اخبارکوتاه
آغاز فعالیت یگان واکنش سریع پایگاه دریایی سپاه چابهار

سرویس خبر:فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب از فعال شدن یک یگان واکنش سریع در پایگاه دریایی امام علی (ع) خبر داد.

دریادار علیرضا تنگسیری در آیین معارفه فرمانده پایگاه دریایی امام علی (ع) چابهار اظهارداشت: شیعه و سنی متعلق به همین کشور هستند و همگی باید باهم از این کشور دفاع کنیم. وی تاکید کرد: این سرزمین، متعلق به همه ایرانی‌ها است و باید از این کشور دفاع کنیم و مقابل افرادی که به دنبال مختل کردن امنیت هستند، مقتدرانه بایستیم.

مرگ غم انگیز یک پدر و پسر در مهاباد

سرویس حوادث: دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد گفت: اختلافات مالی در میان اعضای یک خانواده روستایی این شهرستان منجر به خودکشی ۳ نفر از اعضای این خانواده شد که در نهایت سبب مرگ ۲نفر از آنها شد .

مهراب پوراکبر در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: ۲نفر که شامل یک پدر ۴۵ساله و فرزند پسر ۱۹ساله این خانواده بودند در این حادثه جان خود را از دست دادند و مادر خانواده هم در بیمارستان بستری شده است.

وی ادامه داد: پدر و پسر خانواده در این اتفاق با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردند که ابتدا پدر خانواده به وسیله طناب در باغ شخصی خود در مهاباد اقدام به خودکشی کرد.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد اظهار داشت: پسر این خانواده نیز پس از اطلاع از خودکشی پدر در همان باغ خانوادگی با طناب اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

پوراکبر با بیان این که تحقیقات در رابطه با علت اصلی اختلاف مالی این خانواده در دست بررسی است، تاکید کرد: مادر این خانواده هم بعد از خودکشی همسر و فرزندش و اطلاع یافتن از مرگ آنها با خوردن قرص اقدام به خودکشی کرد که اکنون در بیمارستان تحت درمان است.

‎ ‎دستگیری متهمان قاچاق دام‌های مولد به کشورهای حوزه خلیج فارس ‏

شیراز-خبرنگار اطلاعات: رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: ۵ نفر از اعضای شبکه سازمان یافته به اتهام قاچاق ۸ هزار رأس دام مولد به کشورهای حوزه خلیج فارس دستگیر شدند‎.

‎‏حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی افزود: ۲ تن از متهمان اصلی این پرونده از کارکنان دامپزشکی ۲ شهرستان شمالی و جنوبی استان فارس هستند که با سوءاستفاده از موقعیت اداری و اخذ رشوه زمینه قاچاق دام‌های مولد در سطح وسیعی را ایجاد کرده بودند که با رصد اطلاعاتی و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و با دستور قضایی بازپرس ویژه دادسرای انقلاب شیراز دستگیر شدند‎.

‎ ‎برگزاری نخستین مزایده حضوری سازمان اموال تملیکی ‏

‏ سرویس خبر: نماینده قوه قضاییه درسازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه باید هفته‌ای یک حراج از این اموال برگزار شود، گفت: حراج‌ها بایداز حضوری به الکترونیکی بدل شود و باکیف پول الکترونیکی ،می توان حجم کالاها را کاهش داد. ‏

در پی ورود جدی دستگاه قضایی به ساماندهی اموال تملیکی، نخستین مزایده حضوری (حراج) سازمان اموال تملیکی درامسال با حضور نمایندگان قوه قضائیه برگزار شد‎.

آتش گرفتن اتوبوس در بلغارستان ۴۵ کشته داشت ‏

بلغارستان: بر اثر آتش‌گرفتن اتوبوسی با پلاک مقدونیه شمالی در بزرگراهی در غرب بلغارستان، ۴۵ تن جان خود را از دست دادند‎.‎این حادثه نیمه شب به وقت گرینویچ (بامداد دیروز به وقت تهران) در بزرگراهی در ۴۵ کیلومتری غرب صوفیا پایتخت بلغارستان روی داد و «استفان یانف» نخست وزیر دولت موقت این کشور به محل حادثه رفت.

در میان قربانیان این حادثه تعدادی کودک نیز وجود دارد و ۷ تن نیز با جراحات مرتبط با سوختگی به بیمارستانی در صوفیه، پایتخت این کشور منتقل شدند.به گفته یکی از مقام‌های محلی، هنوز مشخص نیست که این اتوبوس ابتدا آتش گرفته و سپس تصادف کرده یا اینکه تصادف سبب آتش گرفتن اتوبوس شده است‎.‎به گزارش خبرگزاری رویترز، بیشتر قربانیان این حادثه اهل مقدونیه شمالی بوده اند‎.

نسخه مناسب چاپ