برگزاری آیین اختتامیه جشنواره ملی، فرهنگی و هنری« ذوالفقار» در کرمان ‏
کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ذوالفقار با حضور معاون وزارت علوم و با تجلیل از برگزیدگان آن برگزار شد‎.

‎این مراسم با حضور برادر شهید سلیمانی، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عرفان خسرویان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای و جمعی از اساتید و دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کرمان برگزار شد‎.

‎مصطفی جعفری کرمانی‌پور، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان کرمان در این مراسم اظهارداشت: جشنواره فرهنگی ذوالفقار حاصل تلاش چند ساله است و حدود یک سال است که برای برگزاری اختتامیه جشنواره در دور دوم زحمت کشیده شده است که از همه عوامل آن تشکر می‌کنم‏‎.

‎وی با بیان این که سال گذشته نخستین دوره جشنواره در سطح دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد و بازخورد خوبی داشت، گفت: این جشنواره نشان داد که دانشجویان ارادت ویژه‌ای به شهید سلیمانی دارند‏‎.

کرمانی‌پور با اشاره به این که امسال جشنواره ذوالفقار در سطح ملی برگزار شده است، افزود: ۱۶ آذرماه افتتاحیه جشنواره برگزار شد و در این مدت هزار و ۸۲ نفر از سراسر کشور در آن شرکت کردند‏‎.

‎وی با بیان این که از این تعداد ۷۶۱ نفر از بانوان و ۳۲۱ نفر از آقایان در دومین جشنواره فرهنگی هنری ذوالفقار شرکت کردند، اظهارداشت: ۲۸۸ نفر از شرکت کنندگان از اساتید و ۷۹۴ نفر از دانشجویان کشور آثارشان را به این جشنواره فرستادند‎.

‎جعفری از ارسال ۲هزار و ۴۶۴ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۹۲ اثر توسط اساتید و مابقی آثار ارسالی توسط دانشجویان بوده است‎.

‎رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان کرمان افزود: بنا داریم به سومین جشنواره فرهنگی هنری ذوالفقار بخش علمی نیز اضافه و ابعاد شخصیتی شهید سپهبد قاسم سلیمانی از نظر علمی نیز تبیین شود‎. ‎وی با اشاره به این که این جشنواره سعی می‌کند در دوره بعدی در راستای منویات مقام معظم رهبری و جهاد تبیین مدنظر رهبری فعالیت کند، گفت: برگزاری جشنواره ذوالفقار در دوره سوم به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و در ایام سالگرد شهادت شهید سلیمانی دیدیم که از سراسر دنیا برای زیارت مرقد مطهر شهید سلیمانی به کرمان آمدند‏‎.

‎معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم با بیان این که انقلاب اسلامی ایران در اوج نزاع بلوک‌های شرق و غرب راه سومی را در پیش گرفت و به بشریت نوید داد، گفت: انقلاب اسلامی ایران سنت پیامبر(ص) را احیا کرد و در زمانی که دنیا به سمت بی‌دینی رفته بود دوباره دین را وارد زندگی مردم کرد‏‎.

‎عبدالحسین کلانتری با اشاره به این که انقلاب اسلامی ایران انسان‌های در تراز انسانیت را معرفی کرد و شهید سلیمانی‌ها و فخری‌زاده‌ها ساخت، افزود: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب کاملاً مردمی بود و به همین دلیل اعجاب انگیز شد‎.

‎وی انقلاب اسلامی ایران را یک رویداد عظیم در تاریخ دنیا دانست و گفت: امروز ما میراث‌دار این انقلاب و عزت هستیم که از شهدا به دست ما رسیده است‎. ‎کلانتری با بیان این که تبیین انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف از وقایع پیش و بعد از انقلاب بسیار اهمیت دارد، اظهارداشت: در روایت صحیح پدیده‌های انقلاب متأسفانه موفق نبوده‌ایم‎.

نسخه مناسب چاپ