اخبار کوتاه
 

پشت پرده جنجالی میزبانی قطر در جام جهانی

رئیس سابق فیفا از پشت پرده جنجالی انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ پرده برداشت.

به گزارش فارس، سب بلاتر رئیس سابق فدراسیون جهانی فوتبال در جدیدترین مصاحبه اش با نشریه «لوموند» فرانسه اظهاراتی جنجالی یک سال مانده به آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی قطر انجام داد. بلاتر عنوان کرد: قطری ها در سال ۲۰۱۱ با فرانسوی ها زد و بند کردند. در آن زمان نیکولا سارکوزی نخست وزیر وقت فرانسه شامی را در تاریخ ۲۳ نوامبر ۲۰۱۰ تدارک دیده و به این میهمانی پلاتینی رئیس وقت یوفا را دعوت کرد. در این میهمانی تمیم بن حمد امیر کنونی قطر به عنوان ولیعهد کشورش حضور داشت. رئیس فیفا درباره احتمال فساد مالی و رشوه از سوی دولت قطر برای برنده شده در این پرونده سنگین فوتبالی، گفت: من فکر می‌کردم قطر برای برنده شدن در این رقابت هزینه زیادی نکرده است ، ولی وقتی الان به این موضوع نگاه می کنم متوجه می شوم چقدر هزینه سنگینی کرده و هنوز برای دولت فرانسه خدمت می کند و باشگاه پاری سن ژرمن نمونه بارز این توافق سیاسی بین طرفین است. هیچ شکی ندارم که نمایندگان وقت فوتبال آمریکای جنوبی اموالی را برای رای دادن به قطر دریافت کردند. آنها همیشه به آمریکا رای می دانند ولی نظرشان تغییر کرد و به قطر رای دادند.

گزینه دوم منچستریونایتد پس از زیدان

شیاطین سرخ پس از ناامید شدن از استخدام زین‌الدین زیدان به عنوان سرمربی جدیدشان، حالا گزینه‌ دیگری را مدنظر دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه دیلی‌میل انگلیس مدعی شد که سران باشگاه منچستریونایتد پس از نه شنیدن از زین‌الدین زیدان برای قبول هدایت این تیم، حالا مائوریسیو پوچتینو سرمربی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن را در صدر فهرست گزینه‌های مورد نظرش برای جانشینی اولگنار سولسشایر قرار داده است. این در حالیست که پوچتینو در حال حاضر هدایت پاری‌سن‌ژرمن را برعهده دارد و این مرد آرژانتینی هم تا سال ۲۰۲۳ با تیم فرانسوی قرارداد دارد.

با این حال باشگاه پاری‌سن‌ژرمن نیز خیلی از عملکرد سرمربی سابق اسپانیول راضی به نظر نمی‌رسد که دلیل اصلی آن ناکامی او در فتح لوشامپیونه در فصل گذشته و نتایج نه چندان دلچسب تیمش در فصل گذشته و جاری رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا بوده است. به این ترتیب یک سناریوی احتمالی این است که پوچتینو قراردادش با پاری‌سن‌ژرمن را فسخ کند و به منچستریونایتد برود و زیدان هم جای او را روی نیمکت پاری‌سن‌ژرمن بگیرد.

نسخه مناسب چاپ