اخبار داخلی
کیش قطب فوتبال ایران می‌شود

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از ساخت اولین زمین چمن فوتبال هیبریدی (ترکیب چمن طبیعی و الیاف چمن مصنوعی) در جزیره کیش خبر داد.

سعید محمد در دیدار با شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال گفت: مناطق آزاد کشور از ظرفیت های ورزشی خوبی برخوردار است و به همین منظور منطقه آزاد کیش به عنوان پایگاه فوتبال کشور در نظر گرفته شده است. در توافقی که امروز بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و فدراسیون فوتبال صورت گرفت، توافق شد براساس تفاهم نامه های گذشته عملیات اجرایی ساخت ۵ زمین فوتبال در جزیره کیش آغاز و تا پایان مردادماه سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

یکی از این ۵ زمین، برای اولین بار در کشور به صورت چمن ترکیبی (هیبریدی) در منطقه آزاد کیش ایجاد می شود که از کیفیت بالایی در طراز جهانی و استانداردهای روز دنیا برخوردار است.

در کنار زمین های فوتبال، سالن های بدنسازی، خدماتی ـ رفاهی برای ورزشکاران تکمیل و برای استقرار تماشاگران نیز سکوهای مناسب با سقف اسپیس فریم توسط پیمانکاران و با کیفیت بالا آماده و در اختیار این عزیزان قرار خواهد گرفت.

ارزش استقلال و پرسپولیس چقدر است؟

رئیس سازمان خصوصی سازی در جدیدترین اظهاراتش اعلام کرد: «فروردین ماه سال جاری ارزش باشگاه پرسپولیس معادل ۱۸۰۰ میلیارد تومان و ارزش باشگاه استقلال نیز معادل ۱۶۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد و بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیز برند این دو باشگاه است.

(قبل‌تر اعلام شده بود که ۱۱۰۰ میلیارد تومان از ۱۸۰۰ میلیارد پرسپولیس و ۱۰۰۰ میلیارد تومان از ۱۶۰۰ میلیارد استقلال مربوط به برند است)

به طور حتم درآمد واقعی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس فراتر از آنچه طی سالیان اخیر به دست آمده بوده است و متاسفانه طی سال های گذشته در هر دو باشگاه شاهد سوء مدیریت در حوزه حکمرانی اقتصادی و شرکتی بوده ایم.

حضور تیم‌های بسکتبال اردن و لبنان در تهران منتفی شد

سرپرست تیم ملی بسکتبال ایران گفت: حضور تیم‌های لبنان و اردن در تهران منتفی شد و در نظر داریم با تیم‌های داخلی دیدارهای دوستانه برگزار کنیم.

مسعود عماری اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بود تیم‌های بسکتبال اردن و لبنان به تهران آمده تا دیدارهای دوستانه ای را با آنها برگزار کنیم اما به دلیل حضور این دو تیم در مسابقات «عرب کاپ» سفرشان به ایران لغو شد و به این جمع بندی رسیدیم تا با تیم های داخلی بازی کنیم تا در این شرایط خاص، مشکلی به وجود نیاید. پتیم ملی بسکتبال ایران برای حضور در رقابت‌های پنجره دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ آماده می‌شود.

ملی‌پوشان کشورمان در بازی رفت پنجره دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ روز پنج‌شنبه ۵ اسفند ماه به مصاف تیم قزاقستان و روز یکشنبه ۸ اسفند ماه به مصاف تیم سوریه خواهد رفت. این مسابقات به میزبانی ایران برگزار می‌شود.

نسخه مناسب چاپ