کوتاه فرهنگی ـ آموزشی
دو جایزه از جشنواره بین‌المللی دهوک برای «زالاوا»

فیلم سینمایی «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری در هشتمین دوره‌ فستیوال بین‌المللی فیلم دهوک جایزه بهترین بازیگر مرد برای نوید پورفرج و بهترین کارگردان برای ارسلان امیری را به دست آورد.

به گزارش ایرنا، فیلم سینمایی زالاوا در هشتمین دوره‌ فستیوال بین‌المللی فیلم دهوک که از تاریخ ۲۰تا ۲۷آبان در کردستان عراق برگزار شد، توانست جایزه بهترین بازیگر مرد برای نوید پورفرج و بهترین کارگردان برای ارسلان امیری را از آن خود بکند.

نخستین تجربه سینمایی ارسلان امیری در مقام کارگردان، با حمایت فروم فیلم هنگ‌کنگ(HAF)، شورای فیلم کره جنوبی(kofic)، مشارکت بنیاد سینمایی فارابی و سرمایه‌گذاری طوبی‌فیلم تهیه‌ شده است که جایزه‌ بزرگ سی‌وششمین هفته منتقدان فیلم ونیز، جایزه‌ فیپرشی بهترین فیلم از هشتادوهفتمین فستیوال فیلم ونیز و جایزه‌ بهترین فیلم بخش

Next Wave از هیجدهمین فستیوال فانتاستیک فست آمریکا را دریافت کرده است.داستان زالاوا در اواخر دهه ۱۳۵۰خورشیدی روی می‌دهد و راوی اتفاقی است که باعث ترس مردم شده و رئیس پاسگاه تلاش می‌کند تا امنیت را به روستا بازگرداند.

نمایش نقاشی‌های مسعود کیمیایی در گالری گلستان

لیلی گلستان از برپایی نمایشگاه نقاشی‌های مسعود کیمیایی در گالری گلستان خبر داد و این نقاشی‌ها را از جنس خود کیمیایی و فیلم‌هایش دانست .

به گزارش مهر، نمایشگاه نقاشی‌های مسعود کیمیایی روز جمعه ۵آذرماه در گالری گلستان افتتاح می‌شود و تا ۱۷آذر ادامه خواهد داشت.لیلی گلستان مدیر گالری گلستان توضیح داد: در این نمایشگاه حدود ۲۵تابلو با تکنیک رنگ روغن روی بوم از مسعود کیمیایی روی دیوار می‌روند که در سبک رئال و فیگوراتیو هستند و در واقع خود مسعود کیمیایی را روایت می‌کنند؛ یعنی عنصر «چاقو» و «کارد» تقریباً در تمامی تابلوهایش دیده می‌شود. در مواردی نیز «کارد» واقعی را روی بوم چسبانده و این موضوع، کار را خیلی جذاب کرده است.

وی افزود: چند کلاه مخملی نیز در تابلوها وجود دارند. عنصر ساعت و ماشین نیز در نقاشی‌هایش دیده می‌شود. این نقاشی‌ها پر از تخیل هنرمندانه هستند یعنی یک آدم خیالباف و قصه‌گو را به نمایش می‌گذارند. از این منظر، این آثار ادعای نقاشانه و حرفه‌ای ندارند، بلکه این نقاشی‌ها را مسعود کیمیایی کارگردان مشهور سینمای ایران نقش زده و دقیقاً خودش است و نخواسته ادای یک نقاش شهیر را درآورد.

خوابگاه‌های دانشجویی تجمیع می‌شوند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر این که قول دادیم دانشجوی متأهلی بدون خوابگاه نماند و کسانی که در این زمینه مشکل دارند با دفترمن تماس بگیرند،‌ درباره آخرین وضعیت تجمیع خوابگاه‌ها گفت: خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در مجتمعی در بلوار فردوس تجمیع خواهند شد.

دکتر حسین قناعتی در گفتگو با ایسنا، افزود: با آغاز برنامه‌های کوتاه‌مدت شامل تعمیرات خوابگاهی و تأمین نیازهای ضروری؛ امکانات رفاهی دانشجویان اصلاح می‌شود و برآورد کرده‌ایم در همین فاز ۱۷میلیارد تومان سرمایه‌گذاری لازم است که تاکنون پنج میلیارد تومان آن تأمین شده است.وی اظهار کرد: پس از اتمام فاز کوتاه مدت، بلافاصله فاز بلندمدت برنامه‌ها را اجرا می‌کنیم که به ۱۰۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. بر اساس این برنامه، خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در مجتمعی در بلوار فردوس تجمیع خواهند شد و به‌طور ریشه‌ای، کمیت و کیفیت خوابگاه‌های دانشجویی را ارتقاء خواهیم داد تا هیچ دانشجویی بی‌خوابگاه نماند.

نسخه مناسب چاپ