همکاری‌ مشترک ایران و بلاروس برای توسعه رشته دوومیدانی
 

وزیر ورزش و جوانان در دیدار با رییس فدراسیون دوومیدانی بلاروس بر همکاری‌های مشترک میان دو کشور به منظور برنامه ریزی در راستای رشد ماده‌های مختلف این رشته تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «سید حمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان در دیدار با «ایوان تیخن‌» رئیس فدراسیون دوومیدانی بلاروس با اشاره به شرایط آب و هوایی، جغرافیایی و زیر ساخت‌های ورزشی بیان کرد: با توجه به وجود بستر توسعه رشته دوومیدانی در جمهوری اسلامی ایران، ما این امکان را داریم تا میزبان تیم های مختلف دوومیدانی باشیم.

وی مدال های ایران در رویدادهای مهم بین‌المللی از جمله المپیک را در برخی مواد رشته‌ دو و میدانی را مورد توجه قرار داد و گفت: این آمادگی در ایران وجود دارد که در دو بخش علمی و عملی با بلاروس همکاری مشترک داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان همچنین اعلام کرد که ایران به منظور تعامل بیشتر در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله دوومیدانی، در اولین فرصت پذیرای وزیر ورزش و جوانان بلاروس خواهد بود.

سجادی در بخش دیگری از سخنانش رویدادهای مهم پیش روی ورزش ایران و جهان از جمله بازی‌های آسیایی و المپیک را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ایران آماده است تا در مسابقات و یا اردوهای مشترک که در کشور بلاروس برگزار می‌شود، حضور پیدا کند.

در ادامه رئیس فدراسیون دوومیدانی ضمن قدردانی از وزیر ورزش و جوانان به خاطر برگزاری این نشست گفت: بی تردید وزیر ورزشی که خود از قهرمانان ورزشی و متخصص در رشته دوومیدانی است، می‌تواند باعث رشد این رشته در ایران و کشورهای اطراف شود .

وی با بیان اینکه در گذشته نیز سفری به ایران داشته است، زیر ساخت‌های ورزش ایران برای رشد ورزش به ویژه رشته دوومیدانی قابل توجه دانست و از برگزاری اردوی مشترک در ایران استقبال کرد. تیخون همچنین به دعوت وزیر ورزش و جوانان بلاروس، از سجادی خواست تا به این کشور سفر داشته باشد.

وی از ورزش به عنوان ابزاری برای پیوند کشورها یاد کرد و اظهار داشت: امیدوارم از طریق ورزش دوومیدانی زمینه همکاری‌های مشترک میان دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

نسخه مناسب چاپ