خط ارتباطی مردم با اطلاعات
امیدواریم تعداد زنان تماشاچی مسابقات فوتبال بیشتر شود

هرچند که از تعداد کم زنان تماشاچی مسابقه فوتبال ایران و عراق و به‌خصوص افراد خاصی از بانوان و از جمله خانم‌های سالمند انتقادهایی شده است؛ اما با ادامه این روند می‌توان امیدوار بود که با مساعد شدن شرایط کرونا، بانوان بیشتری بتوانند در کنار پدران و برادران‌شان مسابقات فوتبال را ببینند و از آن لذت ببرند.

خانم دوستدار فوتبال

ضرورت حضور پلیس نامحسوس در بزرگراه‌ها

افزایش شرارت و زد و خورد خلافکاران در سطح شهر تهران و بخصوص بزرگراه‌ها در نیمه‌های شب باعث احساس ناامنی مردم و رانندگان شده است. چند شب پیش پسرم نیمه شب هنگام بازگشت از سفر در مسیر بزرگراه همت به سمت جنت‌آباد، مورد حمله افراد زورگیر قرار گرفت که به دلیل عکس‌العمل سریع، موفق به فرار شد، ولی خودروی او به دلیل ضربات زورگیران آسیب دید، حال اگر به موقع فرار نکرده بود، به غیر از سرقت خودرو، جان‌اش هم در خطر بود. از نیروی انتظامی پایتخت درخواست می‌شود که برای استقرار پلیس نامحسوس در بزرگراه‌های شهر اقدام کند.

از ساکنان جنت‌آباد

خدمت مقدس سربازی را نمی‌توان خرید و فروش کرد

سربازی در ایران از دیرباز به عنوان یک وظیفه مهم و اساسی ملی و دینی شناخته شده و از وظایف غیرقابل واگذاری به دیگران بوده است؛ حال جای تعجب دارد که کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برای خرید خدمت مقدس سربازی نرخ‌گذاری و آن را از ۲۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرده است. آیا رواست پسر جوان من کارمند به سربازی برود، اما فلان ثروتمند، سربازی فرزند نازپرورده‌اش را بخرد؟ کسانی را می‌شناسم که پرداخت حتی یک میلیارد تومان برای سربازی نرفتن فرزندانشان به اندازه کشیدن یک قطعه چک زحمت دارد، آیا فرزندان اقشار ضعیف کارمند و کارگر و کشاورز باید به خدمت سربازی بروند و از مرزهای میهن اسلامی‌مان دفاع کنند، آن‌وقت بچه?پولدارها سربازی‌شان را بخرند و برای تفریح و خوشگذرانی راهی آمریکا و اروپا شوند؟

خواننده روزنامه اطلاعات

وام‌های ۱۰۰ میلیون تومانی را به غیر شاغلان هم بپردازند

اعطای وام‌های ۱۰۰ میلیون تومانی بانکها به شاغلان و بازنشستگان بدون ضامن از سوی بانک‌ها، یکی دیگر از حمایت‌های دولت از کارمندان و دیگر حقوق‌بگیران است. چرا تمامی برنامه‌ها و امکانات و تسهیلات دولتی برای کمک به حل مشکلات شاغلان و کارمندان است؟ آیا افراد با مشاغل آزاد و کم‌درآمد و به اصطلاح روزمرد که با مشکلات عدیده معیشتی روبرو هستند، نباید از تسهیلات دولتی بهره‌مند شوند؟ از وزارت امور اقتصادی و دارایی انتظار می‌رود برای ارائه تسهیلات بانکی به تمامی افرادی که حقوق‌های ثابت نمی‌گیرند هم برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

شهروندی از تبریز

ضرورت مقابله با کودک همسری در کشور

سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرده است که در ۹ ماه امسال یک هزار و ۲۳۱ دختر کمتر از ۱۴ ساله باردار شده‌اند و زایمان کرده‌اند، آیا زمان آن نرسیده است که با عواملی مانند فقر فرهنگی و مالی بعضی از خانواده‌ها و همچنین دادگاه‌هایی که حکم به ازدواج کودک همسری می‌دهند؛ مقابله شود؟

یک مادر

پرداخت وام‌های خُرد به توان مالی بانک‌ها وابسته است

به نظر من حذف ضامن برای وام‌های خُرد بانک‌ها به صورت دستوری و با تهدید برکناری مدیران شعب بانک‌ها در صورت عدم اجرای این دستور، عملی نیست و همچنین با مقررات بانکداری مغایرت دارد، زیرا هر بانک با توجه به میزان آورده‌های مشتریان می‌تواند به متقاضیان وام بپردازند و به عنوان وکیل آنان، نمی‌تواند بیش از توانایی‌اش وام‌های خُرد را بدون ضامن پرداخت کند.

کارمند بانک

ضرورت برخورد قانونی با مدیرانی که ترک فعل می‌کنند

با توجه به تخلفات مدیریتی در حوزه‌های گوناگون که خسارت‌های زیانباری در سطح ملی نیز داشته است، از دادستانی محترم و رئیس بازرسی کل کشور انتظار می‌رود که به اجرای بخشنامه مقابله با «ترک فعل» مدیران ورود کنند و با مسببان عدم اجرای این مصوبه برخورد قانونی داشته باشند.

هموطن

دستکاری پلاک خودروها گریبانگیر سایر رانندگان می‌شود

حدود ۲ سال است که خودروام در پارکینگ منزلم بدون استفاده است و به هیچ عنوان آن را از پارکینگ خارج نکرده‌ام؛ اما تاکنون

۲ بار پیامک ثبت تخلف سرعت غیرمجاز از سوی پلیس راهور تهران برایم ارسال شده است و علیرغم مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ به نتیجه نرسیده‌ام و اعتراضم هم بی‌پاسخ مانده است. با توجه به این‌که این‌گونه جریمه‌ها به دلیل تخلف برخی از رانندگان و استتار و یا تغییر شماره‌های پلاک خودروی آنان رخ می‌دهد، از پلیس راهور انتظار می‌رود سیستمی برای شناسایی رانندگان متخلف و رسیدگی به اعتراض رانندگانی که مشمول جریمه‌های نادرست شده‌اند، راه‌اندازی کنند.

تلفن به خط ارتباطی

سهام عدالت دارم،‌ اما سود آن را نمی‌پردازند!

علیرغم در دست داشتن برگه سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی، در سامانه سهام عدالت احراز هویت نشده‌ام و تاکنون سودی هم برایم واریز نشده و متأسفانه سازمانی از سوی دولت برای رسیدگی به مشکلات سهامداران مانند من تشکیل نشده است؛ از این رو تا قبل از واریز سود ۶۰۰ هزار تومانی که در این شرایط برایم بسیار ضروری است،‌درخواست می‌کنم که برای حل مشکل برخی سهامداران عدالت مانند من هم چاره‌ای بیندیشند.

متقاضی دریافت سود سهام عدالت

مجلس مصوبه قبلی افزایش حقوق‌ها را تکرار کند

در شرایطی که افزایش ۲۵ درصدی حقوق و مزایای شاغلان در مجلس شورای اسلامی دوره قبلی تصویب شده و به تأیید شورای نگهبان هم رسیده بوده است؛ آیا مجلس فعلی از لحاظ قانونی می‌تواند درصد افزایش حقوق‌ها را کاهش دهد؟ با توجه به افزایش نرخ تورم و کاهش قدرت خرید آحاد مردم، آیا نمایندگان محترم مجلس به این اندک افزایش حقوق‌ها و تشدید مشکلات معیشتی مردم در سال آینده اندیشیده‌اند؟ به گفته یکی از نمایندگان مجلس، با افزایش تورم اقشار ضعیف جامعه سال آینده حتی توان خرید نان را هم نخواهند داشت!

بازنشسته کشوری

حق فنی می‌گیرند اما پاسخگوی بیماران نیستند

افزایش بی‌رویه قیمت دارو و عدم نظارت وزارت بهداشت و درمان بر عملکرد داروخانه‌ها، باعث شده است که اغلب آن‌ها طبق ضوابط عمل نکنند. داروخانه‌ها از بیماران مبلغی به عنوان حق?فنی می‌گیرند و در قبال آن باید به سؤالات بیماران در مورد برخی داروها پاسخ دهند، اما عملاً از این کار طفره می‌روند. ضمن آن‌که فقط داروخانه‌های دولتی، فاکتور فروش دارو صادر می‌کنند و اکثریت داروخانه‌های خصوصی خود را ملزم به این کار نمی‌دانند. البته این گرانفروشی‌ها به دلیل حذف نسخه‌های کاغذی برای بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی دو چندان شده است.

بیمه شده تأمین‌اجتماعی

پاسخ مسئولان

پاسخ واحد انفورماتیک به خواننده روزنامه اطلاعات

احتراماً در پاسخ به خواننده محترمی که گلایه کرده بودند سایت روزنامه اطلاعات به روزرسانی نمی‌شود، به اطلاع می‌رساند که راس ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه هر شب این سایت به روز می‌شود و روزنامه اطلاعات هر روز ۲۴ ساعت به صورت رایگان بر روی سایت www.ettelaat.com قرار می‌گیرد و بعد از آن به سایت

www.ketabettelaat.com منتقل می‌شود که خوانندگان محترم روزنامه می‌توانند از آنجا خرید کنند. برای حل مشکل تاریخ نیز که عنوان شده کافی است که مرورگر خود را چندین بار با کلید‌های Ctrl+F5 به روز کنند، تا مشکل برطرف شود.

واحد انفورماتیک روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ