«تئوری تحلیلی شناخت و قانون تحول» منتشر شد
 

کتاب «تئوری تحلیلی شناخت و قانون تحول» (یادداشت‌های سال‌های ١٣۵۴ تا ۱۳۵۶، زندان اوین) تألیف کاظم موسوی بجنوردی، با مقدمه غلامرضا اعوانی، توسط انتشارات مرکز دایره‌‌المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی) منتشر شد.

زمانی‌که در نیمه اسفند ١٣۴۴، کاظم موسوی بجنوردی، به‌جرم مبارزه مسلحانه به اعدام محکوم شد، هرگز گمان نمی‌برد که در اسفندماه هجده‌سال بعد، مرکز دایره‌‌المعارف بزرگ اسلامی را تأسیس کند. ‌او که حزب ملل اسلامی را تشکیل داده بود، در کوه‌های دارآباد گرفتار آمد، اما روزگار چنان چرخید که در همان حوالی، این نهاد پژوهشی را بنیاد نهاد.

او در حدود چهارده‌سالی که در محبس گذراند، نه‌تنها اندیشۀ دانشنامه‌نویسی را در ذهن خود پروراند، بلکه به تئوری‌پردازیِ سیاسی و فلسفی نیز پرداخت و کتاب «تئوری تحلیلی شناخت و قانون تحول»، که در سال‌های ١٣۵۴تا ۱۳۵۶، در زندان اوین به رشته تحریر درآمد، محصول همان تأملات و تفکرات است.

«تئوری تحلیلی شناخت و قانون تحول» در ۱۴۱ صفحه و بهای ۱۱۰ هزار تومان، با شمارگان ۵۰۰ نسخه به چاپ رسیده است. علاقمندان برای تهیه این کتاب، می‌توانند برای سفارش تلفنی با شماره ۰۲۱۲۲۲۹۷۶۷۷ تماس بگیرند یا از طریق نشانی store.cgie.org.ir به صورت اینترنتی سفارش بدهند.

نسخه مناسب چاپ