اخبار کوتاه
 

زیدان به پاری‌سن‌ژرمن «نه» گفت

سرمربی پیشین رئال مادرید پیشنهاد پاری‌سن‌ژرمن را رد کرده است.

به گزارش تسنیم، رسانه‌های معتبر فرانسوی از جمله روزنامه‌ «پاریزین» و پایگاه خبری «فوت مرکاتو» خبر دادند که پاری‌سن‌ژرمن ماه گذشته میلادی (ژانویه) با چند مربی مذاکراتی برای جانشینی مائوریسیو پوچتینو داشته‌ است اما به نتیجه‌ای نرسیده و به نظر می‌رسد این مربی آرژانتینی تا پایان فصل جاری روی نیمکت پاریسی‌ها باشد.

پوچتینو فصل گذشته نتوانست پاری‌سن‌ژرمن را به قهرمانی در لوشامپیونه برساند و تیمش در مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا از گروه خود به عنوان تیم دوم صعود کرد، این در حالی است که شاگردانش دوشنبه شب در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فرانسه در ضربات پنالتی مغلوب نیس شدند و از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

مدیران باشگاه پاری‌سن‌ژرمن از سبک بازی تیم‌شان راضی نیستند و پوچتینو هم نتوانسته انتظارات آنها و هوادران این تیم را برآورده کند، برای همین در همین ماه ژانویه با گزینه‌های مدنظر خود وارد مذاکره شدند که یکی از آنها زین‌الدین زیدان بوده، اما از سرمربی پیشین رئال مادرید پاسخ منفی گرفته‌اند.

ربات‌ها کمک‌داور فوتبال می‌شوند

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) قصد دارد از ربات‌های کمک داور در مسابقات جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۲ استفاده کند. به گزارش ایرنا، جام باشگاه‌های جهان قرار است با حضور قهرمانان قاره‌های مختلف و به میزبانی ابوظبی امارات برگزار شود. در این مسابقات برای نخستین‌بار از یک تکنولوژی جدید در قضاوت مسابقات استفاده خواهد شد؛ رباتی برای تشخیص آفساید. نشریه سان انگلیس خبر داده است که در این طرح ۱۲ دوربین روی سقف ورزشگاه نصب می‌شود که محل قرارگیری همه بازیکنان داخل زمین را بررسی می‌کند. وقتی بازیکنی در موقعیت آفساید قرار بگیرد بیش از ۵۰ بار در ثانیه از او تصویربرداری می‌شود تا اشتباهی رخ ندهد. اگر بازیکنی در موقعیت آفساید باشد در کمتر از نیم‌ثانیه این موضوع به داور مسئول کمک‌داور ویدئویی اطلاع داده می‌شود و او باید تشخیص بدهد که بازیکنی که در آفساید است نقشی در جریان بازی دارد یا نه. فیفا قصد دارد با این کار اشتباه داوران در اعلام آفساید را به صفر برساند.

نسخه مناسب چاپ