رقابت نزدیک ۵ تیم برای ۳ سهمیه پلی‌آف لیگ والیبال
 

در فاصله سه هفته تا پایان مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال پنج تیم برای کسب سه سهمیه باقی‌مانده مرحله پلی‌آف رقابت نزدیکی دارند.

به گزارش ایرنا، هفته بیست و چهارم لیگ برتر والیبال امروز با هفت بازی در ۶ شهر مختلف برگزار می‌شود. فولاد سیرجان قهرمان فصل گذشته مسابقات که جام قهرمانی آسیا را هم به دست آورده است برای رسیدن به مرحله پلی‌آف این فصل رقابت نزدیکی با مس، پاس، راه‌یاب ملل و شهرداری گنبد دارد. البته تیم‌های شهرداری ورامین و سایپا هم هنوز روی کاغذ برای رسیدن به مرحله بالاتر شانس دارند ولی امید آنها بسیار اندک است. پیکان، هراز،‌ شهداب و شهرداری ارومیه هم که هفته گذشته صعود خود به مرحله پلی‌آف را قطعی کردند، برای قرار گرفتن در یکی از رتبه‌های دوم یا سوم هستند تا قرعه ساده‌تری در مرحله پلی‌آف داشته باشند.

از این جمع تیم‌هایی که چهارم یا پنجم شوند در مرحله پلی‌آف باید به مصاف هم بروند که بدون شک رقابت نزدیکی خواهد بود. سپاهان که پیش از این صدرنشینی خود را قطعی کرده است در این هفته هم با خیال آسوده به میدان می‌رود.

حریفان شاگردان رحمان محمدی‌راد در این هفته تیم رده دوازدهمی سایپا است. سایپا هنوز روی کاغذ برای رسیدن به پلی‌آف شانس دارد. این تیم باید هر ۹ امتیاز سه بازی پیش روی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد و منتظر لغزش تیم‌های بالاتر از خود باشد. در حساس‌ترین بازی هفته که در آمل برگزار می‌شود، هراز میزبان فولاد سیرجان است.

فولاد در نیم‌فصل دوم نتایج خوبی گرفته و می‌تواند در همین هفته حضورش در پلی‌آف را قطعی کند. در این بازی به دلیل حساسیت بالا، از سیستم ویدئوچک هم استفاده می‌شود. در یک مسابقه حساس دیگر، پاس میزبان پیکان است. پاس که در رده هشتم ایستاده است در صورت پیروزی در این بازی امید زیادی به رسیدن به پلی‌آف خواهد داشت اما حریف این تیم پیکان رده‌دومی است که قصد ندارد در این هفته‌های پایانی مرحله مقدماتی، قافیه را ببازد و رتبه دوم را از دست بدهد.

نسخه مناسب چاپ