اخبار کوتاه
دادگاه دانمارک ۳عضو گروهک تروریستی «الاحوازیه» را مجرم شناخت

سرویس خبر: دادگاهی در دانمارک ۳ عضو گروهک تروریستی الاحوازیه را به جرم تامین مالی و حمایت از فعالیت‌های تروریستی در ایران با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و همچنین جاسوسی مجرم شناخت.

خبرگزاری رویترز به نقل از «رویتزاو»، رسانه محلی دانمارکی، گزارش داد: یک دادگاه منطقه‌ای دانمارک دیروز، ۳ عضو گروهک تروریستی «الاحوازیه» را به جرم تامین مالی و حمایت از فعالیت‌های تروریستی در ایران با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و همچنین جاسوسی مجرم شناخت.این عناصر تروریستی ۲ سال قبل بازداشت شدند و از آن زمان در بازداشت به سر می‌برند. این متهمان به دلیل جرائم متعدد از جمله ارائه اطلاعات در مورد سازمان‌ها و افراد دانمارکی و خارجی به یک سرویس اطلاعاتی عربستان، با محکومیت‌هایی تا ۱۲سال حبس روبرو هستند. دادگاه دانمارک در ماه مارس در مورد صدور حکم این عناصر تروریستی تصمیم خواهد گرفت؛ هر ۳ فرد همچنین با اخراج احتمالی از دانمارک مواجه هستند و یکی از آن‌ها هم با احتمال لغو تابعیت دانمارکی خود مواجه است. فروردین امسال هم دادستان کل دانمارک این ۳ عضو گروه تروریستی موسوم به «الاحوازیه» را به همکاری با دستگاه‌های اطلاعاتی عربستان سعودی در «تامین مالی و ترویج تروریسم» در ایران متهم کرد.

تخریب ۵۲ سازه غیرمجاز در منطقه پارادایز گرگان

گرگان – خبرنگار اطلاعات: دادستان مرکز استان گلستان گفت: ۵۲مورد ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه پارادایز جنگل النگدره گرگان تخریب شد.

محمود اسپانلو افزود: هر چند منطقه پارادایز در اصطلاح جزو مستثنیات محسوب می شود اما کاربری این زمین ها کشاورزی و ساخت و ساز در آن

غیر قانونی است . وی با بیان این که این بناها در راستای اجرای تبصره ۲ماده ۱۰قانون حفظ کاربری زمین های کشاورزی و باغی تخریب شد ،ادامه داد: یکی از اقدامات ما در معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادسرای گرگان، رصد و پایش مناطق در معرض خطر تغییر کاربری است و به دستگاه های مسئول هم برای جلوگیری به موقع از ساخت و سازهای غیرمجاز ، تذکر داده شده است .

به گفته وی ، از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۰۰مورد ساخت و سازغیرمجاز در زمین های کشاورزی و باغی شهرستان گرگان تخریب شده است.

تکذیب انتساب نامه فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی به دادستان سابق تهران

سرویس خبر: دادگستری کل استان تهران در اطلاعیه ای، انتساب نامه جعلی فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی به دادستان سابق تهران را تکذیب کرد.

به گزارش دادگستری استان تهران، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: نظر به قرار گرفتن در چهل و سومین دهه مبارک فجر و مطلع پیروزی آزادی و آزادگی بر ظلم و طاغوت، جریان تروریستی نفاق با پشتیبانی غرب و با هدف ایجاد بدبینی در میان اقشار مختلف ملت شریف ایران اسلامی نسبت به دستگاه قضایی اقدام به انتشار برخی اسناد جعلی در خصوص فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و انتساب این اسناد دروغین به دادستان سابق تهران کرده‌ است.

بر این اساس تمامی اسناد فوق‌الذکر که به دادگستری کل استان تهران و دادستان سابق تهران منتسب شده، جعلی است و انتساب آن به دستگاه قضایی تکذیب می‌شود. در ادامه اطلاعیه دادگستری استان تهران تاکید شده است: دستگاه قضایی و به تبع آن دادستانی بر اساس قانون اساسی و اسناد بالادستی در دوره تحول و تعالی همواره پاسدار آزادی‌های مشروع است و در این زمینه از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند.

سقوط هواپیمای سبک آموزشی در خراسان رضوی ۲کشته داشت

سرویس حوادث: یک فروند هواپیمای سبک آموزشی در حوالی فرودگاه فوق سبک آموزشی کاویانی کاشمر سقوط کرد که بر اثر این حادثه ۲نفر جان باختند.

محسن نجات مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی در این باره گفت: این حادثه پنجشنبه در کیلومتر ۵محور کاشمر – مشهد روی داد که ۲ نفر در محل حادثه جان باختند. به گفته وی علت وقوع حادثه در دست بررسی است.

دستگیری اعضای شبکه جعل مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد

سرویس خبر: رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی از شناسایی و دستگیری اعضای یک شبکه جعل مدارک تحصیلی با پیگیری‌های مرکز حراست این دانشگاه و اقدام به موقع مراجع قضایی و نیروی انتظامی خبر داد.

سیروس صابری افزود: بر مبنای اطلاعات مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی، مشخص شد که این شبکه با دریافت مبالغ هنگفت، مدارک تحصیلی دانشگاه‌های مختلف دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی را در مقاطع مختلف جعل کرده است.

وی با بیان این که این شبکه جعل هیچ ارتباطی با دانشگاه آزاد اسلامی ندارد، افزود: گزارش‌های مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی سبب شد که پلیس آگاهی تهران بزرگ شناسایی و روند قضایی این شبکه جاعل را در دستور کار قرار دهد.

به گفته رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی، جعل برگه‌های واکسن و اسناد ملکی از دیگر اعمال مجرمانه این شبکه بوده است که تاکنون ۵ نفر از اعضای آن دستگیرشده اند.

انفجار گاز شهری در تبریز ۲ قربانی گرفت

سرویس حوادث: مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از انفجار گاز در محله یوسف آباد این شهر خبر داد و گفت: بر اثر این انفجار، ۳ واحد مسکونی تخریب شدند.

سیامک نوروزی افزود: این انفجار ساعت ۱۴دیروز در یک ساختمان ۳ طبقه در یوسف آباد تبریز اتفاق افتاد و ۲ خانه همجوار هم تخریب شدند.

به گفته وی بر اثر این حادثه ،۲ نفر کشته و ۵ نفر مجروح شدند.

نسخه مناسب چاپ