کسب جایزه «کامستک» ۲۰۲۱ توسط محققان ایرانی
محققان ایرانی موفق به کسب جایزه کامستک(Comstech) سال ۲۰۲۱شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیوز، «کمیته دائم همکاری‌های علمی و فناوری سازمان همکاری‌های اسلامی» (به اختصار انگلیسی کامستک)، برندگان جوایز دو سالانه خود در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد که دو نفر از ایران هستند.

پروفسور علی اکبر موسوی موحدی از مؤسسه بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران، موفق به دریافت جایزه یک عمر دستاورد کامستک در رشته شیمی شد.

پروفسور موحدی، بنیانگذار بیوشیمی فیزیک در ایران است. او در سال ۱۳۳۱در شیراز چشم به جهان گشود. مدرک کارشناسی خود را در رشته شیمی از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرد و مدرک کارشناسی ارشد را از دانشگاه میشیگان شرقی آمریکا و دکترای تخصصی خود را در رشته بیوشیمی فیزیک از دانشگاه منچستر انگلستان گرفت.

پس از اتمام دوره دکترا، در دانشگاه تهران مشغول به تدریس و تحقیق شد. او هم‌اکنون استاد تمام گروه بیوفیزیک در مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران است.

جایزه بهترین کتاب علمی کامستک نیز به پروفسور اسماعیل قوانلو، دانشیار دانشگاه شیراز برای کتاب «مکانیک پیوسته محاسباتی ساختارهای نانوسکوپی» ‌ رسید. دکتر هاشم رفیعی‌تبار فیزیکدان و یکی از محققان فناوری نانو در ایران و همچنین دکتر سید احمد فاضل‌‌زاده از دیگر نویسندگان این کتاب هستند.

نسخه مناسب چاپ