وزیر نیرو: ظرفیت تولید برق کشور ۶هزار مگاوات افزایش می یابد
سرویس خبر: وزیر نیرو گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های به عمل آمده ۶هزار مگاوات تا تابستان سال آینده به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،علی اکبرمحرابیان در حاشیه بازدید از شرکت مپنا در استان البرز،افزود: در تابستانی که پشت سرگذاشتیم ۱۵هزار مگاوات کسری تراز تولید داشته ایم و در آغاز دولت سیزدهم برنامه‌ای در چارچوب ابلاغیه دولت پیش گرفته شد که طی ۴ سال آینده شرایط تولید برق را با سرعت بالا بهبود ببخشیم.

وی همچنین گروه صنعتی مپنا را یک مجموعه عظیم صنعتی و سرمایه‌ای ملی دانست که محصول تدبیر، تلاش، تفکر و دانش هزاران نخبه کشور است که در طول سال‌های گذشته همه توان، اراده و علم خود را برای برپایی آن به کار گرفته‌اند.

وی با تقدیر از رشد گروه صنعتی مپنا در حوزه‌های اقتصادی با وجود فراز و نشیب‌های فراوان، افزود: بخشی از محصولات مپنا، گوی سبقت را از بسیاری تولیدکنندگان خارجی ربوده است.

بنا به این گزارش ، وزیر نیرو در این بازدید خط جدید ریخته گری انجماد جهت دار و تک کریستال شرکت مهندسی و ساخت پره توربین مپنا – پرتو برای تولید پره های توربین های کلاس F را بهره برداری کرد که با راه اندازی این خط کشورمان در تولید قطعات مذکور به خودکفایی رسید.

همچنین سیستم تحریک توان بالای MAPEXکلاس F، برای ژنراتورهای با توان ۴۷۰ مگاولت آمپر در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) نیز به بهره برداری رسید.

نسخه مناسب چاپ