رئیس‌جمهوری در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام‌راحل :
نجات کشور و رفع تنگناها در گرو عمل به خط امام(ره) است
 

مراسم تجدید میثاق رئیس جمهوری و اعضای دولت سیزدهم با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی در حرم مطهر امام برگزار شد.

به گزارش جماران، در این مراسم که یادگار گرامی امام هم حضور داشت، رئیس جمهوری در سخنانی پیام میثاق با امام راحل و شهدا را مردم‌باوری و اجرای عدالت دانست و اظهار داشت: در مکتب امام بزرگوار توجه به مردم اصل محوری است و ما در دولت مردمی موفقیت خود را در حضور و مشارکت مردم تعریف کرده‌ایم و بر این اساس به دنبال رفع مشکلات هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با تبریک ایام دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: توکل به خدا و همراه کردن مردم دواصل مهم در حرکت مصلحانه امام بزرگوار بود و ترجمان جمهوری اسلامی ایران به مردمسالاری دینی بیان این حقیقت است که مردم در نظام اسلامی، محوریت دارند.

وی خاطر نشان کرد: نگاه امام راحل به مردم نگاه تشریفاتی و سیاسی مصطلح نبود، بلکه ایشان به حضور، مشارکت و قدرت مردم باور داشتند، لذا تأکید امام بر توجه به فقرا و کوخ‌نشینان و خواست مردم، نشأت‌گرفته از یک باور عمیق بود.

رئیس جمهوری گفت: براساس دیدگاه امام راحل نسبت به توجه به مردم، در هر عرصه‌ای که به مردم میدان داده شده است، در آن عرصه شاهد موفقیت و پیروزی‌های چشمگیر هستیم و در بخش‌هایی که بعضاً مشکل وجود دارد، به خاطر آن است که اهمیت چندانی برای حضور مردم تعریف نشده است.

رئیسی تأکید کرد: براساس آموزه‌های مکتب امام راحل، مهمترین اصل در تحول و اجرای عدالت با حضور مردم شکل می‌گیرد و پیام میثاق با امام راحل و شهدای گرانقدر توجه به مردم‌باوری و پیگیری اجرای عدالت در جامعه است و توجه به این موضوع در دولت مردمی، محوریت دارد.

وی با بیان این که تأکید بر اجرای عدالت در حرف و سخن آسان است، اما در عمل کار راحتی نیست، اظهار داشت: میدان اجرای عدالت نیازمند مردان و زنانی است که خود انسان‌های عادلی باشند و از محوری‌ترین نکات تحول‌خواهی عادلانه در جامعه آن است که افراد عادل باشند، قانون عادلانه‌ای در دست داشته باشند و داوری عادلانه‌ای انجام دهند.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: در زمانه‌ای که همه در سخن و عمل از عدالت گریزان بودند، امام راحل به ما آموختند که در همین جامعه می‌توان به نام دین و عدالت تحول ایجاد کرد و خودشان پرچم عدالتخواهی را برافراشتند. رئیسی گفت: در ۴۰سال گذشته اقدامات و خدمات بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف انجام شده است، اما همچنان دشمنان تلاش می‌کنند که نظام دینی به طور کامل تثبیت و توسعه پیدا نکند، اما تاکنون موفقیتی نداشته‌اند و بعد از این هم نخواهند داشت.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در باره اذعان رسمی آمریکایی‌ها به شکست مفتضحانه فشار حداکثری‌شان، اظهار داشت: با این شکست معلوم شد که نتیجه مقاومت و ایستادگی، نصرت الهی را به همراه خواهد داشت و اگر ما در مسیر اجرای تکلیف و وظیفه بزرگی که بر دوش داریم، به درستی حرکت کنیم، موانع برطرف شده و نصرت الهی را شاهد خواهیم بود.

رئیس جمهوری با تأکید بر ضرورت پیمودن خط نورانی امام راحل، گفت: نجات کشور، رفع مشکلات و رونق گرفتن زندگی مردم در گرو عمل به این خط نورانی است .

دیدار رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام با رئیس جمهوری

همزمان با ایام الله دهه فجر، حجت الاسلام و المسلمین علی کمساری رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) با حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش جماران، در این دیدار که در محل دفتر رئیس جمهوری برگزار شد، ابتداء کمساری گزارشی از اقدامات و برنامه های در دست اقدام موسسه ارائه کرد و خواستار همکاری و کمک بیش از پیش دولت سیزدهم در جهت ترویج اندیشه تابناک حضرت امام شد.در ادامه، رئیس جمهوری از اقدامات موسسه در دفاع انقلابی از حضرت امام تمجید کرد و با اشاره بر لزوم توجه بیش از پیش به فرمایشات حضرت امام ، اندیشه ایشان را مبنا و پایه انقلاب اسلامی دانست و بر حمایت از برنامه های مرتبط با رهبر کبیر انقلاب اسلامی تاکید کرد.

نسخه مناسب چاپ