پیشرفته‌ترین دستگاه درمان سرطان در بیمارستان امام حسین تهران نصب شد
 

همزمان با ایام دهه فجر از پیشرفته‌ترین دستگاه توموتراپی X9 دربیمارستان امام حسین(ع) تهران رونمایی شد.

به گزارش ستاد اجرایی فرمان امام، آیین بهره‌برداری از این دستگاه دیروز با حضور سرپرست ستاد اجرایی و وزیر بهداشت برگزار شد.

در این مراسم، سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این‌که این دستگاه یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های پرتودرمانی جهان است که توسط ستاد اجرایی خریداری و در مرکز درمانی امام حسین راه‌اندازی شده است گفت: این دستگاه می‌تواند جایگزین جراحی‌های بسیار پیچیده و پرعارضه به خصوص در نواحی مهم بدن مانند مغز، ریه، کبد و… باشد و کمک فراوانی برای درمان بیماران مبتلا به سرطان باشد.

عارف نوروزی افزود: با توجه به نیاز بیماران، این دستگاه پیشرفته‌ با همت ستاد اجرایی فرمان امام و کمک وزارت بهداشت خریداری شد؛ هزینه‌های مربوط به تأمین این دستگاه رقمی معادل ۲۷ میلیارد تومان بوده که ۵۰درصد آن توسط ستاد اجرایی فرمان امام تأمین شده است.وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام یک بیمارستان پیشرفته برای بیماران سرطانی و صعب‌العلاج را هم در منطقه ۲۲تهران طراحی و ساخته است که به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید که این اتفاق می تواند کمک بزرگی برای مردم و جامعه پزشکی کشورمان باشد.

وزیر بهداشت هم در حاشیه این مراسم اظهار داشت: در طرح عدالت و تعالی نظام سلامت که برنامه وزارت بهداشت در دولت سیزدهم است، برنامه داریم که تمام تکنولوژی‌های پیشرفته جهان در درمان بیماری‌ها را در تمام نقاط کشور مستقر کنیم و خوشحالیم که این دستگاه که پیشرفته است و می‌تواند تومورهای پیشرفته بدن را بدون عوارض شایع درمان کند با همت ستاد اجرایی فرمان امام در بیمارستان امام حسین مستقر شده است که ازاین بابت از مسئولان ستاد اجرایی که همواره دراین سال ها بازوی قدرتمند وزارت بهداشت و جامعه سلامت کشور بوده‌اند قدردانی می کنم.به گفته بهرام عین‌اللهی، ، این مرکز درمانی دولتی است و ارائه خدمات در آن تحت پوشش بیمه است. وی خاطرنشان کرد: در طرح عدالت به دنبال آن هستیم که با کمک سازمان‌های دیگر مانند ستاد اجرایی فرمان امام دستگاه‌های موردنیاز بیماران را تأمین کنیم .

در این مراسم سایر پروژه‌های درمانی بیمارستان امام حسین شامل ساخت کلینیک بیمارستان به مساحت ۱۷هزار متر مربع و دومین بخش سی‌تی‌اسکن بیمارستان افتتاح شد.

نسخه مناسب چاپ