خط ارتباطی مردم با اطلاعات
مردم در رشد نرخ تورم بی‌تقصیر بوده‌اند

عوارض نوسازی خودرو از سال گذشته تاکنون ۵۰ تا ۷۰درصد افزایش یافته که دریافت آن در شرایطی که خدمات شهرداری در این مدت تغییری نداشته و در برخی موارد کاهش هم یافته است، به نظر من منطقی نیست و به نظر می‌رسد که این افزایش ها براساس رشد نرخ تورم در کشور باشد، حال آنکه مردم در این زمینه مقصر نبوده‌اند و با وجود افزایش قیمت‌ها دارایی‌هایشان هر روز کمتر از قبل شده است!

تلفن به خط ارتباطی

تکرار اشتباه دولت در مورد افزایش یکسان حقوق شاغلان

علیرغم این که چندین سال است اغلب کارشناسان اقتصادی نسبت به افزایش یکسان حقوق شاغلان به دولت‌ها خرده گرفته‌اند، اما هر سال این بی‌عدالتی در سازمان برنامه و بودجه تکرار می‌شود، زیرا افزایش ۱۰درصدی و یکسان حقوق‌ها به برقراری عدالت، کاهش فاصله طبقاتی و کمک به اقشار کم درآمد جامعه کمک نمی‌کند که امیدواریم این موضوع مورد توجه نمایندگان مجلس قرار گیرد.

شهروندی از همدان

شهرداری تهران از عوارض پسماند و نوسازی بکاهد

به شهرداری تهران پیشنهاد می‌شود از مبلغ عوارض پسماند و نوسازی بکاهد تا با توجه به اوضاع معیشتی مردم و اقتصادی کسبه، شهروندان بیشتری بتوانند عوارض خود را به‌موقع بپردازند، زیرا در حال حاضر بسیاری از آنان از پرداخت عوارض یاد شده که بیش از

۱۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، ناتوانند که می‌تواند به رشد بدهی‌هایشان به شهرداری و کاهش درآمد پیش‌بینی شده شهرداری تهران بیانجامد.

شهروندی از تهران

محصولات کشاورزی پس از تأمین نیاز داخلی صادر شود

کسی با صادرات محصولات کشاورزی مخالف نیست، به شرطی که ابتدا نیازهای داخلی تأمین و مازاد آن، صادر شود. سیب‌زمینی به کیلویی ۱۵ هزار تومان رسیده است که به نظر می‌رسد یکی از دلایل آن، صادرات سیب‌زمینی باشد. مسئولان فراموش نکنند که رئیس محترم جمهوری گفته‌اند خط قرمز دولت، معیشت مردم است.

خواننده روزنامه اطلاعات

آیا وزارت ورزش نمی‌تواند مطالبات پرسپولیس را بپردازد؟

از مدیرعامل باشگاه فوتبال پرسپولیس که با استعفای یحیی گل‌محمدی سرمربی این تیم مخالفت کرده است، باید پرسید که آیا او و بازیکنان تیم همچنان باید صلواتی فوتبال بازی کنند و از حق و حقوق خود محروم باشند؟ دولت و وزارت ورزش و جوانان آیا نمی‌توانند مطالبات یک تیم مطرح و پرطرفدار ایران و آسیا با میلیون‌ها علاقه‌مند را بپردازند؟

علی‌اکبر حیدری ـ گچساران

قرارداد با روسیه و چین و خنثی‌سازی تحریم‌های آمریکا

به عنوان یک بانوی هموطن از استقبال گرم رئیس جمهوری روسیه به عنوان یکی از کشورهای ابرقدرت جهان از رئیس جمهوری کشورمان به خود می‌بالم و امیدوارم قراردادهای ۲۵ ساله ایران با روسیه و چین به عنوان یکی از قدرت‌های اول اقتصادی جهان به نتایج مطلوب برسد و تحریم‌های ظالمانه آمریکا را خنثی کند.

بانوی هموطن ـ کرج

ضمیمه جامعه از زندگی زنان سرپرست خانوار گزارش تهیه کند

با تشکر از پیام‌هایی که درباره ضرورت حمایت از زنان سرپرست خانوار و همچنین زنان بدسرپرست در خط ارتباطی چاپ کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم یکی از شماره‌های ضمیمه جامعه روزنامه اطلاعات هم به بررسی مشکلات خانم‌های یاد شده بپردازد و حرف‌های آنان را به اطلاع مسئولان برساند، بلکه گره‌ای از کارشان باز شود. من به عنوان دختری که به دلیل اجبار از سرپرستی برادر و خواهر بیمارم نتوانسته‌ام ازدواج کنم، با مستمری اندکی که دریافت می‌دارم،‌ زندگی را به سختی می‌گذرانم.

دختر سرپرست خانوار

مجبورم گاز شهری را بیشتر مصرف کنم!

شرکت ملی گاز به جای این‌که زمستان‌ها مردم را به کاهش مصرف این انرژی دعوت کند، بهتر است از دولت بخواهد محصولات با کیفیت غذایی بالا در اختیار مردم بگذارد، تا با مصرف آن، بدن‌هایشان گرم شود و از مصرف بیشتر گاز شهری بپرهیزند! من از جمله کسانی هستم که چون مجبورم غذای یخ‌زده را گرم کنم تا بتوانم بخورم، ناچارم گاز بیشتری مصرف کنم تا بدنم سرد نشود و سالم بمانم!

مشترک گاز خانگی

شهرداری از جریمه دیرکرد در پرداخت عوارض بپرهیزد

همان طور که مراجع عظام تقلید دریافت جریمه دیرکرد در پرداخت اقساط بانکی را منع کرده‌اند، جا دارد که شهرداری تهران هم از جریمه دیرکرد در پرداخت عوارض پسماند و نوسازی خودداری کند تا کمکی به شهروندان برای پرداخت عوارض معوقه‌شان شده باشد.

شهروند تهرانی

ضرورت مرمت اسفالت انتهای بزرگراه شهید یاسینی

اسفالت شمال به جنوب انتهای بزرگراه شهید یاسینی و ورودی جاده جاجرود خراب است و ضرورت دارد شهرداری منطقه نسبت به مرمت آن اقدام کند.

منصور خامسی

با رانندگان متخلف تاکسی‌های خطی برخورد شود

بعضی از رانندگان تاکسی‌های خطی از نصب برچسب نرخ کرایه مسیرها خودداری می‌کنند تا از مسافران کرایه‌های بیشتری بگیرند، که جا دارد بازرسان سازمان مدیریت بر تاکسیرانی شهر تهران با رانندگان متخلف برخورد کند.

فواد کاسب

به دلیل عدم رسیدگی کافی درختان کوچه ما کاهش یافته است

از ساکنان کوی احمدی، خیابان حاجی‌‌پور امیر واقع در جنب پل ستارخان هستم. کوچه ما زمانی ۴۲ اصله درخت داشت که به دلیل عدم رسیدگی و نظارت کافی تعداد آن‌ها به ۷ یا ۸ اصله کاهش یافته است و از هرس این درختان هم خبری نیست.

از ساکنان محل

قطع ۹ ساعته آب مشکل‌ساز شده است

آب منازل واقع در خیابان شهدا، بن‌بست یکم میخچه‌گران گرگان از ساعت ۱۰ شب تا ۷ صبح قطع می‌شود و مشکلات فراوانی برای ساکنان محل ایجاد می‌کند. تابستان دلیل قطع آب را گرمای هوا و افزایش مصرف آب اعلام می‌کردند، اما حالا که زمستان و مصرف آب کم است، شرکت آب و فاضلاب استان گلستان دلیل قطع آب در گرگان را اعلام کند.

کاشفی ـ گرگان

برداشت هزینه ارسال پیامک بدون اجازه صاحب حساب بانکی

به اقتضای شرایط کاری ۲ کارت عابر بانک تجارت با شماره‌های متفاوت دارم که این بانک ۲۰ هزار تومان هزینه ارسال یک ساله پیامک از حسابم بابت هر کارت برداشت کرده است. یکی از کارت‌ها تراکنش خیلی کمی دارد و از اینرو نیازی به فعال‌سازی ارسال پیامک آن نبوده است. ۲۰ هزار تومان پول چندانی نیست، اما بانک تجارت نباید بدون اجازه از کارت من پول برداشت کند. ضمن آن‌که دیگر بانک‌ها و مؤسسات مالی اعتباری مانند مؤسسه نور ۱۰ هزار تومان بابت هزینه ارسال پیامک برای یک سال از حساب مشتریان‌اش کسر می‌کند.

امیرحسین بسطامی

ضرورت ساماندهی دستفروشان واگن‌های مترو

گزارش دستفروشی در روزنامه اطلاعات ۴ بهمن‌ماه بیانگر واقعیت‌هایی بود که شاید از نظر بسیاری از مردم و مسئولان پنهان مانده باشد، جالب اینکه در گزارش یادشده به بررسی این وضعیت در دیگر کشورها نیز اشاره شده بود. شاید دستفروشی در خیابان‌های شهر صرف‌نظر از ایجاد سد معبر و اختلال در رفت و آمد رهگذران عادی شده باشد، ولی وضعیت نابهنجار دستفروشی در واگن‌های مترو که هر روز شاهد افزایش آن هستیم و حتی مأموران شرکت بهره‌برداری مترو حاضر در سکوی ایستگاه‌ها هم قادر به ساماندهی این وضعیت نیستند، بسیار آزاردهنده است. از مسئولان محترم شرکت بهره‌برداری مترو تقاضا می‌شود با همکاری شهرداری، شورای شهر و نیروی انتظامی نسبت به حل ریشه‌ای این معضل اجتماعی اقدام کنند. البته ارائه راهکارهای منطقی برای ایجاد شرایطی که افراد زحمتکش و آسیب‌پذیر دستفروش نیز بتوانند به صورت قانونی و در چارچوب ضوابط امرار معاش کنند، نباید از نظر دور بماند.

ایمیل به خط ارتباطی

نسخه مناسب چاپ