کمبود تجهیزات و لوازم یدکی در دوچرخه سواری
 

سخنگوی فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا با کمبود تجهیزات و لوازم یدکی مواجه هستیم .

محمود وفایی در گفتگو با ایسنا درباره اینکه تجهیزات موجود در انبار فدراسیون دوچرخه سواری کسری دارد و فدراسیون شدیدا با مشکل تجهیزات روبرو است، بیان کرد: زمانی که آقای هاشمی کندی سرپرست فدراسیون شد موجودی انبار را مورد بررسی قرار داد، متوجه شدیم مقداری از وسایل قدیمی شده و اصلاً قابل استفاده نیستند و مقداری هم کسری دارد.

ما برای اعزام به قهرمانی آسیا با کمبود لوازم یدکی و قطعات اصلی مواجه ایم و حالا درصدد هستیم این کمبود را به نوعی جبران کنیم اما کار سختی است. باید لوازم را از روی دوچرخه های دیگر باز کنیم و روی دوچرخه هایی که می‌خواهیم استفاده کنیم، ببندیم. مکانیسین های ما هم زحمت می‌کشند و مقداری لوازم تهیه می کنند تا با حداقل امکانات بتوانیم آبرومندانه تر در قهرمانی آسیا شرکت کنیم.

وفایی در پاسخ به این پرسش که لوازمی که در انبار موجود نیست مشخص است که دست چه کسانی است؟ گفت: بله دست دوچرخه سواران ملی پوش خودمان است. البته حتی با وجود همان وضع لوازم،که روی آنها حساب کرده ایم، بازهم تجهیزات ما برای حضور در مسابقات کافی نیست. همیشه قبل از قهرمانی آسیا و مخصوصاً بازی‌های آسیایی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بودجه ای را در اختیار فدراسیون قرار می‌دادند تا بتوانیم در بحث تجهیزات مقداری تجدید قوا کنیم. متاسفانه امسال این بودجه را نداشتیم. از طرفی قیمت تجهیزات بسیار بالا است دوچرخه سواری هم رشته ای تجهیزات محور است و برخی وسایل نظیر لاستیک و زنجیر خیلی زود مستهلک می شوند و باید جایگزین شوند اما در حال حاضر قیمت یک حلقه لاستیکی که ما بخواهیم با آن در مسابقه شرکت کنیم، ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار است. البته تا بازی های آسیایی هنوز فرصت داریم که بتوانیم مقداری از کمبودها جبران کنیم اما واقعا باید لوازم مسابقه به روز و کمبود ها جبران شوند.

نسخه مناسب چاپ