اخبار کوتاه
سند تحول دولت بزودی رونمایی می‌شود

سرویس شهرستان ها: معاون رئیس جمهوری در امور مجلس گفت: سند تحول دولت به صورت موضوعی و نه وزارتخانه‌ای، با کمک اندیشکده‌ها و افراد صاحبنظر تدوین شده است که بزودی رونمایی می شود.

محمد حسینی در نشست سراسری مسئولان کانون های بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در مشهد ،با بیان این که سند تحول دولت باید تبدیل به گفتمان شود و مورد مطالبه قرار گیرد، ادامه داد: برخی روش های مدیریتی را باید برای بهبود وضع موجود تغییر دهیم تا وضع نامناسب فعلی اصلاح شود و تغییر یابد.

حسینی همچنین با بیان تاکید بر این که یگر مشکلات را به FATFگره نمی‌ز‌نیم، ادامه داد: روند توسعه روابط با همسایگان را در پیش گرفته‌ایم به‌طوری که در سفر اخیر رئیس جمهوری به ترکمنستان خط ترانزیت گاز محقق شد.

سی و سومین جشنواره تئاتر کرمان آغاز به کار کرد

سرویس شهرستان ها: سی و سومین جشنواره تئاتر کرمان بعد از تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا در جوار مزار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، همزمان در ۵ شهرستان این استان آغاز به کار کرد.

دراین جشنواره ۸ اثر از شهرستان‌ های کرمان، زرند، سیرجان، رفسنجان و شهربابک به مدت ۳ روز و به صورت غیرمتمرکز رقابت می کنند. شعار سی و سومین جشنواره تئاتر استان کرمان «تئاتر؛ داستان همیشه جاری» است که با توجه به اپیدمی کرونا و بنا به توصیه مسئولان بهداشت و درمان، این جشنواره امسال هم مانند ۲ سال گذشته به طور غیرحضوری برگزار می‌شود.

افتتاح پایگاه اورژانس شهدای چمگردان لنجان

زرین‌شهر ـ خبرنگار اطلاعات: پایگاه اورژانس وفوریت‌های پزشکی ۱۱۵ شهدای شهر «چمگردان» لنجان افتتاح شد‎.

‎مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در آیین افتتاح پایگاه اورژانس چمگردان گفت: این پایگاه صد و شصتمین پایگاه اورژانسِ استان است‎.

‎غفور راستین، هزینه نگهداری هر پایگاه را یک و نیم میلیارد تومان در ماه اعلام کرد و گفت: برای ساخت هر پایگاه به نزدیک به یک میلیارد تومان نیازاست‎.

‎وی با بیان اینکه روزی حدود ۳ هزار تماس با اورژانس برای امداد رسانی گرفته می‌شود، گفت: به ۷۵ درصد تماس‌ها مشاوره می‌دهیم و ۲۵ درصد موارد هم به اعزام گروه منجر می‌شود‎.

‎ اختصاص اعتبار به مجتمع فرهنگی هنری فامنین ‏

همدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه اعتبار پروژه مجتمع فرهنگی هنری فامنین امسال ۷ میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان است،گفت: از این مبلغ تاکنون ۴ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان اختصاص یافته است‎.

‎احمدرضا احسانی در حاشیه دیدار از پروژه مجتمع فرهنگی هنری فامنین اظهارداشت: احیای مجدد پروژه سال گذشته با پیگیری مسئولان استان و نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفت و روند اجرایی آن آغاز شد‎.

‎وی با بیان اینکه احداث این مجتمع با همکاری و مشارکت بسیج سازندگی در حال انجام است، افزود: پروژه زمانی که از سوی مسکن و شهرسازی به اداره‌کل واگذار شد، فقط

۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشت‎.

آذربایجان‌غربی با مشکل کمبود پزشک متخصص مواجه است ‏

ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: شمار متخصصان استخدامی و ثابت در شهرستان‌های استان کم است که در این باره نیاز نیروهای متخصص شهرستان‌ها از طریق نیروهای طرحی یا ضریب‎ K‎که هر سال فارغ التحصیل می‌شوند، از طریق وزارت بهداشت و درمان به استان‌ها و دانشگاه‌ها اختصاص داده می‌شود‏‎.

‎حسنی اظهارداشت: سال‌های گذشته به طور معمول هر سال ۸۰ تا ۹۵ متخصص به استان آذربایجان غربی اختصاص داده شده است و این نیروها عمدتاً در شهرستان‌ها به کارگیری شده‌اند و امسال هم امیدواریم که در همین حد بر اساس توافق با وزارتخانه، تخصیص‌های لازم انجام شود‏‎.

‎معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با اشاره به تعهد ۲ ساله نیروهای طرحی به سیستم، افزود: نیروهای شهرستان‌ها به واسطه اعمال ضریب، مدت خدمتشان از ۲۴ ماه به ۱۹ یا ۲۰ ماه کاهش پیدا می‌کند، و از اینرو نیروی توزیع شده در آبان ماه امسال، با احتساب ضریب به جای ۲ سال، ۲۰ ماه خدمت می‌کند و در نتیجه به جای پایان خدمت نیروهای یاد شده در مهر یا آبان ماه این نیروها در اردیبهشت یا خرداد ترخیص می‌شوند و این چند ماه را ما در شهرستان‌ها با مشکلات بیشتری مواجه می‌شویم‎.

‎کتاب «اخبار مشاهیر ادب معاصر در مطبوعات»

اثر برگزیدة کتاب سال قزوین شد

قزوین ـ خبرنگار اطلاعات: در مراسم اختتامیه سومین دورة کتاب سال قزوین (جایزة دکتر احسان اشراقی) و همزمان با بیست‌و‌نهمین دورة هفتة کتاب جمهوری اسلامی ایران، کتاب «اخبار مشاهیر ادب معاصر در مطبوعات»، تألیف مهدی نورمحمدی به‌عنوان اثر برگزیدة سومین دورة کتاب سال قزوین انتخاب شد‎.

‎این کتاب، جستجویی است گسترده در روزنامه‏‌ها و مجلات دورة قاجار تا عصر حاضر که در آن، اخبار و مطالب مربوط به‌ ۵ تن از مشاهیر ادب معاصر گردآوری شده است‏‎.

‎این کتاب که حاصل تورق و بررسی ده‌ها هزار صفحه روزنامه‎ ‎ها و مجلات عصر قاجار و پهلوی، حاوی ۲۲۱ خبر است، در سال ۱۳۹۸ در ۴۱۶ صفحه و شمارگان ۵۵۰ نسخه به قیمت ۹۲ هزار و ۵۰۰ تومان توسط نشر علم منتشر شده است.‏ نورمحمدی تاکنون ۳۱ عنوان کتاب با موضوعات تاریخ، ادبیات، موسیقی و خوشنویسی به‌چاپ رسانده است و کسب عنوان اثر برگزیده در رشتة تاریخ در اولین دورة جایزة دکتر باستانی پاریزی در سال ۱۳۹۵ با تألیف کتاب «باقرخان سعدالسلطنه حاکم قزوین در عصر ناصری» را نیز در کارنامة خود دارد‏‎. ‎

نسخه مناسب چاپ