وزیر ارشاد از بازتأسیس مرکز سرود و آهنگ‌های انقلابی خبر داد
 

آیین سازهای خاکی(گرامیداشت هنرمندان ارکستر سمفونیک در هشت سال دفاع مقدس) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه جمعه ۵ آذر در تالار وحدت برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی وزارت ارشاد، محمدمهدی اسماعیلی در این مراسم ضمن گرامیداشت شهیدان انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف بیان کرد: امشب در خدمت بزرگانی بودیم که بسیاری از خاطرات دوران کودکی و نوجوانی از دوران دفاع مقدس ما با صداهای دلنشین آنها شکل گرفته است.

وی با قدردانی از هنرمندانی که در عرصه دفاع مقدس خالق آثار ماندگاری بودند، افزود: تمامی تلاش ما در دوره جدید وزارت ارشاد این است که به داشته‌های غنی خود بیفزاییم. بسیاری از هنرمندانی که در آن دوران با حضورشان در جبهه‌های جنگ شور می‌آفریدند، حماسه‌های عظیمی را خلق کردند که رزمندگان اسلام هم به آن باور دارند. من از کسانی که نسبت به این سرمایه‌های بزرگ غافل بودند گله‌مندم. این عزیزان آثاری را خلق کردند که هرکس می‌شنود جدای از احساسی که از این کارها می‌گیرد، معانی بلندی را مبتنی بر روحیه جهاد و شهادت دریافت می‌کند. ‌وزیر ارشاد درباره توجه به آهنگ‌های انقلابی گفت: تلاش می‌کنیم ضمن حفظ این میراث و ظرفیت بزرگ، دوره جدیدی را در اعتلای شعر و سرود و موسیقی کشورمان خلق کنیم. به این منظور در معاونت امور هنری به زودی مرکز سرود و آهنگ‌های انقلابی را ایجاد خواهیم کرد تا این نگاه ارزشمند را احیا کنیم. اسماعیلی ادامه داد: در دوره جدید می‌خواهیم در مناطق کمتربرخوردار کشور، آموزش‌های هنری رایگان برای هنرجویان متقاضی فراهم کنیم. در این زمینه همکاران من در معاونت امور هنری و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تاکنون ۱۷ هزار نفر را ثبت‌نام کرده‌اند که بسیاری از ‌آنها داوطلب حوزه‌های سرود و آهنگ‌های انقلابی بوده‌اند.

در ادامه از هنرمندان پیشکسوت عرصه موسیقی دفاع مقدس از جمله ‌صادق آهنگران، اسفندیار قره‌باغی، محمدعلی گلریز، محمدرضا جعفری بهنام، کریم کریمی، محمدرضا پناهی‌نژاد، بابک میردادیان، علی ضرابی، سیامک کریم‌پور، ناصر رحیمی ، رضا صنعتی‌نژاد، محمدرضا صفی، حسن زهری ، جهانگیر زمانی، احمد عزیز، مسعود عالی، شاهرخ شیردوست، بهروز اسلامی و همایون رحیمیان با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

نسخه مناسب چاپ