کشف یک تن ماده مخدر شیشه در تهران طی ۲ ماه گذشته
 

سرویس حوادث: رئیس پلیس تهران با اشاره به کشف یک تن ماده مخدر شیشه طی ۲ ماه گذشته و افزایش چشمگیر ورود این ماده به پایتخت، تاکید کرد:اقدامات پلیس و دیگر مسئولان ذیربط برای جلوگیری از ادامه این روند و قاچاق از مرزهای جنوب شرقی کشور باید افزایش یابد.

سردار حسین رحیمی در نمایشگاه دستاوردهای چهاردهمین طرح ظفر( مبارزه با موادمخدر) نسبت به تولید شیشه در کشور افغانستان هشدار داد و گفت: کشف یک تن شیشه در تهران طی ۲ ماه ، یک هشدار جدی است که عمده این مواد از شرق کشور وارد شده و به تهران رسیده است و این آمار نشان می دهد قاچاق شیشه و میزان کشفیات آن افزایش چشمگیری داشته است.

وی بیشترین مصرف کنندگان مخدر شیشه را جوانان ۱۸تا ۲۵ساله اعلام کرد و گفت: این افراد بیشترین مصرف کنندگان شیشه هستند و هم خودشان و هم خانواده هایشان باید بدانند که با توجه به عوارض مصرف شیشه این افراد ظرف کمتر از یک سال دچار عوارض شدید ناشی از مصرف و تبدیل به معتاد متجاهر می شوند یعنی باید آن ها را باید از خیابان جمع کنیم.

رحیمی افزود: طی ۲ ماه گذشته ۴۸هزار قرص ترامادول و ۵۵لیتر شربت متادون هم از سوداگران مرگ کشف شده است. متأسفانه از این موارد در ساخت و تهیه قرص های لاغری استفاده می شود، به همین دلیل خانواده ها و افراد هوشیاری بیشتری داشته باشند.

وی درباره این که آیا این افزایش ورود شیشه به پایتخت را می توان متأثر از تحولات رخ داده در کشور افغانستان دانست، گفت: در رابطه با این موضوع بخشی را باید به مسئولان خودمان هشدار دهیم و این که چطور مواد مخدر از شرق کشور به تهران رسیده است. بخشی دیگر را هم لازم است که در آن سوی مرز مراقبت جدی تری از سوی کشورهای همسایه انجام شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره بازگشایی مدارس واین که آیا پلیس برنامه ای برای پاکسازی این فضاها از لوث وجود خرده فروشان موادمخدر دارد ؟ گفت: در این باره برنامه ریزی کامل انجام و همه مسیرهای منتهی به مدارس پاکسازی شده و تحت نظر است. همچنین آموزش هایی در سطح مدارس به دانش آموزان و مسئولان مدارس داده شده است.

رحیمی درپاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر چرایی آسودگی خیال قاچاقچیان مواد مخدر از حمل محموله های سنگین گفت: قانونی مبنی بر حذف اعدام درباره جرائم مرتبط با مواد مخدر تصویب و سبب جری تر شدن این افراد شد، متأسفانه میزان هزینه ای که مجرمان باید در مقابل جرمی که در حوزه موارد مخدر مرتکب می شوند پرداخت کنند، بسیار ناچیز و اندک است.

رحیمی در ادامه درباره عملکرد پلیس تهران در طرح ظفر، از کشف ۲۶۷۰کیلوگرم انواع

مواد مخدر و انهدام ۵ شبکه قاچاق موادمخدر خبرداد و ادامه داد: ۸۵قاچاقچی عمده و ۱۱۶۶خرده فروش مواد مخدر دستگیرشدند ،همچنین ۴۷۹۳معتاد متجاهر جمع آوری و به مراکز بازپروری و کمپ های ترک اعتیاد انتقال یافتند.

وی با بیان این که پلیس بر خرید و فروش مواد مخدر و جرائم مرتبط با آن در فضای مجازی هم نظارت دارد، تاکید کرد: بیش از ۶۰تارنمایی که اقدام به تبلیغ و فروش مواد مخدر می‌کردند شناسایی، مسدود و ۴۲کیلوگرم مواد مخدر از ادمین‌های این تارنماها کشف و ۷ سرشبکه اصلی آن ها دستگیر شدند.

به گفته رحیمی از قاچاقچیان و مجرمان دستگیر شده در طرح ظفر ۳ قبضه سلاح و موارد قابل توجهی ادوات توزین و مصرف مواد مخدر به دست آمد.

درنمایشگاه دستاوردهای طرح ظفر ، کشفیاتی از قبیل قالیچه های آلوده به تریاک ، جاسازی ۶کیلوگرم تریاک در۱۲پالتو و لباس ، بسته های تریاک درداخل مربای آلبالو، جاسازی تریاک در داخل چندین دیس غذاخوری چینی ، بادام هایی که داخل آن تریاک جاسازی شده بود و تابلو هایی که به شیشه آغشته بودند به نمایش درآمد که تمامی آنها قرار بود در قالب مرسوله های پستی به خارج از کشور ارسال شوند.

نسخه مناسب چاپ