قهرمان جودوی الجزایری به دلیل عدم رویارویی با جودوکاری رژیم صهیونیستی، سرانجام اعلام بازنشستگی کرد.

به گزارش تسنیم، شبکه تلویزیونی «صدى البلد» مصر خبر داد؛ فتحی نورین جودوکار الجزایری که در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و به منظور روبه‌رو نشدن با نماینده رژیم صهیونیستی از حضور در مسابقات جودوی بازی‌های المپیک انصراف داده بود، پس از محرومیت ۱۰ ساله‌ای که کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برایش در نظر گرفت، به طور رسمی اعلام بازنشستگی کرد.

فتحی نورین درباره تصمیمش برای خداحافظی از دنیای حرفه‌ای جودو گفت: پس از حکم محرومیت ۱۰ ساله‌ام تصمیم گرفتم بازنشسته شوم و در عرصه مربیگری مشغول به کار شوم. هر اتفاقی که بیفتد، هرگز حمایت از نهضت فلسطین را متوقف نخواهم کرد.

پایان کار منچستریونایتد و سولسشر

نشریه گل از پایان همکاری منچستریونایتد با سرمربی نروژی خبر داد.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال منچستریونایتد در هفته دوازدهم لیگ جزیره به مصاف واتفورد رفت که با نتیجه چهار بر یک در این دیدار متحمل شکست شد تا هواداران منچستریونایتد بیش از پیش به شوک فرو روند. در پی این شکست مسوولان باشگاه منچستریونایتد جلسه فوری تشکیل دادند تا آخرین وضعیت اولی‌گونار سولسشر را در این تیم مشخص کنند. حالا سایت گل خبر داده که در خروجی این نشست جو گلیزر رئیس باشگاه و وودوارد معاون اجرایی تصمیم بر پایان همکاری با مرد نروژی گرفتند. تیم فوتبال منچستریونایتد هم اکنون با ۱۷ امتیاز از ۱۲ بازی در رده هفتم لیگ جزیره قرار دارد.

اشک همسر سرمربی پورتو به دلیل حرکت طارمی

تیم فوتبال پورتو با حضور مهدی طارمی، مهاجم ایرانی خود در دیدار برابر فیرنسه پیروز شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم فوتبال پورتو در یکی از دیدار‌های مرحله یک شانزدهم جام حذفی پرتغال، به مصاف فیرنسه رفت و با نتیجه ۵ بر یک پیروز شد.

طارمی در دقیقه ۷۱ برای پورتو یک پنالتی گرفت و در حالی که انتظار می‌رفت خودش پنالتی بزند، آن را به فرانسیسکو کونسیسائو، پسر سرمربی پورتو داد تا او هم نخستین گل خود را در این تیم به ثمر برساند. مهدی طارمی در ترکیب پورتو بود و ۷۳ دقیقه برای تیم خود بازی کرد.

فرانسیسکو بعد از این گل در آغوش پدرش قرار گرفت و مادرش هم که روی سکو‌ها بود از خوشحالی گریه کرد.

سرجیو کونسیسائو، سرمربی پورتو در نشست خبری بعد از بازی درباره صحبت‌های خود با پسرش پس از گلزنی، گفت: اعتراف می‌کنم اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که “برو از مهدی تشکر کن”؛ چون او معمولاً پنالتی‌ها را می‌زند. مهم بود که به یک مهاجم روحیه بدهیم، نه به این دلیل که فرانسیسکو بود؛ بلکه به این دلیل که او یک مهاجم دنبال گل بود.

نسخه مناسب چاپ