زیر دریایی سنگین «بعثت» رونمایی می‌شود
‌فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره توانمندی نیروی دریایی ارتش در تولید تجهیزات، گفت: ما انواع تجهیزات را تولید می کنیم و در این زمینه زیر دریایی سنگین بعثت رونمایی خواهد شد.

به گزارش مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی در نشست خبری که صبح دیروز به مناسبت بزرگداشت هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش برگزار شد، افزود: هفتم آذر روزی است که نیروی دریایی ارتش چون نگینی در دریا درخشید و در شرایط سخت و جنگی نابرابر بازوی دشمن بعثی را قطع کرد و رژیم بعث دیگر نتوانست حرفی در حوزه دریا داشته باشد.

وی افزود: با رشادت های رزمندگان نیروی دریایی ارتش شاهرگ اقتصادی رژیم بعث عراق قطع شد و ما بر خود واجب می دانیم یاد شهدا را به بهترین شکل ممکن بزرگ بداریم.

ماموریت «نداجا» در دریای سرخ و اقیانوس هند

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ما افتخار داریم که همان ماموریت را در دستور کار داریم و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی را برقرار می‌کنیم و برای اجرای این ماموریت حیاتی در دریای سرخ و اقیانوس هند حاضر هستیم و این حضور، امنیت را برای اقتصاد جهانی ایجاد کرده است.

دریادار ایرانی در ادامه به تشریح برنامه های نیروی دریایی ارتش به مناسبت بزرگداشت هفتم آذر پرداخت و گفت: دیدار با خانواده های شهدا و رونمایی از تجهیزات دفاعی پیشرفته از جمله برنامه های ما است.

وی افزود: به روز نگهداشتن آموزش ها و ارتقای توان بازدارندگی کشور از جمله برنامه‌ها و ماموریت‌های نیروی دریایی ارتش است.

درخشش نیروی دریایی در رزمایش ذوالفقار

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به رزمایش ذوالفقار ارتش، گفت: نیروی دریایی به خوبی توانست در این رزمایش بدرخشد.

دریادار ایرانی برپایی نمایشگاه دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش را یکی دیگر از برنامه های این نیرو به مناسبت بزرگداشت هفتم آذر ذکر کرد و گفت: نیروی دریایی حضور موثر در دریاها داشته و توانسته تمامی معادلات آنها را برهم بزند به گونه ای که اقتدار و توانمندی نیروی دریایی ارتش دیگر بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: ما می توانیم در صحنه عمل پرچم ایران را هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران اسلامی برافرازیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ارتقای توان دفاعی و به روز رسانی شناورها و تجهیزات سطحی، زیر سطح

‌و هوایی این نیرو را از اصلی ترین ماموریت های نداجا اعلام کرد و گفت: ما با قدرت تلاش می کنیم وظایفی که برعهده ماست را به بهترین شکل ممکن انجام داده و مدیون شهدا نباشیم.

تحریم در حوزه دفاعی معنا ندارد

دریادار ایرانی بودن یا نبودن تحریم را برای کشورمان در حوزه دفاعی بی معنا دانست و گفت: وقتی کشور ما می تواند انواع ناو، زیردریایی و انواع و اقسام مختلف تجهیزات دفاعی پیشرفته را تولید کند، پس تحریم هیچ معنایی ندارد. این که دشمن حوزه بهداشت و درمان و ملزومات اساسی مورد نیاز مردم را تحریم می کند یعنی تمامی توان خود را به کار گرفته و از روی استیصال و ناتوانی به تحریم دارویی مورد نیاز بیماران سرطانی و خاص روی آورده است.وی در ادامه به اقدامات این نیرو برای مقابله با دزدان دریایی و اسکورت کشتی های تجاری و نفتکش‌ها پرداخت و افزود: امروز صحنه مقابله با دزدان دریایی و تامین امنیت دریایی و خطوط تجارت دریایی از دزدی دریایی عبور کرده و به تروریسم دریایی رسیده است، اما نیروی دریایی با اقتدار در این عرصه حضور یافته و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی را تامین می‌کند.

‌دیدار فرمانده نیروی هوایی با دریادار ایرانی به مناسبت روز نیروی دریایی

فرمانده نیروی هوایی ارتش وهیات همراه در آستانه هفتم آذر، روز نیروی دریایی با فرمانده نیروی دریایی ارتش دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش به اتفاق حجت الاسلام

‌والمسلمین سید احمد قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا و هیات همراه به مناسبت فرا رسیدن هفتم آذر، روز نیروی دریایی ارتش با حضور در ستاد نیروی دریایی ارتش با دریادار شهرام ایرانی دیدار و گفتگو کردند.

سرتیپ واحدی در این دیدار ضمن تبریک روز نیروی دریایی، با اشاره به پیشرفت‌های این نیرو افزود: بحمدالله نیروی دریایی توانسته است با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و اعتماد به توانمندی‌های نخبگان کشور و حمایت از خلاقیت‌ها و ابتکارات به پیشرفت‌های راهبردی و دفاعی قابل توجهی دست یابد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: قطعا با وحدت و همدلی که امروزه بین تمام نیروهای مسلح کشور وجود دارد و با رهبری حکیمانه و مدبرانه فرماندهی معظم کل قوا هیچ ابر قدرتی جرأت نخواهد داشت چشم طمع به میهن ایران سرافراز و عزیزمان داشته باشد چنانچه در هشت سال دفاع مقدس این گونه بوده است.

در ادامه این دیدار، دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش با قدردانی و تشکر از حضور ارزشمند فرمانده نیروی هوایی ارتش و هیات همراه با اشاره به مجاهدت‌های جانانه تیزپروازان نیروی هوایی گفت: قطعا شکست سنگین و سقوط نیروی دریایی رژیم بعث با آن همه حمایت های

‌مستکبران در زمان جنگ با قدرت نمایی‌ها و پشتیبانی‌های شبانه روز عقابان تیزپرواز و جانفشانی‌های نیروی هوایی الهی بود که در کنار دریادلان غیرتمند نیروی دریایی راهبردی توانستند ابر قدرت‌های مستکبر را به سخره بکشند و از پای در آورند.

نسخه مناسب چاپ