دلیل محرومیت دو بازیکن خارجی استقلال
 

مدیر نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: در دو تاریخ به باشگاه استقلال اعلام کردیم حق استفاده از بازیکنان خارجی را ندارد، اما این باشگاه به تذکر ما بی توجهی کرد.

به گزارش مهر، تیم فوتبال استقلال در حالی به مصاف گل گهر رفت که در آستانه این مسابقه اعلام شد «رودی ژستد» و «کوین یامگا» حق حضور در این مسابقه را ندارند.

فریبرز محمودزاده مدیر نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد ابطال مجوز موقت بازی دو بازیکنان استقلال اظهار داشت: سازمان لیگ همواره با همه باشگاه‌ها در چارچوب قوانین و مقررات همکاری می‌کند و به جهت احترام به هواداران و کمک قانونی به فوتبال نیز با وجود اینکه باشگاه استقلال ضمانت‌های بانکی لازم را برای استفاده از یامگا و ژستند ارائه نکرده بود، با این حال با مساعدت مسئولین فدراسیون و سازمان لیگ، مجوز موقتی برای این دو بازیکن صادر شد تا باشگاه استقلال زمان برای ارائه ضمانت بانکی را در اختیار داشته باشد.

وی افزود: در نهایت در تاریخ ۲۲ آبان ۱۴۰۰ سازمان لیگ در نامه‌ای رسمی و محرمانه به باشگاه استقلال اعلام کرد که مجوز موقت و مشروط این دو بازیکن به دلیل عدم ارائه تضامین بانکی لغو شده است. حتی به صورت شفاهی نیز به عوامل باشگاه استقلال این موضوع یادآوری شد.

فرهاد مجیدی: محرومیت «ژستد» و «یامگا» طراحی شده بود

سرمربی تیم استقلال با بیان اینکه حق تیمش پیروزی در بازی با گل گهر بوده است، از اقدام سازمان لیگ در محروم کردن بازیکنان خارجی استقلال انتقاد کرد و گفت: این اتفاق برایم قابل پیش بینی بود.

فرهاد مجیدی در نشست خبری پس از بازی استقلال با گل گهر گفت: اصلا دوست نداشتم به کنفرانس بیایم. به احترام شما خبرنگاران آمدم. اتفاقاتی در این فوتبال می‌افتد که آدم تعجب می‌کند. من تیمم دو سه روز کار کرده و تمرین کرده است. آمده‌ایم اینجا و در جلسه فنی شرکت کردیم و سپس سوار اتوبوس شده‌ایم و در استادیوم به ما می‌گویند دو بازیکن نمی‌توانند بازی کنند. نمی‌توانستند این موضوع را روز قبل بگویند؟ یا در جلسه هماهنگی به ما اطلاع دهند؟

سرمربی استقلال افزود: ساعت نامه را ببینید. ۱۳:۲۹ به ما نامه زده‌اند. دیروز وقتی دستیارم به من گفت چند بازیکن با خودمان به سیرجان ببریم، گفتم هرچه بازیکن داریم، ببریم. این اتفاقی که افتاد برای من قابل پیش بینی بود. بالاخره می‌دانم با کی بازی دارم. از بازیکنانم خواستم با توجه به اتفاق رخ داده، همه تلاش‌شان را بکنند. وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر مطرح شدن غیبت یامگا و ژستد از صبح در برخی رسانه‌ها، اظهار کرد: این رسانه‌هایی که اشاره کردید، مال همان‌هایی هستند که این اتفاق را طراحی کردند تا امروز رخ دهد. همه این‌ها را خوب می‌شناسند.

نسخه مناسب چاپ