فرمانده نیروی دریایی ارتش: مرزهای کشور را ۲هزار کیلومتر دورتر برده ایم
فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: امروز توانسته‌ایم با بهره گیری از دانشمندان داخلی تجهیزات را به روز نگه داشته و مرزهای کشور را دو هزار کیلومتر دورتر ببریم.

به گزارش ایسنا، دریادار شهرام ایرانی، در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران، با تبریک هفته بسیج و سالگرد شهادت شهید محسن فخری زاده گفت: آنچه ما از امنیت و سربلندی داریم مرهون رشادت همین شهدا ست.

وی در ادامه با اشاره به ۷آذر روز نیروی دریایی راهبردی ارتش گفت:‌ این روز را به همه همرزمان عزیزم که در عمق دریاها پرچم ایران را به اهتزاز در می‌آورند به ویژه شهدای عملیات مروارید که با رشادتشان باعث شدند نیروی دریایی رژیم بعث از عرصه‌ جنگ حذف شود تبریک می‌گویم.

دریادار ایرانی ادامه داد: امروز نیروی دریایی ارتش در مسیری که انتخاب کرده است علی رغم مثلث شوم دشمن که یک راس آن توطئه ، یک راس دیگر تهدید و راس سوم آن تحریم است، توانسته با بهره گیری از دانشمندان داخلی تجهیزات را به روز نگه دارد و مرزهای کشور را دو هزار کیلومتر دورتر ببرد و پرچم کشورمان را در عمق اقیانوس‌ها به اهتزاز درآورد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطر نشان کرد: امروز نیروی دریایی ارتش با حمایت شما مردم در حوزه علم و دانش و با افتخار پرچم و نماد مقدس کشور را در گوشه گوشه دریاها و اقیانوس‌ها به اهتزاز درآورده است و همین امروز ناوگروه ۷۹ رزمی نیروی دریایی ارتش در دریای سرخ در عمق اقیانوس هند در حال اسکورت شرکت ملی نفتکش است و ماموریت خود را با افتخار انجام می‌دهد.

دریادار ایرانی ادامه داد: امروز بدون نیاز به کشوری دیگر می‌توانیم در دریاها حضور داشته باشیم و پیام خود را که چیزی جز صلح و دوستی و برقراری امنیت و آرامش نیست به گوش جهانیان برسانیم؛ زیرا اقیانوس هند اقیانوسی است که بیشترین دریانوردی در آن انجام می‌شود و قاره ها به هم توسط آن متصل می‌شوند و نیروی دریایی ارتش امنیت را به طور مستقل در این جا به مردم جهان تقدیم می‌کند.وی در پایان گفت: من به عنوان سرباز کوچک نیروی دریایی ارتش افتخار می‌کنم که امروز می‌توانم صحبت‌های شما را در کمال آرامش به جهانیان برسانم و امیدوارم همیشه سربازان کوچک خود را مورد حمایت قرار دهید.

سردار سلیمانی: با تحقق بسیج نوین، پیشقراول حرکتی بزرگ خواهیم شد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج در گام دوم انقلاب اسلامی با تحقق بسیج نوین گام دوم، پیشقراول حرکتی بزرگ در امتداد تحقق تدابیر رهبر معظم انقلاب خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا سلیمانی که به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه صحبت می‌کرد باتبریک سالروز بسیج گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر محسن فخری زاده و تبریک سالروز نیروی دریایی ارتش بیان کرد: پس از تصرف لانه جاسوسی در سال ۵۸امام راحل فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمودند و بدین ترتیب ملت بزرگ ایران با صدور این فرمان از یک تشکیلات گسترده و بزرگ و مردم پایه برخوردار شد.

وی با بیان این که از همان روزهای تاسیس بسیج نقش آفرینی و اثربخشی این تشکیلات مردمی برای ملت ایران و ملت های مسلمان آشکار شد، توضیح داد: بسیج در همه زوایای دفاع مقدس حاضر شد و در میدان نبرد و پشت جبهه‌ها نقش آفرینی کرد. در میدان نبرد ملت ایران، مکتب دفاعی انقلاب اسلامی را خلق کرد و دشمن را در تجاوز ناکام گذاشت. ایران توانست آن تجاوز سهمگین و سنگین را به یک گنجینه تمام ناشدنی برای انقلاب اسلامی و ملت‌های مسلمان تبدیل کند. آن تهدید بزرگ با حضور فرزندان ملت ایران و تقدیم ده ها هزار شهید، جانباز و آزاده تبدیل به یک فرصت تاریخی شد.

سلیمانی با یادآوری اینکه امروز ملت های مسلمان از مکتب دفاع مقدس الگو گرفته اندو در برابر نظام سلطه مقاومت می کنند، افزود: پس از دفاع مقدس، بسیج عمومی ملت ایران در غیر عرصه دفاعی شکل گرفت و بسیج در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی در سازندگی و پیشرفت کشور، احداث زیرساخت‌های مناطق محروم به خصوص روستاها و توسعه فرهنگ دفاع مقدس و نشر آثار شهدا و ایثارگران افتخار آفرینی کرد.

وی با بیان این که در گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم، افزود: با تدبیر مقام معظم رهبری ملت ایران در گام دوم انقلاب وارد مرحله تمدن سازی، جامعه پردازی و تکامل دولت اسلامی یعنی تحقق همه جنبه های مردمسالاری اسلامی شده است. در گام اول پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک ابرحادثه منشا تحولات بسیاری در دنیا شد.

نسخه مناسب چاپ