نخست‌وزیر اسرائیل: ایرانی‌ها در امنیت کامل نشسته و ما را با موشک محاصره کرده اند
سرویس خارجی: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک سخنرانی در فلسطین اشغالی ادعاها علیه ایران را تکرار کرد و در عین حال گفت ایرانی‌ها از راه دور ما را آزار می‌دهند.

نفتالی بنت در آستانه مذاکرات وین بار دیگر علیه برنامه هسته‌ای و مواضع منطقه‌ای ایران موضعگیری کرد و در ابتدای سخنانش گفت: ایرانی‌ها در حالی که با امنیت در تهران نشسته اند، اسرائیل را با موشک محاصره کرده اند و آنها ما را از راه دور اذیت می‌کنند و به ما آسیب می‌زنند. بنت مدعی شد: حتی اگر توافقی بین ایران و ابرقدرت‌ها وجود داشته باشد، اسرائیل جزوی از آن توافق نیست و به آن متعهد نیست و ما به آزادی عمل اسرائیل ادامه خواهیم داد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: اشتباه پس از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ (برجام) باز نخواهد گشت چون آن توافق، مثل قرص خواب ما را تحت تاثیر قرار داد و اسرائیل به خواب رفت؛ ما از این اشتباه درس خواهیم گرفت.

خبر دیگر اینکه وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از دولت ترکیه خواست ضمن پایان دادن به حمایت‌ها از جنبش حماس، تمامی دفاتر این گروه در ترکیه را تعطیل کند. پس از آنکه نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی یک گروه ۵۰ نفره از فلسطینیان را در کرانه باختری بازداشت کردند و مدعی شدند که آنها از استانبول هدایت شده بودند، تل‌آویو نیز خواستار تعطیلی دفاتر جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در ترکیه شد. «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از ترکیه خواست تمامی دفاتر گروه حماس در این کشور را ببندد و آنکارا نیز به حمایت‌ها از این گروه پایان دهد. لاپید گفت: دفاتر حماس در استانبول تعطیل خواهند شد، ما باید از این اقدامات شنیع تروریسم علیه اسرائیلی‌ها در همه جا و تحت هر شرایطی جلوگیری کنیم.

وی از کشورهای دیگر هم خواست از دولت انگلیس پیروی کرده و مانند لندن، فعالیت تمامی شاخه‌های گروه حماس را به طور کامل ممنوع و آن را تروریستی اعلام کنند و از تمایز بین شاخه‌های سیاسی و نظامی آن دست بردارند. این ادعاها پس از آن مطرح شد که آژانس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) مدعی شد یک هسته اصلی حماس را منهدم کرده و ۵۰ نفر از عوامل آن را دستگیر کرده است. شاباک مدعی شد این افراد برای بمب‌گذاری در داخل اراضی اشغالی، برنامه داشتند. این ادعای شاباک همزمان با سفر «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی به انگلیس برای تروریست اعلام کردن جنبش حماس از سوی لندن، مطرح شد. شاباک طی بیانیه‌ای، مدعی کشف و شناسایی آنچه «زیرساخت بزرگ تروریستی وابسته به حماس» در کرانه باختری خواند، به رهبری صالح العاروری شد و ادعا کرد که این گروه قصد انجام عملیات انفجاری در داخل اسرائیل را داشت. یکی از فعالان اصلی و مرکزی تشکیل این هسته‌ها، «حجازی القواسمی» اهل الخلیل است که پیش از این چندین بار دستگیر شده بود. بر اساس ادعای شاباک، ۵۰ عضو حماس در کرانه باختری دستگیر شده‌اند و اموال، سلاح و مواد منفجره‌ای که قرار بود برای ساخت چهار کمربند انفجاری استفاده شود، توقیف شده است.

در رویدادی دیگر دستیار پیشین بنیامین نتانیاهو برای ادای شهادت علیه این نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی در دادگاه حاضر شد. شهادت‌ «نیر هفتز» که سابقه همکاری چندین ساله با نتانیاهو را دارد در این دادگاه که برای اتهام فساد مالی نخست وزیر پیشین اسرائیل تشکیل شده، بسیار تعیین کننده خواهد بود. هفتز در سال ۲۰۰۹ و پس از سالها فعالیت به عنوان روزنامه‌نگار جذب کابینه نتانیاهو شد و به عنوان سخنگوی او کار خود را آغاز کرد. او که سالها در همین مقام حضور داشت، سال ۲۰۱۸ پس ازدستگیری تصمیم گرفت با بازرسان و دادستان‌های پرونده نتانیاهو همکاری کند و اسناد بسیاری را علیه رهبر حزب لیکود در اختیار مقام‌های قضایی این کشور قرار داد. در اطلاعات ارائه شده از سوی هفتز به مقام‌های قضایی اعلام شده که سارا نتانیاهو، همسر نخست وزیر پیشین اسرائیل یک دستبند گران‌قیمت از دو تن از دوستان میلیاردر این خانواده به نام‌های آرنون میچان که یک تهیه‌کننده هالیوودی است و جیمز پاکر که یک میلیاردر استرالیایی است هدیه دریافت کرده است.

نسخه مناسب چاپ