رئیسی در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهوری قزاقستان:
هرگونه دخالت خارجی، ثبات در منطقه را به چالش می‌کشد
رئیس جمهوری با بیان این که سطح فعلی مناسبات و همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و قزاقستان متناسب با سطح روابط سیاسی دو کشور نیست، اظهار امیدواری کرد که گام بلندی در جهت ارتقای سطح تعاملات اقتصادی دو کشور برداشته شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر دیروز در گفتگوی تلفنی با «قاسم ژومارت توکایف» همتای قزاقستانی خود، امنیت، ثبات و آرامش کشور دوست و برادر جمهوری قزاقستان را برای جمهوری اسلامی ایران با اهمیت توصیف کرد و گفت: از استقرار آرامش و ثبات در منطقه حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به دیدار اخیر خود با توکایف در حاشیه اجلاس شانگهای در تاجیکستان تصریح کرد: همان طور که در آن دیدار تاکید کردم، سطح فعلی مناسبات و همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو جانبه متناسب با سطح روابط سیاسی نیست و امیدوارم در سی‌امین سال برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور بتوانیم گام بلندی در جهت ارتقای سطح تعاملات اقتصادی برداریم.

رئیس جمهوری قزاقستان هم با تشکر از حمایت ایران از استقلال کشورهای منطقه، گفت: در ۳۰سال سپری شده از برقراری روابط دیپلماتیک، دو کشور توانسته‌اند سطح مطلوبی از روابط نزدیک و دوستانه را با یکدیگر ایجاد کنند و یقین دارم که آینده روابط دوجانبه بسیار پرثمر و درخشان خواهد بود.

«قاسم ژومارت توکایف» با بیان این که گسترش روزافزون روابط با ایران به ویژه در عرصه همکاری‌های اقتصادی و تجاری برای وی بسیار بااهمیت است، اظهار امیدواری کرد که برگزاری نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و همچنین سفرهای دوجانبه بتواند جهشی بلند در روابط دو کشور ایجاد کند.

نسخه مناسب چاپ