درخواست زالی از تهرانی‌ها:
هرچه سریع‌تر واکسیناسیون خود را تکمیل کنید
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه خوشبختانه دریافت دز سوم واکسن در روزهای اخیر با استقبال بیشتری از سوی شهروندان تهرانی روبرو بوده است، از شهروندان درخواست کرد برای تکمیل مراحل واکسیناسیون خود به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی با اعلام آمادگی بخش‌های درمانی در استان تهران برای رسیدگی به بیماران کرونایی، یادآور شد: هر سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران در حال تلاش برای راه‌اندازی سریع، فوری تخت‌های آی‌سی‌یوی کودکان هستند و به نظر می‌رسد تا هفته آینده تعداد قابل‌توجهی تخت‌ آی‌سی یوی ویژه کودکان را به مدار اضافه خواهیم‌کرد.

زالی تصریح کرد: از شهروندان تهرانی که تاکنون هرگز واکسن را دریافت نکرده‌اند، خواهش می‌کنیم هرچه سریع‌تر به مرکز واکسیناسیون مراجعه‌کنند و سایر افراد نیز برای تکمیل دوز دوم هرچه سریعتر اقدام کنند.

تهویه مناسب موجب کاهش انتقال ویروس می‌شود

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تهویه مناسب حتی به‌صورت بازکردن دوره‌ای و منظم پنجره‌ها به مدت ۱۰دقیقه در مدارس، ادارات و سایر مکان‌های سربسته نقش مهمی در کاهش انتقال کووید۱۹دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از وبدا، محمدمهدی گویا با اعلام این خبر افزود: مؤثرترین اقدامات برای کاهش انتقال کووید۱۹شامل حفظ فاصله فیزیکی از سایرین، استفاده از ماسک مناسبی که کاملا قالب صورت باشد، بازکردن پنجره‌ها برای بهبود تهویه محل، پرهیز از حضور در مراکز شلوغ و پرجمعیت یا با تهویه ناکافی، تمیز نگه داشتن دست‌ها و واکسیناسیون کامل و دریافت به هنگام دُز یادآور است.

۸۵ فوتی

روابط‌عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: در ۲۴ساعت منتهی به ۱۷ بهمن، ۳۵۴۲۹نفربه کرونا مبتلا شدند و ۸۵نفر از هموطنانمان متأسفانه جان باختند.

به این ترتیب، مجموع بیماران کووید۱۹در کشور به ۶میلیون و ۵۷۹هزار و ۲۶۶نفر و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۳۲هزار و ۸۳۰نفر رسید.

در حال حاضر ۱۲۰شهرستان وضعیت قرمز، ۱۵۳شهرستان وضعیت نارنجی، ۱۶۷شهرستان وضعیت زرد و ۸ شهرستان وضعیت آبی دارند.

نسخه مناسب چاپ