بررسی شیوه‌نامه‌های پزشکی- درمانی معتادان متجاهر درپایتخت
جلسه بررسی و تدوین شیوه‌نامه‌های پزشکی- درمانی برای معتادان متجاهر دارای منع پذیرش با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شهر، در این جلسه درباره موضوعاتی پیرامون آماده کردن شیوه‌نامه جامع اولیه پزشکی- درمانی برای معتادان متجاهر دارای کِبَرِ و صِغَرِ سن، معتادان متجاهر دارای زخم باز، تغییر سبک زندگی برای معتادان دارای صِغَرِ سن، سم‌زدایی و بازسازی شخصیتی، مهارت‌آموزی و پیوستگی با خانواده، افزایش ظرفیت‌های پذیرش مراکز نگهداری، ایجاد اشتغال معتادان متجاهر بعد از ترک مواد مخدر، ایجاد بانک اطلاعاتی و اخذ مجوزهای لازم در این زمینه بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه ، مصطفی هادی‌زاده دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران، سمانه زمانی مدیرکل بهزیستی استان تهران، احمد احمدی صدر مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی، آزیتا جاهدی مسئول واحد درمان اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، علیرضا اولیایی‌منش معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، محمدرضا محمدی رئیس مرکز تحقیقات روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و علی گنجعلیخان مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران حضور داشتند.

دستفروشان ساماندهی می شوند

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ضمن تأکید بر این که پیاده‌راه جای دستفروشی نیست، گفت: در حال حاضر ساماندهی دستفروشان در برخی از مناطق از جمله مناطق ۱، ۱۶، ۱۵، ۱۲و ۱۰در دستور کار قرار گرفته است.قدرت‌الله محمدی در گفتگو با شهر، ضمن اشاره به آغاز طرح ساماندهی دستفروشان در سطح شهر تهران با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال بیان کرد: در حال حاضر به دنبال ساماندهی دستفروشان در مناطق ۱، ۱۶، ۱۵، ۱۲و ۱۰هستیم، به طوری که تلاش می‌شود تا دستفروشان در روزبازارها فعالیت کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: پیاده‌راه خیابان صابونیان که در سیطره دستفروشان بود، آزادسازی شده است؛ بخشی از دستفروشان در مکان مناسبی در همان خیابان و بخشی دیگر در پارک بعثت ساماندهی شده‌اند؛ بخش دیگر دستفروشان باید در روزبازارها مستقر شوند که عملیات استقرارشان از روز چهارشنبه هفته گذشته آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی در ادامه ، گفت: بیش از ۴۰روزبازار در شهر تهران مستقر است که ظرفیت ساماندهی دستفروشان را دارد و درحال حاضر بیش از دو هزار نفر در این روزبازارها فعالیت می‌کنند.

محمدی ضمن اشاره به شناسایی تعدادی بوستان برای استقرار دستفروشان بیان کرد: به پیمانکاران ابلاغ شده است که از طریق سامانه ثبت‌نامی اطلاعات دستفروشان، به افراد برای فروش محصولات خود فضا دهند.

وی درباره بساط مغازه‌داران در پیاده‌راه‌ها اظهار داشت: بسیاری از دستفروشان، افراد به‌کارگیری شده از سمت مغازه‌داران هستند که روزانه اجناس مغازه‌داران را تحویل می‌گیرند، می‌فروشند و سپس شب‎ها درآمد آن را به مغازه‌داران تحویل می‌دهند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی با بیان این که پیاده‌راه‌ها باید از دستفروشان پاکسازی شوند، گفت: با توجه به آنچه توضیح دادم در واقع بیش از ۷۰درصد دستفروشان دغدغه و مشکلات معیشتی ندارند.

نسخه مناسب چاپ